Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan hangoljam össze...

Mégis hogyan hangoljam össze a háztartást a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kész katasztrófa vagyok, amióta megszületett a gyerekem. Nem főzök, takarítani is csak néha tudok, rettenetesen bűntudatom van, hogy a férjemnek a sz.r kajákat kell ennie, de egyszerűen a fiam nem képes el lenni egyedül! A napjaink kész káoszak, reggel 6 körül felkel a gyerekem és kb. este 8 előtt nem tudom őt lerakni max ilyen 15-20 perceket alszik, persze éjszaka is felkel egy párszor. Tegnap pont ránéztem a férjemre és észrevettem mennyit fogyott ez alatt a 3 hónap alatt, mert egyszerűen nagyon ritka amikor ki jutok a konyhába. Mások hogy tudnak olyan tökéletesek lenni? Hogyan tudtok foglalkozni a háztartással egy ilyen baba mellett, akit egyszerűen 5 percnél tovább nem lehet letenni, mert torka szakadtából üvölt? Egyszerűen hogyan feleljek meg minden szerepben tökéletesen? Legyek tökéletes anya, feleség, mellette foglalkozzak a kutyával is és persze azért a céges munkákat is csinálnom kéne, de minden fel van halmozódva ott is, of course legyen tisztaság is és mindennap meleg kaja. Hát nekem ez rohadtul nem megy!!! Még a gyerek születése előtt én pont az a nő akartam lenni, aki ugyanúgy foglalkozik a férjével is és minden mással, de egyszerűen nem tudom összehangolni a dolgokat. Persze segítségem az nincs, teljesen egyedül vagyok, csak a férjem van egyedül, aki este, amikor hazajön tud foglalkozni a gyerekkel én akkor szoktam zuhanyozni, meg nagyjából össze pakolni, de persze ezt sem tudom sokáig csinálni, mert a gyerek sírós és szinte csak nálam van el. Nem is tudom milyen válaszokat várok, csak egyszerűen ki akartam írni magamból ezt az egészet! Reménytelennek látom azt, hogy normálisan megfeleljek mindenhogyan és ennek persze a férjem issza meg a levét meg a kutya, mert őt is csak ritkán tudom kivinni sétálni, mert a kisfiam szegény nagyon sírós. Egyszerűen kivagyok készülve már ettől mindennap eltervezem, hogy mit fogok főzni stb, aztán azt veszem észre, hogy megint elment az egésznap és nem történt az égvilágon semmi. A férjem meg éhesen fekszik le, mert a hideg kaja meg a McDonald’s nagyon nem laktató.
2022. aug. 7. 07:56
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/142 anonim ***** válasza:
86%

Amig masok receptet valtanak, leirom, hogy az en lanyom ilyen volt

Csak kezben volt el, szigoruan 30perc utan kipattant a szeme (addig ettem, wcztem, zuhanyoztam) es ezt 3 oras altatas elozte meg.

Nem valt be semmi. A ferjem meg megfogta magat es fozott vagy rendelt.

2022. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/142 anonim ***** válasza:
22%

Ilyet nem hallottam hogy egy kisbaba nincs el maga,mármint úgy maga hogy pl letéve..

Az én lányom is sokat kelt éjjel, 2 éves koráig de azért ekkora kínt nem láttunk.

Sokszor 5kor kelt hajnalban, megetettem, felöltöztettem, betettem a pihenőszékbe,én is elkészültem, minden nap gyorsan rendet raktam, mosógép, mosogatógép ki be pakolás, gyereket sokszor vittem magam után pihenőszékestül. Volt hogy üvöltött de ha nem éhes, szomjas, nem beteg, nem fázik, akkor nem kötelező azonnal ugrani felvenni ha ott van melletted..

Aztán délelőtt mentünk sétálni, ő babakocsiban, kutya pórázzal.

Ha boltba is kellett menni kutya nélkül. Délutáni alvásnál főztem, megint elpakoltam

Este ha a férjem is hazaért átvette a gyereket, akkor tudtam magammal foglalkozni, olvasni, zuhanyozni, kutyával kint lenni, akármit

Vagy előre főztem másnapra akár

Szombatonként dolgoztam


Ebből nem kell ilyen nagy feneket keríteni

Mostmár 4 éves a gyerekem, dolgozok főállásban, na ez az igazi buli, hozni vinni, ezt intézni azt intézni, dolgozni, este csinálni a házmimunkát, főzni, játszóterezni


Élvezd ki még van egy egész napod egy rendrakásra meg egy főzésre.

2022. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/142 anonim ***** válasza:
87%

#2


Mire alapozod hogy nagymama mindenhol van? Meg ha van is helyben van. Vagy ráér és nem maga is dolgozik heti 6 nap. Vagy akar egyáltalán segíteni. Úgy bírom az ilyet.

4 éves gyerekem van, nálam még egyszer se tett nagymama egy szalmaszálat se keresztbem

Prózai okai vannak

Egyik halott 8 éve, másik meg dolgozik több műszakban 80 km-re.

