Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan hangoljam össze...

Mégis hogyan hangoljam össze a háztartást a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kész katasztrófa vagyok, amióta megszületett a gyerekem. Nem főzök, takarítani is csak néha tudok, rettenetesen bűntudatom van, hogy a férjemnek a sz.r kajákat kell ennie, de egyszerűen a fiam nem képes el lenni egyedül! A napjaink kész káoszak, reggel 6 körül felkel a gyerekem és kb. este 8 előtt nem tudom őt lerakni max ilyen 15-20 perceket alszik, persze éjszaka is felkel egy párszor. Tegnap pont ránéztem a férjemre és észrevettem mennyit fogyott ez alatt a 3 hónap alatt, mert egyszerűen nagyon ritka amikor ki jutok a konyhába. Mások hogy tudnak olyan tökéletesek lenni? Hogyan tudtok foglalkozni a háztartással egy ilyen baba mellett, akit egyszerűen 5 percnél tovább nem lehet letenni, mert torka szakadtából üvölt? Egyszerűen hogyan feleljek meg minden szerepben tökéletesen? Legyek tökéletes anya, feleség, mellette foglalkozzak a kutyával is és persze azért a céges munkákat is csinálnom kéne, de minden fel van halmozódva ott is, of course legyen tisztaság is és mindennap meleg kaja. Hát nekem ez rohadtul nem megy!!! Még a gyerek születése előtt én pont az a nő akartam lenni, aki ugyanúgy foglalkozik a férjével is és minden mással, de egyszerűen nem tudom összehangolni a dolgokat. Persze segítségem az nincs, teljesen egyedül vagyok, csak a férjem van egyedül, aki este, amikor hazajön tud foglalkozni a gyerekkel én akkor szoktam zuhanyozni, meg nagyjából össze pakolni, de persze ezt sem tudom sokáig csinálni, mert a gyerek sírós és szinte csak nálam van el. Nem is tudom milyen válaszokat várok, csak egyszerűen ki akartam írni magamból ezt az egészet! Reménytelennek látom azt, hogy normálisan megfeleljek mindenhogyan és ennek persze a férjem issza meg a levét meg a kutya, mert őt is csak ritkán tudom kivinni sétálni, mert a kisfiam szegény nagyon sírós. Egyszerűen kivagyok készülve már ettől mindennap eltervezem, hogy mit fogok főzni stb, aztán azt veszem észre, hogy megint elment az egésznap és nem történt az égvilágon semmi. A férjem meg éhesen fekszik le, mert a hideg kaja meg a McDonald’s nagyon nem laktató.
2022. aug. 7. 07:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/142 anonim ***** válasza:
58%

Hát, vegyes gondolataim vannak ennek kapcsán.


Egyrészt, ahogy többen írták, a férjed is összekaphatná kicsit magát, most hogy nem főz, az hagyján, akkor mosogasson el, porszívózzon vagy mittudomén, vegyen már részt valamiben (mondjuk nekem ez olyan fura, hogy lehet egy pasi annyira életkeptelen, hogy legalább pár kaját ne tudjon megcsinálni). Vagy ha otthon van, ő nem foglalkozik a gyerekkel? Vigye el sétálni, játsszon vele, fürdesse ő, addig is van másra időd.


Másrészt, te is kapd magad össze kicsit, keress alternatív megoldásokat. Én pl. felraktam magam mellé a konyhapultra pihenőszékben a kicsit, úgy föztem vagy 4 hónapos koràig (nyilván nem mellette sütöttem a rántott húst, de pl. összevágtam a dolgokat, beszélzem hozzá, puszilgattam). Utána, mikor már féltem, hogy fordul és leeshet, akkor a földre tettem játékokkal körbe magam mellé, úgy csináltam a dolgom. Muszáj szoktatni ezekhez,.

2022. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/142 anonim ***** válasza:
92%

#37 én nem hagyom az "egyenrangú dumàt". Úgy írsz, mintha mindenki a te férjed lenne.

