Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan hangoljam össze...

Mégis hogyan hangoljam össze a háztartást a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kész katasztrófa vagyok, amióta megszületett a gyerekem. Nem főzök, takarítani is csak néha tudok, rettenetesen bűntudatom van, hogy a férjemnek a sz.r kajákat kell ennie, de egyszerűen a fiam nem képes el lenni egyedül! A napjaink kész káoszak, reggel 6 körül felkel a gyerekem és kb. este 8 előtt nem tudom őt lerakni max ilyen 15-20 perceket alszik, persze éjszaka is felkel egy párszor. Tegnap pont ránéztem a férjemre és észrevettem mennyit fogyott ez alatt a 3 hónap alatt, mert egyszerűen nagyon ritka amikor ki jutok a konyhába. Mások hogy tudnak olyan tökéletesek lenni? Hogyan tudtok foglalkozni a háztartással egy ilyen baba mellett, akit egyszerűen 5 percnél tovább nem lehet letenni, mert torka szakadtából üvölt? Egyszerűen hogyan feleljek meg minden szerepben tökéletesen? Legyek tökéletes anya, feleség, mellette foglalkozzak a kutyával is és persze azért a céges munkákat is csinálnom kéne, de minden fel van halmozódva ott is, of course legyen tisztaság is és mindennap meleg kaja. Hát nekem ez rohadtul nem megy!!! Még a gyerek születése előtt én pont az a nő akartam lenni, aki ugyanúgy foglalkozik a férjével is és minden mással, de egyszerűen nem tudom összehangolni a dolgokat. Persze segítségem az nincs, teljesen egyedül vagyok, csak a férjem van egyedül, aki este, amikor hazajön tud foglalkozni a gyerekkel én akkor szoktam zuhanyozni, meg nagyjából össze pakolni, de persze ezt sem tudom sokáig csinálni, mert a gyerek sírós és szinte csak nálam van el. Nem is tudom milyen válaszokat várok, csak egyszerűen ki akartam írni magamból ezt az egészet! Reménytelennek látom azt, hogy normálisan megfeleljek mindenhogyan és ennek persze a férjem issza meg a levét meg a kutya, mert őt is csak ritkán tudom kivinni sétálni, mert a kisfiam szegény nagyon sírós. Egyszerűen kivagyok készülve már ettől mindennap eltervezem, hogy mit fogok főzni stb, aztán azt veszem észre, hogy megint elment az egésznap és nem történt az égvilágon semmi. A férjem meg éhesen fekszik le, mert a hideg kaja meg a McDonald’s nagyon nem laktató.
2022. aug. 7. 07:56
 91/142 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell ekkora drámát csinálni ebből. Ha valamit meg kell csinálnod, akkor leteszed addig, kész. Ha sír, akkor sír. Vannak dolgok, amiket muszáj megcsinálni, nem ettől lesz lelki sérült az a gyerek. Nyilván a körmös meg a fodrász pl várhat, meg a kedvenc sorozat is, de nehogymár ne menjek el sz.rni vagy hajat mosni, meg ne csináljak meg akár minden nap egy fél órás ebédet, mert a gyerek éppen sír. Azért nem fog megállni a világ, mert lett egy gyerekem. Majd abbahagyja, vagy majd megnyugszik, amikor fel tudom venni. És igen, apuka önálló felnőtt ember, aki egészen nyugodtan kiveheti a részét mindenből, hétvégén akár főzhet is, az én férjem is maximálisan megteszi ezeket... de hát bakker, lesült volna a bőr a képemről, ha heti kb 3x (mert lehet főzni két napra is ám) nem lettem volna képes megcsinálni egy ebédet, hanem még tőle vártam volna, hogy ugorjon neki főzni délután ötkor... Max kedvem nem volt hozzá néha, olyankor rendeltünk. Ha már itt tartunk, a rendelés sem értem, miért ördögtől való, nehogymár ne legyen a közelben egy olyan kajálda, ahol talál neki szimpatikus ételeket...
2022. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/142 anonim ***** válasza:
74%

