Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ettől én miért lennék rossz anya?

Ettől én miért lennék rossz anya?

Figyelt kérdés

Egy szobába voltunk a gimis osztálytársammal, 1 nappal előbb szült, mint én.

Amíg ott voltunk, addig a kislányomat elvitték a nővérek a megőrzőbe éjszakára. Az ő kisfia meg végig ott maradt vele.

Beszólt nekem, hogy milyen anya vagyok, hogy magára hagyom a gyerekem éjszaka. 3 napot voltunk ott, az első két éjszaka pihenni szerettem volna, ez olyan nagy ügy, hogy be kell szólni? 3 évig együtt leszünk sülve-főve, most ebből kettő éjszakát nem velem töltött. Ettől lennék rossz anya, ő meg jó anya?


2022. júl. 12. 19:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
57%

Én egyetértek veled, 9-es. Nagyon fura, hogy az ember 9 hónapig várja a kisbabáját, aztán képes az épp világra jött újszülöttet leadni, jól érezni magát nélküle, mert "úgyis együtt lesznek még". Alig vártam, hogy láthassam, ki se bírtam volna akkor, hogy elvigyék, dolgozott bennem a hormonlöket is, a mai napig emlékszem az első éjszakára ott a kórházban, pedig nem volt egyszerű.


Nyilván más az, ha az ember rosszul van szülés után, és nem tudja ellátni az újszülöttet, esetleg ha már 2 napja nem aludt. Bár én olyan lánnyal voltam egy, szobában, aki 2 napja vajúdtam úgy, hogy még enni sem engedték, tiszta boldog volt, hogy ott a gyereke.


Hát, mit lehet erre mondani, igazából nem mindenkiben működik ugyanúgy az anyai ösztön.

2022. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
42%

Mellettem volt első pillanattól kezdve, egyszer vitték el, hogy várják a fotóst, már mentem ki, hogy hol van.. Borzasztó volt más emberek között látni úgy, hogy én nem vagyok ott, hogy óvjam.. Vissza küldtek még, hogy még egy kis idő és ahogy tavolodtam el tőle, olyan rossz érzés volt, hogy elmondani nem tudom.. Neki mellettem volt a helye és van azóta is. Így én ezt a gondolkodást nem tudom megérteni. A pihenés nekem azt jelentette, hogy biztonságban tudom magam mellett és rajtam, mellettem alszik, cicin nem mellesleg.

Fogalmam sincs, hogy épp hogy szülés után, hogy lehet valaki ilyen önző és rideg.

2022. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:
Két éjszakán múlik minden? Hogy ki a jó anya meg ki az érzéketlen sz@ranya? Hát akkor majd ha visszamehetek az időbe, akkor a két éjszakán át ott lesz szigorúan rajtam a gyerek, nem fogok aludni, pislogni se, mert azon az a két éjszakán múlik minden. Az élet többi napjain meg lesz@rom, mert úgy is azon a két éjszakán múlott minden. Ott lett lelki nyomorék a gyerek, ott kapott tüdőembóliát, ott lett skizofrén.
2022. júl. 12. 20:46
 14/63 anonim ***** válasza:
42%

Én egy olyan anya vagyok, aki várta a kisbabáját, ezért képes volt a pár órás újszülött érzéseit a saját érdekei elé helyezni :D


Egyébként nem tudom, mit sértődsz meg, te kérdezted, sz*ranya vagy-e emiatt. Mi meg csak válaszoltunk, hogy igen, tulajdonképpen annak tartunk. Vagy csak nemmel lehet felelni?

2022. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk mindenkinek javasolták, hogy adják be éjszakára, hogy pihennjünk. Be is adta szinte mindenki. Aki ébredt és szoptatni kellett azt bevitték, de nagyjából mindegyik végig aludta az éjszakát. Nem kell ősanyát játszani. Pihenni kell.
2022. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
84%
Az oké, hogy más szerint más a helyes, én is úgy voltam nyugodt, hogy velem voltak végig a gyerekeim a kórházban, de felnőtt emberként megtanultam, hogy más felnőtt dolgába nem ugatunk bele. Úgy látom, ez sokaknak nem megy.
2022. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
86%

Nem, de azért egy frissen szült nőbe ne rúgjatok már bele! Lehet fel se kelt az a gyerek egész éjszaka, nem tudhatod.


De ketten voltak egy szobába, ha az egyik baba sírt volna, akkor sírt volna a másik is, így legalább nem 4-en voltak fent egyszerre, hanem csak ketten-hárman (ha a kérdező vissza tudott gyorsan aludni). Sz@ranya így meg úgy, de ti hiába vagytok ott 0-24-be a gyerekeitekkel, ha mások iránt csak a keserűséget tápláljátok, habzó szájjal sz@ranyáztok le mindenkit, gondolom apuka nem segít otthon...

Hajat mosni se tudtok, fürödni se fürödtök, mert a gyerek igényei így meg úgy.

2022. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
30%

De ez nem random két éjszaka az évek alatt, hanem a gyereked első két éjszakája volt! Amikor még szinte le van sokkolódva, fél, feszült (számtalan tanulmány bizonyítja, hogy az újszülött csak a saját anyját ismeri fel), te meg képes voltál ott hagyni idegenek között egyedül, nem is törődve azzal, hogy érezheti magát, mikor 9 hónapig benned volt.


Ezért vagy, érzéketlen, mert meg sem érted, mi a probléma, szerinted ez rendben van. Más anya, mint látod, alig várja, hogy együtt lehessen a gyerekével, pedig más is vele lesz évekig, mégsincs szíve már első éjjel lepasszolni.

2022. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és nem mindenkinél alakul ki kötődés a gyereke iránt az első napokban. Depressziós is lehet a kérdező, és lehet ezért is írta ki, hogy kapjon egy kis megerősítést. Ti meg lesz@ranyázzátok egyetlen egy "vétke" miatt, holnap meg majd kiugrik az ablakon. Ésszel kommenteljetek!
2022. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
37%

"de felnőtt emberként megtanultam, hogy más felnőtt dolgába nem ugatunk bele. Úgy látom, ez sokaknak nem megy"


A kérdező kérdezett, ha nem érdekli m@sok véleménye, minek ír ki kérdést?

2022. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!