Az enyém 8 óràt dolgozik h-p egy klimatizàlt irodában. Anno én is ugyan ez. Szóbal neki nem ügy megcsinàlni egy vacsit, és nen érzem szégyellnivalónak.

Mindig azok a nők puffognak a legjoban, meg kérik ki az egyenjogúsàgot, akik a leginkabb cselédnek vannak tartva.

Érdekes....

2022. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/142 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt a férjed szedje magát össze, olyan nincs, hogy valaki nem tud főzni, keres neten egy egyszerű receptet, és követi pontról pontra, hogy mit kell csinálni, ennyi. Erre bárki képes, aki tud olvasni, feltételezem, hogy ő is tud. Ha erre képtelen, akkor meg az a minimum, hogy ne válogasson.

Másrészt egy bolognai, egy lasagne, chilis bab, mirelit hús krumplival/rizzsel/párolt zöldséggel, akármilyen tészta feltéttel, mirelit szilvás/túrós gombóc mind-mind fél órás művelet, és ez tényleg csak pár kaja, ami eszembe jutott. Azért ilyeneket ki lehet logisztikázni gyerek mellett is, akármilyen sírós meg "letehetetlen". Ha meg a férjednek nem jók, hanem 3 fogásos kaja kell neki, hát így járt.


B megoldás, hogy rendeltek heti menüt valahonnan, és akkor senkinek nem kell főzni, ráadásul minden nap olyat ehet mindenki, amit szeret. Ajánlom az e-food.hut pl, nagyon nagy a választék, kábé mindenhova szállítanak, és finomak is a kaják, mi évek óta onnan rendelünk nulla problémával. De vannak más helyek is, Gastroyal, Teletál, stb. És anyagilag sem jöttök ki rosszabbul, főleg, ha beleszámolom azt az áramot (tűzhely, sütő), vizet (mosogatás), időt, macerát és energiát (kitalálni mit főzz, elmenni a boltba a babával, megvenni a hozzávalókat, találni rá alkalmat a baba mellett, hogy el is készüljön a kaja), amit megspórolsz.


Házimunka. Csodákra képes egy mosogatógép, robotporszívó, szárítógép trió. Mosást indítani olyan 5 perc, átszórni a szárítógépbe olyan 3. Összehajtogatni és elpakolni legyen 15-20. Vasaljon a halál, gyűrődésmentesre szárít a gép. Azt vasalom ki, amit nagyon muszáj, pl ingek évente 3x, amikor inget kell felvennie a fiamnak. Takarítani nyilván kell, ezt hétvégén szoktuk csinálni, ketten a férjemmel kb egy óra alatt megvagyunk vele (portörlés, felmosás, fürdőszoba).


Kutyánk mondjuk nincs. Két gyerek van, 6 és 2 évesek.

2022. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/142 anonim ***** válasza:
75%

46. Én pl. Nem eszek húst. Tudjuk, hogy van pulykanyak leves, de mi is főzünk, tudjuk, hogy hazudsz és nem 5 perc. Ha azt mondod fél óra, ok, de az 5 perc, nagyon vicces. Kisbabával nem lehet főzni, ha nem alszik vagy nem hagyod sírni. Te már mondtad, hogy hagytad had üvöltsön, innentől a te véleményed, hát nagyon keveset ér.


51. Azt is értsétek meg, hogy nem minden baba van el pihenőszékbe. Úgy mondjátok, mintha a melegvizet találtátok volna fel. Próbáltuk, nem volt el benne. Igen, próbáltuk lerakni, az sem ment. Ezzel, bűntudatot keltetek anyákba, mert nem értik ők miért nem képesek rá, ha ti igen. Nagyszerű, hogy neked elnézelődött a pihenőszékben, de tudsz arra válaszolni, hogy mit csináltál volna, ha nem? Mihez szoktattad volna, ha első pillanattól visít benne? Tényleg érdekel.

2022. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/142 anonim ***** válasza:
30%

"Azt is értsétek meg, hogy nem minden baba van el pihenőszékbe."


