Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit lehet elvárni egy 16...

Mennyit lehet elvárni egy 16 éves lánytól, hogy foglalkozzon, vigyázzon a 3 és az 1 éves kistestvérével?

Figyelt kérdés
2022. márc. 5. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
65%

De mit is nevezünk pontosan jó testvérnek? 16 éves lassan megy diák melózni,melózni és meg lesznek a saját dolgai.Ha már ünnepnapokon gondol a testvéreire és meglepi őket valamivel jó testvérnek lehet nevezni.Miért? Mert az egyetlen amit ő igazán tud velük kezdeni az ez.Vesz nekik néha valamit mint nagy testvér.


Játszani nem tud velük: túl nagy,ők túl kicsik.

Menni velük felelősség: túl kicsi hozzá,és ilyet amúgy sem szívesen vállal az ember..

Vigyázni rájuk nyűg: hangosak,tombolnak,rombolnak,2 felé kell nézned folyamatosan,hogy melyik épp milyen rosszat csinál

Soroljam tovább?


Ő a történetben egy tini,egy hamarosan felnőtt ember,aki nem fogja élvezni azt,hogy kisgyerekeket dajkál.NEKED kellene ezt tenned mint anyukának.Dajkálni a kiskorú kölykeid,és szem előtt tartani egy kicsit a nagy lányod igényeit is.De a történetben egyenlőre minden csak rólad szól,nem a gyerekekről.Neked legyen időd mert az jár.

Lenne időd,ha nem szülnél nyakra-főre.

2022. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
88%
Én 25 éves vagyok, de rendesen pánikoltam, amikor hirtelen a kezembe nyomtak egy egy évest és a három éves nővérét, hogy vigyázzak már rájuk fél óráig. 16 éves koromban meg egyenesen kijelentettem volna, hogy nem, ez nekem túl nagy felelősség.
2022. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
8%
Ahol a nagytesó nem vigyáz a kicsire, ott ugye a nagyi sem, a bébiszitte sem, a keresztszülő, nagynéni, senki? Hiszen nem nekik szültétek.
2022. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
71%
Na ezért kár volt szülni, hogy meglegyen a csok. Remélem szerencsétlen nagylány mihamarabb jó messzire tud menekülni tőletek.
2022. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
97%
65-ös, a bébiszitternek kemény órabéreket fizetsz, te birka. Nem a két szép szemedért vállalja péntek esténként a gyerekedet, vagy mert éppen nincs jobb programja.
2022. márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
89%

65#


Ne keverd a felnőtt tapasztalattal rendelkező nagyit, meg nagynénit egy kamasz 16 évessel. A legtöbb 16 éves felelőtlen, mert még maga is gyerek valahol.

2022. márc. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
97%

Annyit amennyit szivesen valal a 16 eves


Nekem spec imadta es most is imad vigyazni a hugara. O olyan tipus aki szeret pesztralni kisebbeket.

En megkerdezzem elore h mit szeretne es elore megkerdezem h van e kedve. Ha nincs nem gond megoldom ha eppen van akkor hajra. Semmi kenyszer nincs benne.

2022. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
97%

Nekem "csak" 10év van köztük. De sose volt "muszáj" vigyáznia a hugára. Persze előfodlut, hogy megkértem (!) egy pár percet üljön már mellé amíg kiszaladok a postáshoz/futárhoz vagy hasonló. De ezeket szívesen is tette (ha egy gyerekem lenne akkor is megkéne oldanom ezeket, nyilván hidegben könnyebb volt benthagyni a tesóval amíg átveszem a dolgokat, mint felöltöztetni és kivinni magammal a totyogót. De amikor ő suliban volt akkor is megoldottam), mert nem kötelező volt, hanem megkértem.

A kicsi már 4, a nagy 14. Volt nemrég olyan, hogy hivatalos ügyben telefonálnom kellett, ők meg itthon voltak. Akkor megkértem, hogy rajzoljanak vagy nézzenek valami mesét amíg elintézem, az volt egy 10-15perc. A másik szobában voltam, ha kellenék, de szépen elvoltak. De nagy a korkülönbség, más érdekli őket, mással játszanának stb hosszabb ídőre nem szoktam megkérni. A házimunkába meg mindkettő bevan vonva a korának megfelelően. Nyilván egy 4 évesre mást bízok mint a 14 évesre. De sokszor nem tud mit kezdeni a hugával. Neki ott az iskola is, tanulnia kell. Abban sokszor zavaja a kicsi, emiatt pl azt is megbeszéljük, ha tanul vagy a barátaival beszélget a huga nem mehet be, de volt, hogy a nagylány mondta amikor kiakartam hozni, hogy hagyjam bent, most nem zavarja.

Csak azért írtam ezeket a példákat, hogy szerintem sokkal jobb a kapcsolatuk, mert nem eröltetve van, hogy de, márpedig figyelj rá. Nem kényszer, így előfordul, hogy magától hívja a kicsit, hogy rajzoljanak, vagy játszanak. Vagy a mikor lázas voltam ő mondta, hogy pihenjek, majd ő ad neki uzsit, mert az apjuk még dolgozott.

2022. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
10%
Lehet a kérdező se gondolja jól a dolgokat,de ti is néhányan el szégyellhetitek magatokat,ilyen undorító stílusban írni,ahogy itt egyesek teszik,komolysn nem találok szavakat.
2022. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:

Úgy van nálunk is, ahogy a 70-es válaszolónál.

Az életkor is stimmel 🙂

2022. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!