Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit lehet elvárni egy 16...

Mennyit lehet elvárni egy 16 éves lánytól, hogy foglalkozzon, vigyázzon a 3 és az 1 éves kistestvérével?

Figyelt kérdés
2022. márc. 5. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
7%

A nagy korkukonbseg átka mantrázóknak:

13 év van köztem és bátyám között. Kötelezően nem kellett rá vigyáznom, de meg lehetett rá kérni és mivel a kishuga voltam IGÉNYE is volt rá, hoszen szeretett basszus! Én nem is értem, hogy lehet így gondolkozni mint itt egyesek..

Kb 16 éves korom óta pedig a legnagyobb bizalmasai vagyunk egymásnak, 30 vagyok most.

Legszebb emlékeim, hogy fociztunk, játszott velem, eljött értem a sukiba.. Büszke voltam a bátyámra. Ő pedig rám.

Érthetetlen nemelyik felfogás itt számomra.

2022. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
100%

Itt még mindig az a probléma,hogy a lány NEM SZÍVESEN VÁLLALJA! Fogjátok már fel,hogy valakit megkérni és valakire rá kényszeríteni valamit nem ugyan az.

És itt nem is egy gyerekről van szó,hanem 2 kicsiről.Szó fogadatlan,aktív,beszédes,minden lében kanál 1-3 évesekről.Gyerekre gyereket nem lehet bízni,főleg ha nem szívesen teszi.

2022. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
100%

#65-nek: nálam az élet úgy hozta, hogy a lányom és én a nagyszülőkkel egy háztartásban élünk. Ahogy őket nem kérem meg arra, hogy vigyázzanak a gyerekre egy egész vagy akár több napot, fürdessék, pelenkázzák, vigyék orvoshoz, vigyék le egyedül sétálni, úgy a 16 évvel idősebb gyerekem sem kérném meg erre a kistesóval kapcsolatban. Pedig hidd el, nálunk szívesen fürdetne mama, ha kérném, nem lenne szájhúzgálás, de nem az ő dolga, hanem az enyém.

A kérdező gyerekei sosem lesznek igazi testvérek, túl nagy hozzá a korkülönbség, valószínű sosem lesz egy az érdeklődési kör sem (lásd a két kicsi beszélni tanul, a nagy költözik, ha a nagynak lesz családja jó eséllyel majdnem felnőtt gyereke(i) lesznek mire a két fiatalabb testvérnek egyáltalán eszébe jut elköteleződni, stb.) Nem erőltetném ezt a helyedben kérdező, ez már ilyen, majd a két kicsi partner lesz egymásnak. Én úgy gondolom az előttem szólokhoz hasonlóan, hogy sok dologgal túl nagy felelősséget hárítasz a 16 évesre, mint pl. Vigye le sétálni a két kicsit. 3 éves lányom van, akire 0-24-ben én vigyázok, így sem merném elvállalni, hogy leviszem valakinek az egy éves gyerekével sétálni. Lakáson belül ha ilyen 1-max 2 órás feladat van a gyerekek körül, ami játék szintű dolog, max annyira kérném meg, de azt sem napi szinten.

2022. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
9%

"Ahogy őket nem kérem meg arra, hogy vigyázzanak a gyerekre egy egész vagy akár több napot, fürdessék, pelenkázzák, vigyék orvoshoz, vigyék le egyedül sétálni, úgy a 16 évvel idősebb gyerekem sem kérném meg erre a kistesóval kapcsolatban."


Igen? Áruld már el, hova is rakod a gyerekeket tavaszi, nyári, őszi, téli szünetben? Berakod őket ügyeletbe? Ja nem, azt kifelejted a sztoriból hogy olyankor a nagymamával vannak.