2022. aug. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/142 anonim ***** válasza:
45%

70es van egy fogadásom, hogy de rutinosabb vagyok, de hagyjuk. Rajtam nem tudsz fogást találni, kár a gőzèrt.

Ha szerinted attól moslek a leves, mert valaki nem fél óráig szöszöl pár zöldséggel, akkor butább vagy mint eddig hittem.

Sírni hagyás: volt képzeld, pláne ikrek esetében elkerülhetetlen. De voltam wc, ill. igen valakinek már megvan amikor a gyerek 3 hónapos és mellette szoptat. Mostam fogat is, arcot is, hajat is, zuhanyoztam is, és kepzeljètek odatettem meg az ebedet is. Ha közben sírni kezdett, hát akkor sírt pár percig. De soha nem rohantam ki samponos fejjel, szaros seggel mert a gyerekem elbőgte magát.

2022. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/142 anonim ***** válasza:
34%

#41

Harcolni se kell velük, önként megölik maguk a hülyék, ma végig kellett néznünk Üllőnél hogy egy tranzitban bent ülő kb 25 migránst addig üldöztek a rendőrök még árokba mentek..

Csak sajnos a mi adóforintjainkon szállt le 4* a mentőhelikopter meg volt kint 15 mentőautó őket mentegetni, én csak lehúztam volna őket az út menti árokba szimplán, aztán szevasz... Ezeke ennyi energiát fordítani.. 🤡🤡

2022. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/142 anonim ***** válasza:
34%
74. És előjött a butázás éljen éljen. Mindig az ilyen ellőgép fantasztikus anyák butáznak, mert rávilágítottunk többen is arra, hogy hazudozol. Tudod mit drága, te meg okos vagy és szép és mindenki másnál jobb anyucika, feleség, háziasszonyka. Most már mehetsz, szolgáld az urad, meg szülj még párat. Szióka 🙋‍♀️
2022. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/142 anonim ***** válasza:
41%
Én meg arra világítottam rá, hogy nem kell valakit hazugnak beállítani azért, mert valamit meg tud csinálni, amit ti nem.
2022. aug. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/142 anonim ***** válasza:
26%

Fura nekem hogy egyesek szerint ez normális. Ha egy kisbaba ennyit sír és nem alszik (mikor az alvásigénye napi 16 óra körül van) akkor már rég orvosnál lennék vele. Hát hogy ne sírna mikor a kérdező szerint nem is alszik, csak 15 perceket..hát ez orvosi eset. De ha meg alszik 15-20 perceket abban azért lehet főzni is.

Ma 70 deka darált husit ketté szedtem, egyik feléből chilis bab, másikból paradicsomos húsgombóc lett, pont néztem az órát, elpakolással együtt volt 45 perc 2 féle kaja..húsleves nálunk heti szinten van marhából vagy sertésből csak, mi tollas állatokat nem eszünk, feltenni tényleg 5-10 perc, néha rá kell nézni, amit gyerekkel a kezedben is lehet, utána mi 2-3 napi is esszük, valami apró könnyedebb második félével. Ha este 8kor le tudod tenni a gyereket akkor azért leht akkor is házimunkát csinálni, én betettem az airpodst a fülembe és fél óra alatt rendet tettem minden este, reggel rendezett lakásra ébredsz. Itt úgy érzem nem csak a férfi az életképtelen.

2022. aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/142 anonim ***** válasza:
81%
Az okoskodók nem értik hogy nem minden anyuka bírja energiával hogy arra a 20 percre amíg a gyerek alszik addig ő főzni kezd,szerintem ilyenkor anyuka is alszik. Igen van aki rutinosan főz,más meg nem de a főzni tudásra én nem lennék ilyen fene nagy büszke,ha letenne valaki baba mellett egy nyelvvizsgát na az nagyobb kunszt.
2022. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/142 anonim ***** válasza:
35%

De akkor meg miért nem rendel???? Normális helyről. Mert állítja az sincs feléjük.

Hát Meki meg van, ahol 3000 ft egy két falatos hamburger kb..

Eszem ágában nem lenne mekizgetni gyerek mellett..

Már Magyarország legelmaradottabb településeire is szállít a teletál, vitálkonyha, akármi

Ha ennyit nem tud 2 felnőtt ember megoldani egy db baba mellett, hogy főtt étel legyen akkor lehet nem kellett volna gyereket vállalni..

Nem a gyerek köré kell felépíteni egy új életet hanem a gyereket kell az életbe beilleszteni.

Ha meg napi 24 óra alatt nem bír energiával egy fiatal nő mondjuk 1 órát főzni, 1 órát rendet tenni akkor nála sincs valami rendben..magnézium, vashiány pl..


A nyelvvizsga meg nem egy nagy kunszt pl, nekem van egy sima közép német meg egy angol gazdasági szaknyelvi közép, egyikre se kellett készülni, most vagy beszéled a nyelvet vagy nem, arra nem kell energiát fordítani.

Egyikre se készültem össz 10 óránál többet, csak azt néztem át mik lesznek a feladat típusok.

2022. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!