Ez oké, de az, hogy egy 3 hónapos kisbaba nincs el sem pihenőszékben, sem a játszószőnyegen, sem hordozókendőben, sem sehol, az abszurd, nem normális. Egy egészéges gyerek 3 hónaposan már hasal és egy ideig lekötik a körülötte lévő tárgyak, illetve napi 4-5 alkalommal alszik. Az sincs rendben, ha egy ekkora gyerek csak 10-15 perceket alszok egyben, ahogy a kérdező állítja, akkor el kell vinni neurológushoz.


Vagy az is lehet, hogy a kérdező olyan, mint a szomszédom, aki mindig panaszkodik, hogy neki soha semmire nincs ideje, pont így mint a kérdezőnek, semmire. Na, pedig neki igen nyugodt gyereke van, ha kijönnek az udvarra, az a gyerek elvan simán fél órát-1 órát úgy hogy még sem nyikkan. De közben csak ott áll a szomszéd és mondja, hogy huh, gazolni kéne, de a gyerek nem hagyja 😄

2022. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/142 anonim ***** válasza:
100%
A fiam el volt a pihenőszékben, de a koraifejlesztő mondta, hogy felejtsem el így is volt feszes tartása az meg rásegít.
2022. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/142 anonim ***** válasza:
69%
55. Szerintem meg te vidd el a gyereked, ha addig el van amíg főzöl, mert nem normális, hogy szobanövényként viselkedik 🤷‍♀️ Ugye rosszul esik? A te szavaid is annak, akinek nem nyugodt gyerek jutott. Képzeld el az a lusta nő, abba a 10 percben lehet leülne. A rohadék. Anyának nem jár pihenő, mert rögtön jön a szuperanya rendőrség. Az én fiam 4 hónapos koráig csak rajtam aludt, a kiságyban 10-15 percet és képzeld, kapaszkodj meg…egészséges. Olvasgass kicsit, mielőtt megítéled az embereket!
2022. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/142 anonim ***** válasza:
100%

Én anya vagyok és szégyen vagy sem,de csak most kezdtem el főzni tanulni( rühellem a konyhát és mindig ér ott valamilyen baleset, kétbalkezes vagyok) ,most hogy megszületett a babám elkezdtem tanulni q főzést,persze kicsit ijesztő elsőre, hogy mit is kell csinálni. Tegnap csináltam életem első paprikás krumplit, fogtam egy receptet könyvet a címe recept kétbalkezeseknek és megnéztem egy youtube videót hozzá és egész finom lett.

Főzni nem ördöngősség, a férjed is képes rá... ha nekem sikerült a férjednek is menni fog.

2022. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/142 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem meg te vidd el a gyereked, ha addig el van amíg főzöl, mert nem normális, hogy szobanövényként viselked"


Nem mondtam, hogy elvan, amíg főzök. De pont ezért, volt, hogy több részletben főztem, otthon voltam, ráértem :D

2022. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/142 anonim ***** válasza:
92%
59. Ez tök jó. Minden gonoszság nélkül mondom, hogy ügyes vagy. Én is így képzeltem, hogy megfőzök, nem lesz patika tisztaság, de rend lesz, aztán megszületett a fiam és 3 hónapig csak szoptattam. Magamban kerestem a hibát, mint a kérdező. Azóta sosem ítélkezek, mert nem tudjuk a körülményt. Tök jó, ha adsz tanácsot, hogy neked mi vált be, de ha olyanokat mondasz, hogy biztos beteg a babája, meg szoktatás kérdése az nagyon káros tud lenni. Egyébként én megfőztem, mert szeretek főzni, szeretünk enni, addig a férjem volt a babával. Ha a kérdezőnek ilyen beles férje van ez egy megoldás. De nekem emellett házimunka 3-4 hónapig kiesett és nem szégyellem, mert jó anya voltam és egy cseppet sem lusta. Van akinek ilyen gyereket dob a gép, támogassuk és ne támadjuk egymást.
2022. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!