Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan hangoljam össze...

Mégis hogyan hangoljam össze a háztartást a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kész katasztrófa vagyok, amióta megszületett a gyerekem. Nem főzök, takarítani is csak néha tudok, rettenetesen bűntudatom van, hogy a férjemnek a sz.r kajákat kell ennie, de egyszerűen a fiam nem képes el lenni egyedül! A napjaink kész káoszak, reggel 6 körül felkel a gyerekem és kb. este 8 előtt nem tudom őt lerakni max ilyen 15-20 perceket alszik, persze éjszaka is felkel egy párszor. Tegnap pont ránéztem a férjemre és észrevettem mennyit fogyott ez alatt a 3 hónap alatt, mert egyszerűen nagyon ritka amikor ki jutok a konyhába. Mások hogy tudnak olyan tökéletesek lenni? Hogyan tudtok foglalkozni a háztartással egy ilyen baba mellett, akit egyszerűen 5 percnél tovább nem lehet letenni, mert torka szakadtából üvölt? Egyszerűen hogyan feleljek meg minden szerepben tökéletesen? Legyek tökéletes anya, feleség, mellette foglalkozzak a kutyával is és persze azért a céges munkákat is csinálnom kéne, de minden fel van halmozódva ott is, of course legyen tisztaság is és mindennap meleg kaja. Hát nekem ez rohadtul nem megy!!! Még a gyerek születése előtt én pont az a nő akartam lenni, aki ugyanúgy foglalkozik a férjével is és minden mással, de egyszerűen nem tudom összehangolni a dolgokat. Persze segítségem az nincs, teljesen egyedül vagyok, csak a férjem van egyedül, aki este, amikor hazajön tud foglalkozni a gyerekkel én akkor szoktam zuhanyozni, meg nagyjából össze pakolni, de persze ezt sem tudom sokáig csinálni, mert a gyerek sírós és szinte csak nálam van el. Nem is tudom milyen válaszokat várok, csak egyszerűen ki akartam írni magamból ezt az egészet! Reménytelennek látom azt, hogy normálisan megfeleljek mindenhogyan és ennek persze a férjem issza meg a levét meg a kutya, mert őt is csak ritkán tudom kivinni sétálni, mert a kisfiam szegény nagyon sírós. Egyszerűen kivagyok készülve már ettől mindennap eltervezem, hogy mit fogok főzni stb, aztán azt veszem észre, hogy megint elment az egésznap és nem történt az égvilágon semmi. A férjem meg éhesen fekszik le, mert a hideg kaja meg a McDonald’s nagyon nem laktató.
2022. aug. 7. 07:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/142 anonim ***** válasza:
93%
Hu ne haragudj, de te két gyereket nevelsz. Mi az, hogy éhesen fekszik le? Nincs keze? Meg kell etetni a kis nagyra nőtt óvodást? Ugyanilyen volt a fiam. A férjem takarított én főztem. Most is úgy van, hogy amíg altatok ő elpakol a konyhában, hogy együtt tudjuk tölteni az estét. Szerintem sürgősen le kell ülnöd beszélni a férjeddel, hogy nem tudsz egyszerre 3 dolgot csinálni (gyerekkel lenni, főzni, takarítani) és muszáj neki is nagyobb szerepet vállalni otthon. Nem kifogás a munka, te talán nem fáradsz el egész nap?
2022. aug. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/142 anonim ***** válasza:
77%

Másoknak a férje maximálisan együttműködik, takarít, főz, vásárol.

Újszülöttel a karjában az anyuka nem főz, nem porszívózik, akkor alszik, mikor a gyerek is aldzik, hogy regenerálódjon, legyen teje. Egyetlen feladata van: a csecsemő gondozása.

Ebben az időszakban az apának intenzíven be kell kapcsolódnia a nagyszülőkkel együtt.

Ahogy nő a gyerek, egyre több ifő jut a háztartásra is. A középpontban mindig a gyerek. Nagymama sétáltat, te beteszed a mosást, mosogatást, porszívózol, vagy alszol végre, hogy talpon tudj lenni éjjel.

Aztán, míg szoptatsz, nagymama vasal.

2022. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/142 anonim ***** válasza:
87%

Ismerős a helyzet.

