Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan hangoljam össze...

Mégis hogyan hangoljam össze a háztartást a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kész katasztrófa vagyok, amióta megszületett a gyerekem. Nem főzök, takarítani is csak néha tudok, rettenetesen bűntudatom van, hogy a férjemnek a sz.r kajákat kell ennie, de egyszerűen a fiam nem képes el lenni egyedül! A napjaink kész káoszak, reggel 6 körül felkel a gyerekem és kb. este 8 előtt nem tudom őt lerakni max ilyen 15-20 perceket alszik, persze éjszaka is felkel egy párszor. Tegnap pont ránéztem a férjemre és észrevettem mennyit fogyott ez alatt a 3 hónap alatt, mert egyszerűen nagyon ritka amikor ki jutok a konyhába. Mások hogy tudnak olyan tökéletesek lenni? Hogyan tudtok foglalkozni a háztartással egy ilyen baba mellett, akit egyszerűen 5 percnél tovább nem lehet letenni, mert torka szakadtából üvölt? Egyszerűen hogyan feleljek meg minden szerepben tökéletesen? Legyek tökéletes anya, feleség, mellette foglalkozzak a kutyával is és persze azért a céges munkákat is csinálnom kéne, de minden fel van halmozódva ott is, of course legyen tisztaság is és mindennap meleg kaja. Hát nekem ez rohadtul nem megy!!! Még a gyerek születése előtt én pont az a nő akartam lenni, aki ugyanúgy foglalkozik a férjével is és minden mással, de egyszerűen nem tudom összehangolni a dolgokat. Persze segítségem az nincs, teljesen egyedül vagyok, csak a férjem van egyedül, aki este, amikor hazajön tud foglalkozni a gyerekkel én akkor szoktam zuhanyozni, meg nagyjából össze pakolni, de persze ezt sem tudom sokáig csinálni, mert a gyerek sírós és szinte csak nálam van el. Nem is tudom milyen válaszokat várok, csak egyszerűen ki akartam írni magamból ezt az egészet! Reménytelennek látom azt, hogy normálisan megfeleljek mindenhogyan és ennek persze a férjem issza meg a levét meg a kutya, mert őt is csak ritkán tudom kivinni sétálni, mert a kisfiam szegény nagyon sírós. Egyszerűen kivagyok készülve már ettől mindennap eltervezem, hogy mit fogok főzni stb, aztán azt veszem észre, hogy megint elment az egésznap és nem történt az égvilágon semmi. A férjem meg éhesen fekszik le, mert a hideg kaja meg a McDonald’s nagyon nem laktató.
2022. aug. 7. 07:56
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/142 anonim ***** válasza:
76%
Jajj 59 te nem unod még a szomszédodat szidni? Minden ilyen kérdésnél idejösz, hogy milyen lusta életképtelen, bezzeg te. Face to face közöld màr ezt vele, de gondolom akkor meg vigyorogsz mint egy bàjgúnàr.
2022. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/142 anonim ***** válasza:
20%

Egy húslevest odatenni nekem igenis 5 perc. Sajnálom hogy valakinek pár zöldséget megpucolni és megmosni fél óráig tart :) én ezek szerint ügyesebb és hatékonyabb vagyok mint az átlag.

De rengeteg kaját össze lehet dobni 5-10 perc alatt, ami nem kocka, nem mirelit. Olvassátok vissza az ügyesebb háziasszonyok írták jópár tippet, tessék igyekezni és hozzájuk hasonlítani.

2022. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/142 anonim ***** válasza:
62%
Hogy lenne a húsleves 5 perc?! Csak hogy összeérjenek az ízek a vízben az is 15 perc minimum. Annyira elvagy szállva magadtól,hogy dacolva a szakácsművészet fizikai törvényeivel ahol már csak a víz forralásával együtt sem csak 5 perc, bezzeg te megoldod így is.... jó nyers húsleves lehet, nem mondom.
2022. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/142 anonim ***** válasza:
41%

okés, akkor leírom lépésenként a gyengebbek kedvéért :)

5 perc a vele való aktív foglalkozás, azt hittem ez egyértelmű, de látom tévedtem.

