Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit lehet elvárni egy 16...

Mennyit lehet elvárni egy 16 éves lánytól, hogy foglalkozzon, vigyázzon a 3 és az 1 éves kistestvérével?

Figyelt kérdés
2022. márc. 5. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
76%
Semmiképp nem rendszeresen, de esetenként, ha úgy jön ki a lépés, 1 órát tud velük foglalkozni.
2022. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
69%

Ameddig ő egyke gyerek volt is megoldottad,hogy csekket fizess be,boltba járj és tevékenykedj a házban.Most is oldd meg.És akkor még nem is volt mindenre online lehetőség,csekket kapásból már ott is be lehet fizetni.

Nem azért szültél,hogy ameddig te éppen úgy gondolod rá hagyhasd amikor csak kedved van.


Ha ő AKAR rájuk vigyázni és szívesen teszi akkor MIUTÁN MEGKÉRDEZTED hogy akar-e rájuk vigyázni vagy tud-e és nincs-e esetleg más dolga akkor rá hagyhatod.

De 2 kisgyermeket is rásózni egy még szintén gyerekre..neki nem dajkalnia kellene a kistesóit,csak azért mert képes már kicserélni egy pelenkát.


Ha nem vállalja vedd tudomásul,nem bébiszitter.Ha pedig annyira kötelessége besegíteni neked akkor menjen ő csekket befizetni,te meg vigyázz a gyerekeidre.

2022. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
32%
Na hát jó hogy nem már hozzászólni sem lehet egy 16 éveshez, nehogy megzavard a lelkivilágát. Szánalmas, hogy mekkorát fordult a világ. Majd amikor a leánykának van szüksége valamire nyugodtan mondhatja az anyja is, hogy bocsi, de nem kötelességem pl pénzt adni telefonra, márkás ruhákra, bulikára, fagyira, mozira stb.
2022. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ez olyan kérdés ahol érzek egy kis meghasonulást.


Elsőre rávágtam hogy semennyit, nem neki szültél.


Viszont menet közben az is eszemben van, hogy ha valakinek van családja, akkor van némi kötelezettsége is pl kivenni a részét a takarításból (hiába nem takarítónőnek szülted), meg esetleg ha felújítotok, akkor segít választani színeket anyagokat (hiába nem a személyes lakberendeződ), ha családi ebéd van akkor csinálja meg a salátát meg pucoljon krumplit, hiába nem a személyes kis kuktád). Ha meg épp elfoglalt vagy, vigyázhat egy kicsit a testvérére (hiába nem a babysittered).


Csak a helyes egyensúlyt kell megtalálni, ne ő nevelje, de ne is legyen hímestojásként kezelve, meg úgy hogy nincsen a családja felé bármi féle kötelessége. Ez a véleményem.

2022. márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 A kérdező kommentje:
A férjem dolgozik, mint minden más férfi. Amikor kicsik voltak, a lányom vigyázott rájuk, most már az én anyám sem bírja, akkor se voltam egyedül. Most hogy 2 pici gyerek van, már nem fogom felhívni édesanyámat. Nem azt kérem tőle, hogy teljes munkaidőben vigyázzon rájuk, hanem vigye le őket sétálni, játszon velük, amíg én valami mást csinálok, vagy máshol vagyok. Húzza a száját, visszaszól, pedig nem lehetetlent kérek tőle. De már mindenre húzza a száját, ami a családdal kapcsolatos.
2022. márc. 5. 14:10
 16/83 anonim ***** válasza:
72%

ha elvárható egy gyerektől, hogy vigyázzon egy másik gyerekre, akkor végülis szülhet magának is nem?


te meg majd segítesz, hisz ki kell venni neked is a részed

2022. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
92%
Azért van különbség aközött, hogy csinálom a házi munka rám eső részét vagy teljes felelősséget vállalok két gyerekért, akiből az egyik inkább még totyogó. Ez néha a szülőknek is idegtépő feladat, pedig önként vállalták, nemhogy egy kamasznak, aki btw még mindig a te felelősséged. Nyilván meg lehet kérni néha néha, de elvárni szerintem nem fair. Ha nagyon nincs más ötlet, én motiválnám plusz zsebpénzzel.
2022. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
87%

Meg lehet kérni bármire ami a házban az ő dolga is.

gyereket nevelni,gyerekre vigyázni nem az ő dolga.főleg ha utána valami baj van és ő van leb*szva hogy miért történt baj és hogyan ha egyszer ott van..


Emberek gyerekre vigyázni felelősség amire egy 16 éves rohadtul nincs felkészülve.Egy gyerek sem egyszerű még sokszor felnőtteknek sem (lásd a sok anyukát a baba kérdések alatt mindenféle gondal..) nem hogy 2 kisgyermeket is felügyelni egyszerre..


És nem,neki még ezzel nem kell szembesülnie,semmit nem kell gyakorolnia az anyaságból 16 évesen.

2022. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
88%

"Nem azt kérem tőle, hogy teljes munkaidőben vigyázzon rájuk, hanem vigye le őket sétálni, játszon velük, amíg én valami mást csinálok, vagy máshol vagyok."


velem is ezt csinálták, gyűlöltem

2022. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
81%
Méglg neked se megy odafigyelni a saját gyerekeidre, akkor hogy várhatod el egy fiatalkorútól?!
2022. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!