Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit lehet elvárni egy 16...

Mennyit lehet elvárni egy 16 éves lánytól, hogy foglalkozzon, vigyázzon a 3 és az 1 éves kistestvérével?

Figyelt kérdés
2022. márc. 5. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
11%

"És nem,neki még ezzel nem kell szembesülnie,semmit nem kell gyakorolnia az anyaságból 16 évesen."


De dugni mehet, igaz? Meg ott aludni a pasijánál. Bulizni, alkoholt inni. Meg persze dolgozzon nyáron. De vigyázni a testvéreire? Az már túl nagy felelősség. Hahaha.

2022. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 A kérdező kommentje:
Nem kell takarítson, mert utána mindig újra kell csinálni. Nem diákmunkázik, pedig fel volt ajánlva a lehetőség, mehetett volna 2000 forintos (!) órabérért dolgozni. Meg kell mondanom, hogy nagyon sokat tanul, amiért büszke is vagyok rá, de más dolga nincsen. El van engedve barátokkal akár még hétköznap is, bulizni, szórakozni csak hétvégén mehet. Ha ilyen nagy szabadsága van, akkor nyugodtan vigyázhat a testvéreire, amikor éppen itthon van. Megfordítanám a kérdést: a testvéreinek mi marad a nővérükből, hogyha sose foglalkozik velük?
2022. márc. 5. 14:18
 23/83 anonim ***** válasza:
100%
A nővérem és köztem e év van. De már attól kivolt, ha anyu ráparancsolt, hogy vigyen magával, mikor a barátaihoz kérezett. Én szarul éreztem magam, mert a társaságban mind nagyobbak voltak, neki meg púp voltam a hátán. Nem lett neki ebből trauma, ne értsd félre, meg néha biztosan szívesen játszott velem, felelős nagytestvérként, míg főzött, de semmiképp se rendszeresen. És ha ezt egy kamaszra és egy 3 éves gyerekre vetítem... hát, én is utálnám, mert épp abban a korban van, amikor ez nekik nagyon idegen. Én is utálnám. Szerintem ha szívesen vigyáz rájuk, mondjuk alkalmanként, előre megbeszélve, az oké, de rendszeresen én nem várnám el a gyerekemtől
2022. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
100%
Nem várhatod el, hogy a kamasz gyerekednek olyan kapcsolata legyen a tesóival, mintha csak 2 év lenne a különbség közöttük. Szerintem te nem bírod elengedni az igényed, hogy jó lenne ha szívesen, ráadásul rendszeresen vigyázzon a gyerekekre. Ebben a korban meg felnőttként te viselkedsz egy kamasz szintjén..
2022. márc. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
11%

szia

annyit, amennyit szeretnel, amennyire szukseged van es amennyi még nem erinzi a te szuloi felelossegedet.

Tehat azt nem lehet elvarni, hogy egesz nap rahagyod vagy hogy leszaladsz a boltba es o vigyaz a ket gyerekre, mert ezekben az esetekben egyreszt meg nem 18 tehat erte is te felelsz 3s ha baj tortenik (mert mondjuk egy kajla, gyermeteg 16 evesrol van szo, aki siman a pelenkazon hagyja az 1 evest, amikor megszolal a wathsapp hangja, akkor abbolnagy baj is lehet).

Ha viszont egyszeruen olyan dolgokrol van szo, hogy jatszon egy fel orat a 3 evessel vagy tartsa szemmel az 1 evest, amig te a 3 evest furdeted. Vagy segitsen lefoglalni oket, amig fozol vagy te hajat mosol vagy a reggeli suli, ovi,bolcsi indulasnal segitsen o is, akkor hajra igen segitsen csak.

Ha be tudod vagy be kell vonnod a kicsik koruli teendokbe, akkor legalabb kesobb nem lesz egy kezdo bena anyuka, aki mindent a netrol kell ellessen, masreszt felelossegteljesebbe is valik. Persze cserebe, foleg ha nagyon huzza a szajat, azert adnek neki kedvezmenyeket, hogy erezze o is ettol nagylanyabb lesz (buliba tovabb maradhat stb.), meg legalabb kethetente vagy havonta legalabb egyszer legyen kettotoknek egy kozos sajat kis programja, ahol nincs ott a masik ket kicsi tesoka. Igaz vannak ugyes prpblemamentes csaladok is, ahol a minta 1 es 3 eves mar alszik 8kor es a nagykamasszal akkor anyuka is elcsevereszhet, kacaraszhat, de hat en keves ilyet ismerek sajnos.

