Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolnál róla, hogyha...

Mit gondolnál róla, hogyha egy rokon megütné a gyerekedet?

Figyelt kérdés
2022. jún. 14. 19:22
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
69%
Ennyi, mindenki jól jár. Én örülök neki, hogy a rokonságomban nincsenek ilyen emberek.
2022. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 Derjaderja ***** válasza:
19%

Szerintem több fontos kérdés van, ha az adott témánál maradunk:

- mennyi idős a gyerek

- a "többször kell szólni" azt jelenti-e, hogy szólásra abbahagyja, de újrakezdi. Ez esetben a kisgyereknek nincs mit szemére vetni, a magatartása rendben van, a helyzetet kell kezelni.

- milyen a szituáció pl mi akadályozza meg a rokont, hogy arrébb menjen a székével vagy mért nem ültetik máshová a gyereket, meddig tart és hogyan zajlik az étkezés stb.


Nevelésről akkor van értelme beszélni, ha az adott korosztálytól elvárható dolgokkal egyáltalán tisztában van valaki.


Az hogy arcul ütünk valakit, ha idegesít, az nem nevelés, nem is fegyelmezés, sima agresszió vagy bántalmazás. Ha nem hiszed, próbálj lekeverni egy pofont valakinek a buszon, aki a viselkedésével a Te egyéni igényeiket éppen zavarja pl nem ott áll ahol szeretnéd, telefonál/beszélget, dudorászik stb.

2022. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
33%

Derjaderja!


A nem ott áll, telefonal, beszelget és hasonlo nem ugyanaz, mint a rugdossa a széket, de mindegy.

2022. jún. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 Derjaderja ***** válasza:
66%
Ne haragudj, nem értem.
2022. jún. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 Derjaderja ***** válasza:
27%
Illetve mégis. De akkor mégis ugyanazt kérem, hogy mondd el szituációt, meg hogy mit értesz székrugdosás alatt.
2022. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
37%

Ha a vadidegen a buszon szerintem rossz helyen áll, telefonál, beszelget, akármi, akkor az max engem zavar, más xarik rá és amúgy sem dől ossze q vilag miatta, nem faj, legyint rá az ember. Ha neki áll rugdosni az ülést, az idegesítő, bunkó dolog, esetleg fájdalmat is okozhat vele. Ha többszöri kéresre se hagyja abba, akkor nyilván vagy felall az ember és ott hagyja, vagy lekever neki egyet. Nyilván vermerseklettol függő lesz, melyiket választja.


Meg mindig nem jött le, hogy a példában a gyereket a rokon nem nevelte, nem is volt ilyen célja, nem is kell, hogy legyen, nem az ő gyereke, nem az ő dolga. O megtette azt, ami a dolga volt: figyelmeztette a gyereket, többször. Az, hogy a gyerek xart rá, már nem az ő dolga. O lekevert neki egyet mert elege volt belőle, mert ő ezt látta jó megoldásnak.

2022. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
33%

Derjaderja, bakker....


Janika ül az asztalnál Józsi bácsi mellett ebédnél. Janika úgy dönt, tok vicces Jouso bácsi székét rugdalni. Jozsibacsi szeretne nyugodtan enni, ezért raszol Janikara, hogy hagyja abba. Janika csakazertis tovább rugdal. Joszibacsi újra szól, Janika xarik rá. Jozsibacsi harmadszor is szól és hizzateszi, ha nem hagyod abba Janika, kapsz egy felest. Hát Janika nem hagyja abba, kap egy fulest.

2022. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 Derjaderja ***** válasza:
27%
Szóval szerinted egy felnőttet is meg lehet ütni, ha rugdossa az üléseket?
2022. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Derjaderja ***** válasza:
22%
47. Vagy csak kalimpál a lábával, az nem lehet? Ezeket kérdeztem eddig is, pl meg hogy hány éves.
2022. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
25%

Derjaderja, te felnőtt vagy? Az a szol, hogy PELDA, mond neked valamit. Láthatóan nem.


6 eves Janika a székét rugdalja, 3 éves Zsuszika a macska farkát húzza, 12 eves Pistike a kutyát hergeli, stb. A lényeg az lett volna, hogy ha a gyerek csinal valamit, amit nem kellene, figyelmeztetik de csak csinalja, bizony jogos tud lenni egy pofon, bárki is adja.

2022. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!