De az első gondolatom: azért a férjed tud rendelni,venni főtt ételt, ugye? Vagy ha nem főtt, azért tud enni,ugye? Akkor nem kéne fogynia szerintem.

A többi nálam úgy van: egyik a másik róvására. Vagy főtt kaja van,vagy takarítás van. A kutya persze oké, vele kell foglalkozni,de míg babakocsis a kicsi könnyebb sétáltatni szerintem.

A lányom 5 éves. Munka előtt viszem óviba, utána rohanás érte. Uzsonna otthon. Addig vagy főzök egy 30 percbe sűríthető ételt (tejbegríz,rakott tészta,leveles tészta töltve,tarhonyás krumpli) aztán játék a lánnyal. 5 percekre elszabaduló: mosás berak, teregetés,pakolás,kutya, macska etetés.

Ja reggel korábban kelek, mint ő.

Rendes takarítás: szabadság alatt...

2022. aug. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/142 anonim ***** válasza:
92%

“ a férjem issza meg a levét meg a kutya, mert őt is csak ritkán tudom kivinni sétálni”


Hát jól bemutattad a férjedet! Beválasztottál. Mi vagy te?! A pótanyja, vagy házicseléd?

2022. aug. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/142 anonim ***** válasza:
93%

1, nem kell minden "szerepben" megfelelned, nem színdarabot játsszol, hanem élsz.

2, mi az, hogy 3 hónap alatt sokat fogyott a férjed? Nincs tán keze-lába, hogy ételt csináljon magának? Röhej a köbön. Egyedül éhenhalna?

Tessék szépen befogni azt a nagyra nőtt gyereket!

Ebédet se ciki rendelni, jobb mint a mekdönci, vacsorára is eltehető a menü.

Ha még nem próbáltad: kipróbálhatod a kendőt/mei tait. De ennyi idősen már sokat kellene ellenie hason is. Nem egyedül, bohóckodhatsz neki.

Friss levegőre a gyereknek is szüksége van, nem csak a kutyának. Nem egyszerre viszed a gyereket és a kutyát?

2022. aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/142 anonim ***** válasza:
93%
Igen, a ferjeddel van a problema. Rendeljetek kaját, segítsen a takarításban. 3 hónapos gyerekkel jóhogy nem tudod még ezeket csinálni. Amúgy a hordozó nagyon jól beválik az ilyen babáknál.
2022. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/142 anonim ***** válasza:
96%

Ami nekünk bevált:

1. Kajarendelés. Teljesen finom, jó minőségű ételeket szállítanak ki, nem sokkal drágább, mint főzni.

2. Férj nem "segít", hanem egyenrangú, felnőtt emberként kiveszi a részét a munkából otthon is. Nem "várja el", hogy valami meg legyen csinálva, hanem megcsinálja ő maga, bármit.

3. Hetente egyszer takarítónő, aki 2-3 órában a munka nagyját megcsinálta, utána már csak szinten tartani kellett.

2022. aug. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/142 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem hozattok valahonnan heti menüt? Olcsóbb lenne, mint a mekis kaja és társai. Te mit eszel? Otthon vagy, tehát át tudnád venni a kihozatott menüt, te megeszed délben, a férjed az ő részét vacsorára.

Kajaprobléma megoldva.

2022. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/142 anonim ***** válasza:
6%
Ha nm éhes, nem beteg, két szopi közt hagyd üvölteni. 3-4 nap múlva megszokja, hogy az ágyában is jól van.
2022. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/142 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük azzal hogy egy felnőtt férfihoz mentem hozzá. Mos, főz, takarít. Nem törik le az ujja ha csinál magának enni munka után.

Pont ilyen volt a fiam is. Sírós, letehetetlen. Igényelte nagyon a test kontaktust. Hordoztam. 3 hetes korától. Így nagyon sok mindent el tudtam intézni. Sétához is jó és ha lenne kutyánk tuti akkor vittem volna sétálni mikor a gyerekkel mentem. Mert minden nap sétáltam a fiammal. De fontos hogy ne kengurúba tedd hanem keress megfelelő eszközt.

Kösd fel a gatyád mert a leírás alapján a te babád is több emberes (nagy igényű, olvass utána). Nem most lesz jobb a helyzet.

2022. aug. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!