Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit lehet elvárni egy 16...

Mennyit lehet elvárni egy 16 éves lánytól, hogy foglalkozzon, vigyázzon a 3 és az 1 éves kistestvérével?

Figyelt kérdés
2022. márc. 5. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
87%
Ameddig leszaladsz levinni a kukát vagy kiszaladsz megnézni a postaládát. Nem neki szülted, a te gyerekeid.
2022. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
85%
Semennyit.Egy 16 éves lánynak had legyen már jobb dolga a gyerek neveléstől és felügyeléstől.Magatoknak csináltatok gyereket,nem neki.Segítsen be a párod..
2022. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
83%

Semennyit. Pontosabban megfogalmazva: amennyit szeretne velük foglalkozni.

16 éves, nem várhatod el, hogy kamasz létére "lebutuljon" a 3 és az 1 éves gyerekeidhez! Ha rá hagyod a 2 kicsit, azzal csak azt éred el nála, hogy megutálja őket. Nem azt mondom, hogy egyszer-egyszer nem lehet rá hagyni őket, de ilyet, hogy mennyit kell vele foglalkozni, meg mi várható el tőle, ilyet nem. Ha nem ilyen "anyatípus", akkor tényleg csak megutáltatod vele a testvéreit.

2022. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
93%

Kizárólag amennyit ő szívesen vállal.

Meg lehet kérdezni vigyázna-e rájuk, de elvárni nem lehet.

2022. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem lehet elvárni ilyet tőle. Nem ingyen bébiszitter...
2022. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
11%
Igen még végképp se hagyd annál többet mint hogy kiviszed a kukát,jól mondja az első. Még a végén tanulna egy kis felelősséget,es kiderülne,hogy nem csak jogai vannak. Hiszen a mai fiatalok olyan rendes,dolgos,jóravaló emberek normál értékrenddel,és ez annak köszönhető,hogy soha még csak a kisujjukat se kellett otthon mozdítaniuk,az csak is a cseléd ( anya) dolga. Te szülted, te gebedj meg,pont! Még jó,hogy a szüleink idejében nem így volt...
2022. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez nehéz kérdés



Amennyit mondjuk nem éreznél pofátlanságnak a sógornődet megkérni vagy a tesódat.


Semmivel sem többet, mert nem neki szülted.


Persze vannak helyzetek, amikor neki is ki kell vennie a részét a családi életből.. de ez nem feltétlen a tesók vigyàzàsa, hanem váladzthat hogy hàzimunka vagy az.



Nálunk nem volt kistesó, de ki kellett venni a háztartádból a részünkrt.

Az öcsém és én is felmostunk, mosogattunk, füvet vágtunk, vagy akkoriban még voltak állataink, azokat itattuk, etettük, tojást kivettük vagy felpucoltuk az állatot ( ezt 10 éves kortól)

2022. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 A kérdező kommentje:
A legkisebb testvérem és köztem 9 év van, én se nagyon szerettem őt pesztrálni, de azért nem nyomorítottam meg magam lelkileg, hogy szeptember elején az ő füzeteit és könyveit is befedtem, vagy néha vigyáztam rájuk, amikor anyám bement a városba csekkeket befizetni. Ez nem azt jelenti, hogy ő neveli fel őket, ha megkérem, hogy amíg főzök, addig vigyázzon rájuk, pelenkázza át a kicsit.
2022. márc. 5. 13:56
 9/83 A kérdező kommentje:
Megutáltatom vele a testvéreit? Ennyi erővel akkor a kisebb gyerekeim megutálhatják a nagyobbakat, mert nem foglalkoznak velük.
2022. márc. 5. 13:57
 10/83 anonim ***** válasza:
74%
Köztem és az unokatestvérem között csak 8 év van, és ha hiszed, ha nem, ez a 8 év is elég volt, hogy megutáljam, amiért mindig őt kellett pesztrálni. Bele se merek gondolni, hogy mi lett volna, hogyha 2x annyi korkülönbség van közöttünk, mint a lányod és a legkisebbed között.
2022. márc. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!