Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolnál róla, hogyha...

Mit gondolnál róla, hogyha egy rokon megütné a gyerekedet?

Figyelt kérdés
2022. jún. 14. 19:22
1 2 3 4 5 6
 21/55 Derjaderja ***** válasza:
68%

16. Szóval ha egy rokon kisgyerek rúgdossa a széket, és többször újrakezdi, akkor Te megütöd? És melyik testrészt?

Sztem én ezért feljelentenélek...

2022. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
30%
Sztem ezért a rendőrségen kiröhögnének...
2022. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 Derjaderja ***** válasza:
55%

Szerintem meg hivatalból nem röhöghetnek ki, mert törvénytelen megütni egy gyereket. Max nem emelnek vádat, de legalább kellemetlenek a kedves rokonnak.

Hogy a jó égbe képzelte?

Azt hittem olyasmi a kérdés, hogy rá volt bízva a gyerek a nagyszülőre és pl kiszaladt az utcára és ijedtében rácsaptak a fenekére. Vagy hogy vmi agresszív kamasz kapcsán egy a kriminalitás határán lévő ügy pl önvédelemből kellett megütni.

De vki szerint oké odaverni a vendégségben más kisgyereknek, mert rugdossa a széklàbat?

2022. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
29%

21es, és mit mondanál a rendőrségen? Biztos urak alkalmatlan vagyok a gyereknevelésre, mert képtelen vagyok fegyelmezni a saját gyerekemet, ezért egy rokon megtette helyettem, büntessék meg?


Amúgy meg a gyerekbántalmazás törvénytelen...egy pofon nem az...a hiszti helyett a gyerek nevelésébe fektesse a kérdező az energiát.

2022. jún. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
18%

Derjaderja!


Nos, ha a szóban forgó gyerek többször lett figyelmeztetve és a nagyon okos szülő semmit nem csinál, akkor igen, xarok rá kinek a gyereke, lekeverek neki egyet. Igen, azt is elfogadott gond nélkül, ha az enyém kap érte bárkitől. Ha nem fogad szót többszöri kérdésre sem, akkor így jart.

Jelents fel nyugodtan. Megtehetnem én is veled szamben: ha képes vagyok megutni a gyerekedet, akkor nem figyeltél rá, ergo kiskorú gondatlan veszelyeztetese.

Amúgy a példa, mint olyan, mondjuk valamit, ősanyu?

2022. jún. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
66%

Annyira szomorú azt látni, hogy nálatok a nevelés = pofozkodás :(

Két kisiskolás gyerekem van, elképzelni nem tudom azt a szituációt, hogy indokolt legyen megütni őket, de még azt sem vágom, hogy pl az említett székrugdalós esetben miért a pofon lenne valakinek a reakciója (a saját személyes frusztrációjának levezetésén túl). Egy pofon nem nevelő célzatú, a gyereket elhúzni a széktől és megkérni, hogy hagyja abba és inkább rugdossa a labdát már inkább. Na meg egy gyerek amikor rosszalkodik, akkor többnyire unatkozik és/vagy figyelemre vágyik, ezek melyikén segít ha megütöd? Oké, idegesít, de egy 6 éves nem mindig ért a szép szóból, mert 6 éves, basszus, gyerek, még sokszor az érzelmei vezérlik (mondjuk a pofozkodó felnőttet is, aki ezek szerint kb egy 6 éves szintjén van... Gratulálok, ha ti így neveltek gyereket, komolyan). Az nem helyénvaló, ha láthatóan idegesít másokat és a szülei nem szólnak közbe, de hogy a rokon álljon neki pofozkodni az elfogadhatatlan, akármiről is van szó.


Ez nem ősanyaság, ez normális emberi viselkedés. A kollégáimat sem pofozom meg nevelő célzattal ha idegesítenek, hiába szeretném. A gyerekeimmel főleg nem teszem ezt, például azért, mert a kollégáimmal szemben őket még szeretem is, és mégis milyen ember az, aki megveri akit szeret? Rokon vagy sem. Gusztustalan a hozzáállás, hogy ezt tekintitek a nevelés fokmérőjének.

2022. jún. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
66%
Az aztán marha nagy nevelés, hogy egy székláb rugdosás miatt pofon jár... Úristen, de primitívek vagytok.
2022. jún. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
30%

26!


Nem, a pofozkodas nem nevelés. A nevelés az, hogy -ha már a rugdosasos példánál sikerült leragadni- raszol a szülő a gyerekre, ha látja, hogy más székét rugdossa. De a példám arról szól, hogy a szülő nem szól rá, ergo nem neveli. Tehát rászól az, akinek a székét rugdossa, magyarán atveszi a nevelés feladatát a szülőtől, aki ugye láthatóan xarik bele az egészbe, hiszen nem szól a gyerekre, nem viszi el onnan, nem csinál semmit. Amikor a nevelés, vagyis q többszöri figyelmeztetes nem használ, akkor jön a pofon. Nem, az nem nevelés. A pofon az büntetés.


De hogy leszakadjunk végre a szekrugdosasrol, lehet a példa az is, hogy a kamasz mindentudó egomanias gyermek lekuvazza a nagymamát, mert az nem akar palacsintát sütni, vagy lehulyezi a nagybácsit, mert ugye ő mint mindentudó kamasz evidens, hogy jobban tud mindent. Ezek is pofont érdemelnek.

2022. jún. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
36%

26!


Kiegeszites:Ha már a peldammal élsz, legalább olvasd el és értsd is meg.

"Ha mondjuk a gyereket többször kérte már, hogy hagyja abba a szék rugdosasat..."


"Egy pofon nem nevelő célzatú, a gyereket elhúzni a széktől és megkérni, hogy hagyja abba és inkább rugdossa a labdát már inkább"

A példában a rokon megkerte. Mondjuk az is eleve a szülő dolga lett volna, ugye.

2022. jún. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 Derjaderja ***** válasza:
56%
Döbbenet.
2022. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!