Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit lehet elvárni egy 16...

Mennyit lehet elvárni egy 16 éves lánytól, hogy foglalkozzon, vigyázzon a 3 és az 1 éves kistestvérével?

Figyelt kérdés
2022. márc. 5. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
83%

"a testvéreinek mi marad a nővérükből, hogyha sose foglalkozik velük?"


Kérdező, az megvan, hogy nem a gyereknek szülünk testvért, hanem magunknak még egy/több gyereket?

A lányod 2 év múlva 18 éves lesz. Valószínűleg elkerül otthonról, egyetemre megy és jó, ha havonta kétszer hazajár majd 2 napra. A két kicsinek nem lesz meg vele az a szoros testvéri kapcsolat. Ez van, fogadd el és ne erőltesd a kamasz gyerekedre a totyogó, pelenkás gyereket, ha nem akarja. Mert tehernek fogja érezni, és nem ettől lesz meg a jó kapcsolatuk később.

2022. márc. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 A kérdező kommentje:
Nem, itt az a normális, hogy a testvéreknek ne legyen kapcsolata egymással, hogyha nem 1-2 év van közöttük, hanem több.
2022. márc. 5. 14:39
 33/83 anonim ***** válasza:
93%

22


Ameddig nem tud kitakarítani anélkül, hogy utána kelljen csinálni, addig hogy mered ràbízni 2 ilyen kicsi gyerek felügyeletét?????


Először az menjen..

( nálunk volt, hogy 3-szor mosattak fel velem.. a végén pedig közölték, hogy, ha elsőre rendesen megcsinálom màr rég a saját dolgommal foglalkozhattam volna)

2022. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy semmit nem csinál a testvérei körül, úgy nem lesz semmilyen kapcsolata velük.
2022. márc. 5. 14:42
 35/83 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, olvass utána ennek inkább.

Nem, nem lesz a 15 év korkülönbséggel ugyanolyan a kapcsolatuk, mint csak 3-4 év lenne közöttük. Mindig más életszakaszban lesznek, más lesz nekik a fontos az életben.

Tapasztalatból beszélek, van egy 16 évvel fiatalabb húgom.


Szeretem, a testvérem, de nincs egyáltalán olyan szoros kapcsolat közöttünk, mint a nálam 2 évvel idősebb unokatestvéremmel.


Nem most kell háborogni, meg felháborodva megsértődni. Nem kellett volna +10 év korkülönbséggel gyereket szülni, hogyha neked az volt a szíved vágya, hogy együtt nőjenek fel. Mert nem fognak, hiszen amíg az egyik most szokik le a cumiról, addig a másik már azt nézi, hogy hová költözzön felnőttként.

2022. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
94%

De kapcsolatban lenni a testvéreiddel nem azt jelenti,hogy anyád helyett anyád az idősebbik testvér!

És mi értelme a kapcsolatnak amúgy is amit erőltet egy anyának nevezett felelőtlen p*csa? De könnyű lepasszolni a két már problémás,aktív,szülőt igénylő gyereket..

Csak ezzel az a probléma,hogy ami probléma a te válladról lekerül azt a súlyt a lányod cipeli.Helyetted!

2022. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
93%

Ilyenkor össze teszem a két kezem,hogy nem ilyen anyukám volt/van.

Tény,hogy be kellett segítenem,de sose abba ami nem az én dolgom.Magamtól is segítettem sok mindenben (főzéshez felvágtam dolgokat,egyszerűbb dolgokat felkészítettem mint pl leves vagy pörkölt,mosni segítettem vagy szét válogattam a szennyest,úgy-ahogy rendben tartottam a szobám..),de sose erőltetett rám semmit amit nem akarok..

2022. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
12%

Manapság semennyit. Magadnak szülted, különben is tönkre tetted az életét, minek kellett ekkora korkülönbséggel gyereket vállalni. Élveztem tőle q gondtalan tini éveket, nem tud majd az érettségire készülni és miattad nem jut majd be az egyetemre. Amint tud, ott hagy majd téged és felétek se néz, neveld csak ahogy tudod a gyerekeket nélküle.


Egyébként meg az arany középút ott van, ahol a te igényeinek az ő vallalasa találkozik.

2022. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
92%

34


Ez a nagy korkülönbség átka…



Egy muszájkapcsolat sokkal rosszabb..


Ettől csak rosszabb, nem jobb testvérek lesznek.

2022. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem neki szülted. Nem az ő dolga pesztrálni, pelenkázni.

Teljesen más generáció, alapban nem lesznek igazán közel egymáshoz.


Mindenkinek annyit kellene vállalnia amennyit egyedül ia eltud felügyelni, nevelni.

2022. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!