Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nők,akik nem akartok gyermeket...

Nők,akik nem akartok gyermeket, karrier vagy más miatt.Titokban nem szoktatok irigykedni azokra a nőtársaitokra ,akiknek ilyen szinten bejött az élet?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy gyerekük,családjuk van.Nagyon sokat számít, főleg olyan szempontból,hogy egy nőből anya lesz.Belépett egy másik szerepbe,ami sokkal fontosabb és felelősségteljesebb,mint mondjuk egy jó állás.Egy másik dimenzió,amit csak az a nő érthet, amely életet adott.Ugye, férfiként is másként tekintünk rájuk.Úgymond,értékesebbek.Gondolom ti is ábrándoztok arról hogy szeretnétek anyává válni(mégha nyílvánosan mást is mondtok),csak ugye meg kell felelni a környezetnek.Hiába építed a karriered,ha nem lesz kire hagyjad annak gyümölcsét.Ott leszel egyedül,a barátok elpárolognak.Sokan biztos félnek a felelősségvállalástól,ezért mennek az ellentétes irányba,ami jobban hangzik,de magányossá tesz egy egész életre.
2022. febr. 20. 12:22
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/130 anonim ***** válasza:
85%

"Van hatása,hiszen az ő nyugdíját is más gyermeke termeli majd ki." - Mert a cigánysorra született purdé aztán olyan nagyon fog dolgozni. ;-)

Egyébként nekem van nyugdíj célú megtakarításom, gondoskodom a nyugdíjamról.

2022. febr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/130 anonim ***** válasza:
100%

"Van hatása,hiszen az ő nyugdíját is más gyermeke termeli majd ki."


Ő meg egész életében másoknak fizette a nyugdíját, plusz az ő adójából kapták a mindenféle támogatást a családok, amiket ő nem kapott.

És nem hagy hátra egy rahedli gyereket, akiket majd szintén "el kell tartani", ha nyugdíjasok lesznek.

2022. febr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/130 anonim ***** válasza:
100%
119 vagyok. Ha dolgozik fizet nyugdíjjárulékot, meg sokan magánnyugdíjat vagy megtakarítást. Mindenki adózik, ő is, én is, a gyerekeim is fognak. Nekem 3 gyerek mellett van munkám és kapok kedvezményt, amit ő nem. Ő is jöhetne ezzel, hogy a családit meg a hiányt ami amiatt van, hogy én kevesebbet adózok tőle is vonják, hogy mi kapjunk. (Nem ebből élünk, mindketten dolgozunk, ha nem lenne is becsülettel feltudnánk őket nevelni, de kapunk csp-t, adókedvezményt, most adóvisszatérítést...). Egy cseppet sem sajnálom tőlük, ha a "nagy közösből" majd az ő nyugdíjuk magasabb lesz, mert amíg én gyed-en voltam 3x2 évet (abból is vonnak ugyan járulékot) addig ő valószínűleg húzta az igát. Ha ő nem szül nem esik ki, amíg én 3x2 évet igen, hiába dolgoztam folyamatosan elötte, meg a gyerekek születése között a 3 gyerekkel 6évet voltam otthon, amíg kaptam gyed-et.
2022. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/130 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kicsit sem irigykedem rájuk, sőt. Nem hiába nem akarok gyereket. Egy ember meg nem attól lesz értékes hogy szüli rakatra a gyerekeket. Sose ábrándoztam arról hogy szeretnék anya lenni, éppen ezért nem szülök.
2022. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/130 anonim ***** válasza:
93%

Ad1.

Egyedülálló nő, otthon van két macskája.

Nincsen gyereke, nem is tervezi, hogy lesz. Viszont kutatóorvos, egy komoly betegség gyógyításán dolgozik.


Ad2.

Anyuka 7 gyerekkel. Ebből 6-ot nonstop üt, vág, 1-et azért nem, mert a kis Armando már 13 évesen 110 kg és ha anyuka odacsapna, visszakézből kenné fel a falra a gyerek. Mind a 7 gyerek neveletlen és problémás, óvodában és iskolában is rettegnek tőlük a pedagógusok és a többi gyerek is. Lopnak, verekszenek, csúnyán beszélnek.

A gyerekek nem megfelelő környezetben nevelkednek, meleg ételt csak az intézményekben kapnak. Otthon télen egy helyiséget tudnak felfűteni 18 fokra, ott van az egész család. Nyaranta nincsen tábor, vagy nyaralás, helyette mehetnek kéregetni, lopni.


Melyik nő az értékesebb, kérdem én?