A csalad szo aztjelenti, hogy egybetartozo kozeli rokonsagban levo emberek, akik segitik egymast. Es ha anyanak segitseg kell a ket kisebbhez, akkor megkeri a nagyot, higy wegitsen. Ez nem kivansagmusor. A szulopar dont a gyerekek megszuleteserol es a nevelesukrol is. Engem komolyan felba...hogy wokan azt hiszik a nagytesok szentek es serthetetlenek es juj oket kimelni kell es a kicsiket nem nekik szultek...a nagyit se azert szulik, hogy kiralyfi es kiralylany legyen...olyan csak a meseben van🤣

2022. márc. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
96%
Rendszeresen szerintem se. Lehet megkérni esetenként, de akkor sem feltétlen még önveszélyes totyogókhoz, akiket folyton követni kell, hogy ne másszanak fel ide-oda meg ne egyenek meg egy legót. Az más, ha besegít körülöttük valamiben, pl. amíg fürdetsz kikiabálsz, hogy mittudomén hozzon egy új törülközőt, vagy ha futár csenget, akkor hogy nézzen már rá, hogy addig ne másszon ki az etetőszékből, vagy ha az egyik lázas és kivételesen ő olvas mesét a másiknak... stb., és aztán ezekért megdicséred. De ne legyen az ő felelőssége két ilyen pici gyerek, amíg te elmész a postára vagy a fodrászhoz vagy tejért nélkülük kényelmesebben. Később el tudom képzelni, hogy az elsőst hazahozza a nővére/bátyja, de csak mert egyébként is egy irányba mennek és te még túlórázol. De mondjuk azt már nem, ha a folyosón üldögélés helyett mehetne röplabda edzésre, de az öccse/húga miatt nem engedik.
2022. márc. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
81%
Azon persze mindenki meg van sértődve ha a nagymama nem akar heteket vigyázni az unokákra nyáron. :))
2022. márc. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
82%

"A szulopar dont a gyerekek megszuleteserol es a nevelesukrol is. "


De akkor a kedves szülőpár lássa is el a gyerekeket, ha már megcsinálni megcsinálták őket. Ne a nagy legyen ugráltatva, meg befogva. Ha szívesen segít, persze. De nem kötelező feladatként...

2022. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
55%
A 10 éves lányom is el játszik a 2 éves öccsével ha a helyzet úgy hozza ( mondjuk olyat főzök,hogy nem tudok a kicsihez azonnal ugrani, ha mondjuk neki asztalra van felmászni kedve) szerintem ez a normális.
2022. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt kérem tőle, hogy teljes munkaidőben vigyázzon rájuk, hanem vigye le őket sétálni, játszon velük, amíg én valami mást csinálok, vagy máshol vagyok. "


Te egyáltalán bele gondoltál abba,hogy mit kérsz tőle? Vigyázzon az utcán,vállaljon felelősséget 2 gyermekért.Kisgyermekekért! Bármikor gondolhat egyet a nagyobb és kiszaladhat utcára,az egy évest babakocsiban kell tologatni vagy még annyira se fogad szót mint egy 3 éves,megsérülhetnek,bármi probléma adódhat és akkor ott marad egyedül 2 kisgyerekkel ő a 16 éves aki azt se tudja mit csináljon hirtelen.


Nem vagy te normális,minek szültél a nyakára 2 gyereket is?

Hogy majd ő elszórakoztatja őket ameddig te éled az életedet és akkor mind a 3 gyereked le van tudva,elfoglalják egymást?

Segítséget kérni és elvárni nem ezt jelenti,főleg a gyerekedtől.

Mosogatni oké,mosást bedobni oké,porszívózzon,menjen boltba,bármi.

De hogy ekkora felelősséget aggass a vállára és bele se gondolj neki ez milyen..

2022. márc. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!