2022. márc. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
81%
74-es, arra nem gondolsz, hogy a nagyszülők még dolgoznak? Mi szomszédok vagyunk a szüleimmel, akik aktívan dolgoznak még (54 évesek), nem is keveset, mond, akkor mégis hogyan lehet megkérni őket ilyenre?
2022. márc. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, itt te rontottál el valamit, ha aemmit nem akar a kicsikkel foglalkozni. Takarítani se engeded, mert újra kell utána csinálni. Tehát semmi se jó neked úgy, ahogy megcsinálja, folyton kritizálod. Gondolom, a gyerekvigyázással is így van. Semmit se tud jól csinálni, mindent megkritizálsz, de azért sétáltasson egy dackorszakost meg egy totyogóst. Először el kéne kezdened bízni benne és mondjuk megtanítani a dolgokra, ha nem tudja jól megcsinálni. Aztán lehet tőle ilyeneket kérni.
2022. márc. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
55%
Én ezzel úgy vagyok, hogy otthon mindenkinek van feladata, a gyerekeknek is. A 14 évesemnek is meg KELL csinálnia itthon bizonyos dolgokat, pl mosást berakni, teregetni, mosogatni, és igen, időnként az öccsére is kell vigyáznia. Nem rá alapozzuk, hogy dolgozni tudjunk járni, szóval nem egy fix, napi feladata a tesója, de olyan megesett már, hogy nekem el kellett valamit intéznem, és megkértem, hogy órát legyen el a hatéves testvérével, amíg valamelyikünk hazaér, vagy sétáljon át vele edzésre a szomszéd utcába, mert én éppen nem tudok vele elindulni. Ez semmiben sem más, mint hogy egyéb dolgokat is meg kell csinálnia, ahogy egyébként a kicsinek is vannak itthoni feladatai. Mindenkinek olyan, amennyire képes, a korának megfelelő mennyiségben. Egy család vagyunk, egy csapat, közös érdekünk, hogy olajozottan működjön minden. Ettől még mindkét gyereknek van bőven ideje a saját dolgaira, pihenni, játszani, tanulni.
2022. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
52%
Kedves okos 74-es. A lányom jelenleg nem óvodaköteles még, de ha ősztől ovis lesz sem tudom szünetben és betegség esetén a nagyszülőkre bízni, mivel egészséges fiatal ötvenesek, így a nyugdíj még a kanyarban sincs. Van ilyen is, nem mindenhol 80+ a nagyszülő. Szóval ahogy a lányom most, úgy majd nyári szünetben is be fog velem jönni dolgozni, én meg szerencsére meg tudom oldani a home office munkavégzést is nagyrészt, meg létezik ügyelet is. Nem tudom egyébként miért olyan hihetetlen az a hozzáállás, hogy a nagyszülőket valaki nem ugráltatni akarja az unoka mellett, hanem azt akarja, hogy már csak az élmény része legyen meg a gyerekes időtöltésnek, mint közös kirándulás, mozi stb., és nem a robotolás. Én legalábbis úgy gondoltam eddig is meg ezután is, hogy mivel anyámék már felnevelték a tervezett két gyereküket, ezért nagyszülőként semmilyen szinten nem az ő feladatuk az én gyerekem ellátása.
2022. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
75%

De miért kellene őket bárkire is rábízni? Bakker,gyereket vállalni úgy nem lehet,hogy 'kell még egy majd ha nincs időm vigyáz rá valaki más'.

Hát b*szdmeg,gyereket eleve úgy vállalsz,hogy van rá időd és pénzed,nem úgy hogy majd apuka dolgozik a nagy gyerek/nagymama meg majd ellátja azokat a gyerekeidet akikre éppen nincs kedved/időd.


A háztartás egy olyan dolog amiből mindenkinek ki kell vennie a részét.A gyerek nevelésből,és a gyerek felügyeletből senkinek nem kötelessége kivennie semmilyen részét,mert abban része csak a 2 szülőnek van,akik vállalták és megcsinálták a gyerekeiket.

Ha a gyerekeidtől kérni akarsz valamit olyat kérj ami rájuk is tartozik: rakjanak rendet,tartsanak rendet,segítsenek be a házi munkába.De egymás dajkálása,felügyelése egyiküknek sem feladata.

2022. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
83%
Semennyit, mert nem neki szülted.
2022. márc. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!