Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ettől én miért lennék rossz anya?

Ettől én miért lennék rossz anya?

Figyelt kérdés

Egy szobába voltunk a gimis osztálytársammal, 1 nappal előbb szült, mint én.

Amíg ott voltunk, addig a kislányomat elvitték a nővérek a megőrzőbe éjszakára. Az ő kisfia meg végig ott maradt vele.

Beszólt nekem, hogy milyen anya vagyok, hogy magára hagyom a gyerekem éjszaka. 3 napot voltunk ott, az első két éjszaka pihenni szerettem volna, ez olyan nagy ügy, hogy be kell szólni? 3 évig együtt leszünk sülve-főve, most ebből kettő éjszakát nem velem töltött. Ettől lennék rossz anya, ő meg jó anya?


2022. júl. 12. 19:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanazt magyarázod. Nem voltam a kérdező helyzetében, de sok ilyen anyukáról hallottam, és én nem tudok ítélkezni. Talán azért, mert pszichológia témájában elég sokat tudok laikusként is, hogy fel bírjam fogni, nem működik mindenkinél egyformán.

Ő nem látott ebben rosszat, hogy szakszemélyzetre bízta a babáját, amíg ő próbált pihenni. Ráadásul, mint írták,ez sok helyen bevett szokás, ezért aztán pláne nem látnak benne kivetni valót. Maguk a kórházi dolgozók is biztatják a fiatal anyukát: tessék pihenni, a baba jó helyen lesz nálunk.

Miért kéne kételkednie? És igen, még nem alakult ki benne csettintésre a kötődés, elhiszi, hogy ez így rendben van.

2022. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
20%
Én nem tiportam sárba, de elmondtam, hogy szerintem sem normális a saját igényeit a pár órás babája elé tenni. Nem érzem magam jól tőle, hogy őszintén válaszoltam a kérdésre, amit feltett. És nem hirtelen kell átállni agyban, hanem ott van rá 9 hónap, aminek a végén bármilyen meglepő, de megszületik a baba, és a világ legtermészetesebb dolga, hogy szimbiózisban él anyával, 0-24. Evolúciósan kódolt a babába, általában az anyába is. Nem normális ennyire önzőnek lenni már az elején. Fel kell nőni a feladathoz. Aki pedig így kezdi, azzal valami nem stimmel. Ha valaki már itt nem hoz semmi áldozatot, akkor később sem lesz könnyebb. El kellene azon gondolkodni, hogy mi volt ennek a kérdésnek a célja. Önigazolást keresett, mert ő maga is érzi, hogy ezzel valami nem kerek. Ha pedig valami nem kerek, akkor szakembert kellene keresni, mert mondjuk egy szülés utáni depresszió nem játék. És az nem attól lesz jobb, ha felmentést kap, hanem attól, ha megmondják neki, hogy ez gáz, és gondolkodj el, hogy mi lehet mögötte, hátha kapsz segítséget.
2022. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
68%
2018-ban szültem az első gyerekemet Szigetváron. Ott éjszakára be KELLETT adni a gyereket. A kötődés a maximumon, pedig négy éjszakát maradtunk. Itthon a saját szobájában aludt kezdettől.
2022. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó (vagy a végén valahanyadik)! Nem, a kórházi alkalmazottak nem arra buzdítják a friss anyukákat, hogy mindhárom (vagy 4) kórházban töltött éjszakán hagyják bent a csecsemősöknek az újszülöttjüket (legalábbis a babamama-barát kórházakban nem) . Az valóban érthető, ha a szülés éjszakáján pihenni akar az anyuka, valóban erre buzdítják a csecsemősök is. De hogy a következő estéken is bent hagyja??? Ezt tényleg nem értem. Ezt mi indokolja? Oké, pihenni akar, kipiheni magát a szülés után. A hüvelyi szüléssel szült anyukák többsége a szülés másnapján már vígan elvan, még a császárosoknak is mozogniuk kell, mert úgy hamarabb regenerálódnak. Ebbe nem fér bele az, hogy az újszülöttjét maga mellett tudja? Tényleg nem értem.

Írta itt valaki, hogy a frissen szült anyukával szemben támasztott elvárások a depresszió melegágya, ráadásul még mi (jóérzésű) anyukák is őt ostorozzuk. Oké, legyen, ne bántsuk, de akkor ismerje föl, hogy óriási érzelmi hiányosságai vannak, ez pedig nem normális, hanem segítségért kiált. Az ilyen anyuka ne hangoztassa meggyőződéssel, hogy minek legyen mellette a babája, lesz még 3 évük közösen (megsúgom, nem 3 év, hanem egy egész élet felelőssége kezdődik ott, amikor kibújik a kisbabád), hanem gondolja végig, miért nem ébred egy pici empátia sem benne a saját újszülöttje iránt és kérjen segítséget.

2022. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
37%
57-es vagyok. Eszembe jutott, hogy amikor a harmadik babám született 2020-ban, volt bent a csecsemősöknél egy újszülött kisfiú, akiért szinte sosem ment be az anyukája. A csecsemős nővérek nagyon sajnálták a kisbabát, dajkálták, amennyit csak tudták, mert a baba keservesen sírt. Közben dohogtak az anyukára. Ahányszor megfordultam bent (mert többször kellett kékfény alá tenni a babámat), folyton a magára hagyott kisfiúval foglalkoztak, közben nem túl kedves szavakkal méltatták az anyukát, aki ráérősen trécselt kint a szobában. A szívem szakadt meg azért a számomra tök ismeretlen babáért, aki csak az anyukája után vágyott.
2022. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg értelmetlen már kommentelni, a kérdező rég lelepett.
2022. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
20%
Attól még sosem volt normális szeparálódni, hogy volt már rá példa. Az első pillanattól el kell látni, mert azért szülted. Nehogymár néhány érzelmi szegény szerint ez normális legyen. Milyen anya az ilyen?
2022. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
28%

"Az ilyen anyuka ne hangoztassa meggyőződéssel, hogy minek legyen mellette a babája, lesz még 3 évük közösen (megsúgom, nem 3 év, hanem egy egész élet felelőssége kezdődik ott, amikor kibújik a kisbabád), hanem gondolja végig, miért nem ébred egy pici empátia sem benne a saját újszülöttje iránt és kérjen segítséget."


Totál egyetértek. Abszolút felfoghatatlan számomra, hogy ha valaki akarta és tervezte ezt a gyereket, akkor 9 hónap alatt semmilyen minimális kötődés sem alakul ki a gyerek irányába, semmilyen felelősségtudat vagy kötelességérzet.


Nevezhetnénk ezt szülés előtti depressziónak, adjunk akkor ennek is nevet. Ha valaki érzi, hogy annyira kötődése sincs a saját születendő gyereke iránt, hogy érdeklje, hogy érzi magát az első óráiban, napjaiban a gyerek, ha ilyen közömbös a magzat iránt, hogy azt érzi ennyi hónap után, minek legyen vele, majd lesznek még együtt eleget, akkor az már szülés előtt menjen el pszichológushoz, mert ott valami mentális-érzelmi probléma van.

2022. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
23%
A legjobb hogy szerintem figyel am itt mert az összes neki nem tetsző választ lepontozza
2022. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
15%
Mert nem azt olvasta, amit olvasni akart. Hiába próbálják itt megmagyarázni. Nem lesz ez a hozzáállás sosem normális. Akkor sem, ha egyeseknek nem tetszik.
2022. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!