És ahol több gyerek van? Szerintetek ott nem oszlik meg a figyelem? Azért sok helyen van 2-3 gyerek. Ha van egy mondjuk 4 éves meg egy kisbaba vagy egy 6 éves egy 3 meg egy kisbaba akkor szerintetek ott anyuka 0-24 le se teszi a babát? Biztos majd a 6 éves reggel felkel, elkészül iskolára készen, a 4 éves is, aztán neki indulnak az iskolának, óvodának mert anyuka nem teszi le a kisbabát. Ti milyen univerzumban éltek itt? Ahol több gyerek van és sír a kicsit de anyuka épp a nagyra adja rá az overallt télen akkor vár. Ha anyuka éppen a 3 évesnek a fenekét törli a wc-n és sír a kicsi, akkor vár. Ha anyuka épp enni ad az óvodás korú gyereknek, akkor a kics vár. Kikészülök ettől , hogy sokak szerint itt egy babát nem lehet letenni, mert sír :D Komolyan, kiég az agyam.

De pár tipp, hogy hasznos is legyen a válaszom:

-2 napra főzni, rengeteg étel jó 2 napra, azt már tényleg nem hiszem el végképp, hogy heti 3* nem tudsz főzni

-Ese készítsd elő a másnapi ebédet ha apa otthon vagy ha gyerek elaludt

- Rendeljetek, kizárt, hogy nincs legalább egy vállalható étterem vagy ételkiszállítós menüs cég, apósom zsákfaluban lakik kb és 2 helyről lehet menüt járatni, özvegy emberként neki is jár az ebéd, és nem is csöves konyháról hanem normális étteremből

-Férjed segítsen többet

-Ha esetleg nincs akkor egy jó akkus porszívó, én imádom

-Letenni a gyereket és mellette csinálni a dolgod

-Pihenőszék, hordozó

2022. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/142 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem lenne semmi baja a férjnek, ha pár hónapig megoldaná a saját étkezését. Gondolom, nem 18 évig kell majd fogni a gyereket. Nem kell ezen így kiakadni egyik részről sem. Ha az anyának ez most ekkora feladat, akkor átmenetileg az apa is beszállhat kicsit komolyabban, ne csak nézze meg elvárásai legyenek. Pár hónap - 1 év, aztán a gyerekkel is jobban lehet majd boldogulni, meg beleszoknak. Ez csapatmunka. Mi lenne szegény férjjel, ha agglegény lenne? Akkor hazamegy munka után és várja a sült galambot? Vagy az anyja vinné a kaját neki? Ennyire ne legyen már senki életképtelen - főleg ne úgy, hogy csak átmeneti időről van szó, amikor megkönnyíthetné a szeretett felesége életét, aki szív eleget otthon. Próbáljon meg apu nappal órákon át egy síró gyereket hallgatni. Elég embert próbáló feladat.
2022. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/142 anonim ***** válasza:
17%

Én babám 10 kilós 10 hónaposan, a császár miatt sokáig cipelni sem tudtam mert fájt a derekam pokolian. Most már jobb a helyzet,de olyan nehéz a gyerek,hogy nem tudom fél kézzel tartani közben főzni. Éjjel másfél óránként kel ciciért, nappal meg én is alszom vele. Ja ülni még nem tud így nincs el magában, ha nincs karban üvölt. Igen ott hagyhatom hogy had sírjon,de mikor ezt teszem vagy 1 óra utána megnyugtatni és nem leszek a magam ellensége pár"szuperanya" tanácsa miatt. Ja és kúszik tehát csak a babakarámba tehetem le ha tenni akarok valamit,de akkor jön az üvöltés. Amíg nem volt szeparációs korszak addig tettem vettem,de most nem ez van.

Ja a kaja,igen csináltam magam a püréket,de az csak pár hónapig működött,most csak bolti babakaját hajlandó enni,plusz én nem tudok főzni csak most tanulom hogy kell a gyerek mégis él és virul,nem pusztult bele hogy nem magam vágom a tyúkot és csinálom a húslevest.

Aki erre vág fel az szomorú.