2022. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/130 anonim ***** válasza:
100%
125, egyetértek. Sőt! Annyiban egészíteném ki, hogy 2 gyerekes kutató orvos sem értékesebb, mint a 2 macskás kutatóorvos. De egyik szakmában sem lesz valaki értékesebb ember annyitól, hogy van x gyereke. Mondom ezt anyaként. Semmivel sem tett értékesebbé a tény, hogy van gyerekem, én akartam őket, remélem majd hasznos és értékes emberek lesznek. Bármennyire szép (számomra) és "nehéz" (nem egyszerű inkább, nem rózsaszín púderfelhő mindig) az anyaság, nem leszek jobb annál, aki ugyan azt csinálja mint én, csak gyerekek nélkül. Hamár vállaltam őket kutya kötelességem a tőlem telhető legjobban nevelni őket, nem volt kötelező, én akartam gyereket, nem jár ezért plusz "megbecsülés", nem lett nagyobb az "értékem". De kevesebb sem.
2022. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/130 anonim ***** válasza:
100%
125. Honnan tudod, hogy a Kérdező nem olyan családból származik, mint az Ad2.? Valami oka csak van, hogy úgy gondolja, ahogy.
2022. febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/130 anonim ***** válasza:
94%

Tudatosság ebben az esetben:a fajfenntartás kontinuitása.Röviden:követni a természet rendjét.


Ha-ha-ha!

Tudod ebben pont nincs tudatosság. Az állatok szaporodnak, mert ösztönvezéreltek, és mert ennyi a létük, továbbörökíteni a genetikájukat. Tudatos az az ember, aki belátja, hogy a túlszaporodott, 8 milliárd fős bolygón, ahol gyakorlatilag már megöltük magunk körül a természetet, kinyírtuk a klímát, egymást öljük, egymás hegyén hátán élünk, magunkra szabadítjuk a vírusokat, de istent játszunk, és azt hangoztatjuk, hogy a világnak szüksége van a "mi kis csodánkra". Mert mindenki egyedi, és csodálatos, és a világnak szüksége van a százezredik egyedi, különleges, és csodálatos Pistikére. Aztán majd 50 év múlva, mikor nem lesz élelmiszer és ivóvíz, és milliók indulnak el Európába, akkor majd mi lesz, mit csinál a csodálatos kis életed értelme?

Aztán ott a rengeteg meddő páros, aki akkor is gyereket akar, ha csak lombikkal sikerül, mert nincs életképes spermája a férfinak, de akkor biztos az a legjobb megoldás, hogy a sok életképtelen spermából kiválasztjuk a legkevésbé életképtelent, és azt szaporítjuk? A természetes szelekció nem hülyeség...

A covid miatt maszkokat húzunk, lefertőtlenítünk magunk körül mindent, online oktatás, stb, egy sima náthától mindenki szkafanderbe bújik, csodálatosan életképes kis generáció fog felnőni, hurrá.

Vagy beszélgessünk a kínai kredit rendszerről, ahol pontozzák a szokásaid, megfigyelnek kamerákkal, és ha jól viselkedtél, jutalmat kapsz, de ha pl. alkoholt vásároltál, máris mínusz pontokkal büntetnek. Ha meg nincs elég pontod, akkor nem kapsz hitelt, nem járhatsz szórakozni sem, stb, idomítanak, mint egy majmot, kondícionálnak, hogy viselkedjél, te idióta. Ne legyen illúzióid, hogy ez csak Kínában van, szerinted hány év, mire átveszi a nyugat is? Megsúgom, Siófokon már van ilyen kamera rendszer.

Maradva a csodálatos digitális világunknál, hát pont azt szeretném a gyermekemnek, hogy algoritmusok mérjék fel a szokásait, miket néz, mit szeret, mit lájkol, mivel lehet rávenni a vásárlásra, és mivel lehet irányítani a kis agyát, hogy azt higyje, a döntései a sajátjai, holott a felugró reklámok személyre szabva befolyásolják, és elhintik a gondolatokat a fejében.

Igen, nyilván a marha, ha tudatában lenne annak, hogy a vágóhídra szüli a borját, akkor nem tenné (persze ha lenne szabad döntése ebben).

Szóval csak ennyi, nem fogok vágóhídra szaporodni, elvileg egy szülő jót akar a gyermekének, biztonságban és jólétben nevelni, nem ebben a szennyben.

Ha mindez nem volt elég érv, körbe lehet nézni kis hazánkban, milyen állapotban van az oktatás, és az egészségügy, de tudnám még boncolgatni, csak úgysem érdemes.

Te is jobban teszed, ha nem szaporodsz, és nem örökíted tovább a selejtes DNSed.

2022. márc. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/130 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még egy kis olvasnivaló ;)


[link]

2022. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/130 qkker1 ***** válasza:
100%

"Te miért nem csináltál meg gyereket?"


Mert nincs olyan nő, aki ilyen idiótával összeállna!

2022. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!