Húst kivesz a hűtőből, megmos, besóz, fazékba víz, 1 gombot megnyom a tűzhelyen, ez nekem 1 db perc. Addig 3 db répa, 1 db fehérrépa, 1 db kisebb zeller megpucol. Ez kb. 1-2 perc. Addig a húslé felforr, habot leszed, leönt kinek mi, zöldség beletesz, mellé csak megmosva kelkáposzta, hagyma, fűszerek, só, bors, kinek mi, van aki egészbe tesz bele paprikát, paradicsomot, de azt sem kell csak megmosni és beletenni. Fedő, takarékon főzni 2-3 órát. Ez nekem még mindig nem több 5 percnél, leírni tovább tartott.

De igazatok van, ha kész a leves vizet forralni és tésztát főzni benne az a másik 5 perc.

2022. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/142 anonim ***** válasza:
0%
63, te nagyon sötét vagy.
2022. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/142 anonim ***** válasza:
61%
64. Jól van pulykanyak királynő. Nagyon ügyes vagy! És ezt eteted a 4 gyerekkel 7 napig? Második nincs? Gyámügy rátok nézhetne. Pulykanyak és sírni hagyás. Jó anya vagy, gratulálok 😂😂😂
2022. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/142 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem amit leírt az sem 5 perc és a hétvégére hogy nekem csak 5 perc tehát jobb vagyok, hát ha erre tud büszke lenni hogy gyorsan csinál levest, nő comment... legközelebb állíts be egy stoppert, hogy tényleg 5 perc-e. A hús elkészítése nekem nem 1-2 perc, sem a zöldségek hámozása pedig nem aprózom el. Plusz utána elmosok mindent,nem hagyom ott a kupit,tehát így már nem 5 perc. Az 5 perc alatt kész az azt jelenti,hogy elejétől a végéig 5 perc a recept, itt csak az előkészítése 5 perc( szerinted...) utána még pár óra forrni hagyni stb.

Én arra vagyok büszke,hogy baba mellett most tanulok főzni,de ettől még nem írnám,hogy úgy látszik ebben jobb vagyok más anyukáknál. Beképzelt dolog így írni magadról és ledegradálni ezzel más anyákat. Ennyi erővel nekem pár perc egy tojásos muffon elkészítése ( szó szerint az elejétől a végéig 10 perc) ettől még nem hiszem hogy szuperanya vagyok.

2022. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/142 anonim ***** válasza:
69%

Azt vágjátok, hogy nem az volt a kérdés, hogy mennyi ideig tart húslevest főzni?


Amúgy kérdező, a párod ideje, hogy felnőjjön végre. Pl. egy szendvicset csak meg tud csinálni magának, és voálá, máris nem fekszik le éhesen.

2022. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/142 anonim ***** válasza:
20%

66.

Leves: pulykanyak leves, csigatesztaval

Második: rántott csirkemell, rántott cukkini ( saját termés) rizs, párolt borsóval ( saját termès)bazsalikomos paradicsomsalata ( saját termés)

Tegnap készítettem, ma szerencsére nem kellett foznom. Csak a husit és cukkinit kisutni frissen.

Ja, de reggelire császármorzsat sütöttem, amire házi baracklevart tettem.

Egyéb kérdés?

Senki nincs itt ledegradalva, én is voltam kezdő, sőt a mai napig nem főzök mindent. DE: ne állítsunk be valakit hazugnak, ha neki valami megy, nekünk pedig nem. Valószínűleg én rutinosabb, gyakorlottabb vagyok, könnyebben mennek a dolgok.

Azt a sok jó receptet, amit közzétették meg olvassátok, tanuljatok, gyakoroljatok és nektek is menni fog.

Amúgy a húsos papírt kidobom, a zöldség zacsijaban visszateszem a lepucolt héját, ( megy a komposztba) ezenkívül csak 1 db kést és zoldsegpucolot használok.megis mit kéne eltakarítani egyebet?

2022. aug. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/142 anonim ***** válasza:
47%
69. Huha, így már lehet 15 perc volt neked a főzés. Nálam biztosan nem vagy rutinosabb, ezért tudom, hogy az 5 perces leves moslék lesz. Ha te erre büszke vagy, gratulálok. Nem vagy jobb senkinél, te négygyermekes szent anya. És érdekes már nem javaslod mint az elején, hogy hagyják ordítani. Nagyon vicces vagy😂😂
2022. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!