Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolnál róla, hogyha...

Mit gondolnál róla, hogyha egy rokon megütné a gyerekedet?

Figyelt kérdés
2022. jún. 14. 19:22
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
70%

Ha a két éves gyerekem összekapna a szintén két éves unokatesóval és ezért ő megütné, akkor nem szólnék semmit, szétválasztom őket és megpróbálom megbeszélni, hogy verekedni csúnya dolog és másképp kezeljék a konfliktusaikat. Ha a felnőtt nagybácsi megütné az iskolás korú (mondjuk legyen 7-8 éves) gyerekem, akkor számon kérném, hogy ezt mégis hogy képzelte. Ha a huszonéves gyerekem kap egy nyaklevest az ötvenes nagybácsitól, akkor rábíznám, hogy kezelje, ahogy szeretné. Azért annyit megpróbálnék elérni, hogy verekedésig ne fajuljon.


A szituáció valóban nem mindegy. Ellenben azt én sem értem, mivel lehetne kiérdemelni egy ütést, intelligens ember nem így kezeli a konfliktusait (eltekintve a fent említett két évesek közötti vitáktól).

2022. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
63%
Ha felnőtt ütne meg gyereket, akkor rettenetesen leszidnàm. Ha egykorùak, akkor a koruk szerint valtozòan reagàlnek.
2022. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
57%
Ha a legközelebbi rokonom lenne, akit imádok és jogos lenne az ütés, akkor is meglepődnék és rosszul érezném magam. Én azt gondolom, hogy ez a szülőre tartozik. Más kérdés, hogy utálom az ütést. De nekem is volt már hogy megszaladt a kezem.
2022. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
20%

Engem a három éves unokaöcsém ütött meg tegnap. Anyám nem szólt semmit.

32N

2022. jún. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
32%
Elásnám magam amiért képtelen voltam nevelni a gyerekem és ezt egy rokonnak kell megtennie helyettem.
2022. jún. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
29%
Kerdes, hogy miért ütötte meg. Ha mondjuk a gyereket többször kérte már, hogy hagyja abba a szék rugdosasat, meg is koszonnem neki. Ha csak úgy szórakozási keverne le neki egyet, már landolna is a párja az ő arcán.
2022. jún. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
44%
Szituációtól függ. Én is kaptam pofont gyerekkoromban rokontól, nagyon is jogosan, és ma utóbb nagyon hálás vagyok érte, hogy helyretett, amikor kellett. Az sem mindegy, mekkora a gyerek és mit takar a megütés.
2022. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
71%

Hát... 7 éves a lányom, 3 éves a fiam. Nem tudok elképzelni olyan vérlázító dolgot, amiért meg kéne őket ütni, úgyhogy szerintem nem lennék elragadtatva a túlkapástól.

De ha mondjuk arról van szó, hogy 16 éves a gyerek, és lek.vázza a nagynénjét, akkor teljesen jogos, ha kap egy pofont érte. Ugyanez egy 3 évesnél nem jogos, mert ő nem feltétlen érti, hogy mit is mondott és ezt miért nem szabad.

2022. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
61%
Szituációtól függ. Lehet jogos is, meg lehet túlkapás is.
2022. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
91%
Ja, félreolvastam. Nem voltam még ilyen szituációban, gyerekként sem.
2022. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!