2022. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/142 anonim ***** válasza:
87%
Én csak annyit írok: kitartást! Én sem voltam magammal elégedett, mert az én gyerekem mellett sem lehetett megfőzni normálisan, de ez ilyen. Könnyebb, hogyha elfogadod, és alternatív megoldást keresel. Nálunk a mászás stabillá válásával sokkal jobb lett a helyzet, addig már csak pár hónap van nálatok is! : )
2022. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/142 anonim ***** válasza:
37%
Oké, nagyon sajnálom akinek nehezen kezelhető gyerek jut akkor, de ne legyen már ledegradálóan szuperanyázva az, aki egy gyerek mellett csinál egy tökfőzeléket fasírttal meg rendet rak este egy fél óra alatt, és nem szalad a ház non stop. Erre senki nem vág fel, és nehogy már az legyen a rossz, aki megcsinálja. Így van ahogy írjátok, vannak az életben nehéz korszakok, de akkor is meg kell oldani, pont ti írjátok.. ha az a megoldás, hogy leteszi sírva a gyereket, akkor az, ha az hogy rendel kaját akkor az, de ne csináljunk már úgy mintha ez agysebészet lenne.
2022. aug. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/142 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 3 van, a 2 nem számít per pillanat ők felnőttek, mondjuk annyiban, hogy a lányom a takarításban segített. 20 éve vagyok kisgyermeknevelő sosem voltam elveszett, a másik kettő (köztük nem volt 2 év) mellett mindent megtudtam oldani.

No de a 3.nak ha rossz napja volt, hát egésznap főztem egy 30 perces kaját mint írták részletekben, volt, hogy úgy fejeztem be hogy mellettem üvöltött, mert ott már nem hagyhattam abba.

A takarítás azóta is 3 emberes, mert ha egyedül csinálom nincs vége, mert míg végzem 1 helyen a másik, ahol a gyerek dolgozik, ko lesz. Most megy oviba, egyszer majd lesz olyan a lakás mint mikor még nem volt a háznál kicsi, de addig még élvezem, hogy van, és kicsi, mert hamar 20 évesek lesznek.

2022. aug. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/142 anonim ***** válasza:
55%

Azért szuperanyáztam,mert ahogy írják elvannak szállva maguktól amiért ők bezzeg tudnak főzni stb és mindenki más szerencsétlen amiért neki nem megy. Az nem zavar ha valaki jobb nálam ,azt utálom ha ezt fennhangon még hangoztatja is és leszólja a másikat amiért ő nem olyan szuper anya.

Igenis vannak problémásabb babák és hidjétek el nektek akik szuperül főztök rohadt nagy mázlitok volt,mert ha több emberes babátok lett volna akkor fejen állhattatok volna akkor sem tudtátok volna megoldani, mert más egy néha síró,jó alvó babával dolgozni,mint egy folyton síró,fogfájós,hasfájós éjszaka óránként kelő babával bazi nagy táskákkal emiatt a szemetek alatt. Könnyebb kipihenten teregetni,főzni mint szinte nuku alvással csak bambulsz ki a fejedből és örülsz ha a babát ellátod.

2022. aug. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/142 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem senki nincs elszállva magától pont ellenkezőleg, akik főznek is azt állítják, hogy nem egy nagy kunszt ez, és minimális idoraforditassal össze lehet dobni egy levest vagy tepsis húst. Szóval valamit nagyon félreertesz.

És igen többeknek vannak ikrei, több gyereke, ahogy arra az egyik válaszoló gyönyörű rávilágított, ott aztán nem teheted meg, bamulsz ki a fejedből egész nap, meg nem hagyod sírni egy percet sem.

Nincs azzal gond, ha valakinek a főtt a kaja és a rendes ház nem elsődleges ilyenkor, de ne fogjuk ezt a nagyon problémás gyerekre. Mert aki akarja még több gyerek esetében is megoldja, aki nem, az meg nem. Ennyi.

2022. aug. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/142 anonim ***** válasza:
53%

Na ez a hozzáállás hogy aki akarja... majd ha folyton hasfájós,fogfájós babád lesz és akkor is ellátsz mindent majd beszélhetsz ilyen fennhangon addig viszont ne is próbáld elhitetni hogy ezt megérted,mert nem. Ja több gyerekesnél is látom hogy anyuka csak néz ki a fejéből.

Akinek meg az a dicsőség hogy gyerek mellett tud főzni hát szánalmas...

2022. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!