Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan hangoljam össze...

Mégis hogyan hangoljam össze a háztartást a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kész katasztrófa vagyok, amióta megszületett a gyerekem. Nem főzök, takarítani is csak néha tudok, rettenetesen bűntudatom van, hogy a férjemnek a sz.r kajákat kell ennie, de egyszerűen a fiam nem képes el lenni egyedül! A napjaink kész káoszak, reggel 6 körül felkel a gyerekem és kb. este 8 előtt nem tudom őt lerakni max ilyen 15-20 perceket alszik, persze éjszaka is felkel egy párszor. Tegnap pont ránéztem a férjemre és észrevettem mennyit fogyott ez alatt a 3 hónap alatt, mert egyszerűen nagyon ritka amikor ki jutok a konyhába. Mások hogy tudnak olyan tökéletesek lenni? Hogyan tudtok foglalkozni a háztartással egy ilyen baba mellett, akit egyszerűen 5 percnél tovább nem lehet letenni, mert torka szakadtából üvölt? Egyszerűen hogyan feleljek meg minden szerepben tökéletesen? Legyek tökéletes anya, feleség, mellette foglalkozzak a kutyával is és persze azért a céges munkákat is csinálnom kéne, de minden fel van halmozódva ott is, of course legyen tisztaság is és mindennap meleg kaja. Hát nekem ez rohadtul nem megy!!! Még a gyerek születése előtt én pont az a nő akartam lenni, aki ugyanúgy foglalkozik a férjével is és minden mással, de egyszerűen nem tudom összehangolni a dolgokat. Persze segítségem az nincs, teljesen egyedül vagyok, csak a férjem van egyedül, aki este, amikor hazajön tud foglalkozni a gyerekkel én akkor szoktam zuhanyozni, meg nagyjából össze pakolni, de persze ezt sem tudom sokáig csinálni, mert a gyerek sírós és szinte csak nálam van el. Nem is tudom milyen válaszokat várok, csak egyszerűen ki akartam írni magamból ezt az egészet! Reménytelennek látom azt, hogy normálisan megfeleljek mindenhogyan és ennek persze a férjem issza meg a levét meg a kutya, mert őt is csak ritkán tudom kivinni sétálni, mert a kisfiam szegény nagyon sírós. Egyszerűen kivagyok készülve már ettől mindennap eltervezem, hogy mit fogok főzni stb, aztán azt veszem észre, hogy megint elment az egésznap és nem történt az égvilágon semmi. A férjem meg éhesen fekszik le, mert a hideg kaja meg a McDonald’s nagyon nem laktató.
2022. aug. 7. 07:56
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/142 anonim ***** válasza:
87%

Egy nyűgös baba mellett pont nem b..sznék el 1 órát főzésre, 1 órát takarításra. Értem van akinek van erre ereje,de nekem pl nem volt miután éjszaka 2 óránként kel és mostanában üvölt ha leteszem. Amikor alszik én is alszom ez van. Túléli a férjem hogy nincs kaja és nem ragyog a lakás sőt ha zavarja akkor majd főz ő vagy takarít. Komolyan a 8 óra munka pihentetőbb volt mint a gyereknevelés.

A nyelvvizsga lehet neked könnyű volt,de egy üvöltő baba mellett, nuku alvással nekem speciel nem menne,mert nem lenne agyam hozzá. Anyósom tisztelem ő diplomát tett le baba mellett, na de egy húsleves főzése nem nagy kunszt bocsi,de ez az igazság.

2022. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/142 anonim ***** válasza:
36%
Persze, hogy nem nagy kunszt, mégsem megy itt a többségnek mèg az sem.
2022. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/142 anonim ***** válasza:
65%

Rendben, így van, igény függő akkor, nekünk fontos a kiegyensúlyozott táplálkozás, nem opció a mekizek meg zabálok kekszet majd meg májkrémes kenyeret, mert gyerekem van. Nálunk alap a normális étkezés, ami sajnos azzal jár, hogy a konyha nem dísznek van fenntartva, attól mert 2-2.5 évig éjjel is fent ültem a gyerekkel akár még mi éhesek voltunk.

Nálunk a had legyen trágyadomb a lakás se, inkább napi 2*30 perc mint utána kb fél napokig kelljen egy szobát pakolni.

Nyilván mindenkinek más az igénye, a neveltetése. Nálunk a táplálkozás, nagyjából rendezett környezet az alap, ezen nem változtat az, hogy gyerekünk lett.

2022. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/142 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk meg az az alap hogy apuka is önálló felnőtt emberként funkcionál és nem csak elvárásai vannak🤷

Aki meg azt mondja hogy nem normális hogy egy gyerek ennyit sír..... de. Őket hívják több emberes vagy nagy igényű gyerekeknek. Örülj hogy a tiéd nem ilyen és elvan csendben magában.

2022. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/142 anonim ***** válasza:
54%

Én végig többes számban írtam, nálunk a férjem is csinál mindent, de én is, nekem se esett nehezemre 3 év gyes alatt napi 1-2 órát csinálni valamit, nem vagyok rokkant hogy a férjemre várjak este hatig hogy megfőzzön munka után, mikor hajnal 5től fent voltunk mi is és ott állt előttünk az egész nap, nem kellett ingázni, nem kellett munkahelyen ülni.



Nem, nem ilyen a gyerekem, már korábban is néha felmerült bennem, hogy elviszem neurológiára mert hiperaktív, 2-3 éves kora között képes volt a plafonra is felmászni kis túlzással, 9 hónaposan járt, szóval nálunk nem volt sokáig fekvős meg mászós időszak sem. Mégis megoldottam, mert meg akartam oldani


Nincs azzal semmi baj, ha valaki nem csinálja ilyen intenzitással, mert neki jó másképp, de a gyerekére fogni szerintem kicsit undi. Szegény gyerek. Mondja azt valaki,hogy nem főzök, mert megvagyunk kaja nélkül. Vagy nem húzom le heti 1* az ágyneműt mert nincs kedvem. De ne fogja arra, hogy azért nem, mert sír a gyerek, nekem visszatetsző egy gyereket okolni a saját "tehetetlenségünk" miatt.


Nagyon sok olyan van amúgy akinek kifogás a gyerek, pl van egy barátnőm akivel egy időben volt pici babánk, mindig azt mondta erre sincs ideja arra se, anyós főz rájuk mert különben éhen halnának, sose rakott rendet, de akármikor ráírtam messengeren évekig mindig azonnal látta, válaszolt. Mindig.

Na azért ez is sokat elmond.

2022. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/142 anonim ***** válasza:
38%
Mindkettőnek önálló emberként kéne funkcionálni, de egyik sem megy.
2022. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/142 anonim ***** válasza:
34%
Pontosan erre akartam kilyukadni én is, ne apát okoljuk már aki legalább dolgozni eltalál, egy elvileg felnőtt nőnek se megy semmi.
2022. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/142 anonim ***** válasza:
46%

Szomorú, hogy azok a nem hasznos válaszok, aki azt írja hogy egy gyors főzés rendrakás bele kellene férjen vagy legalább egy kaja rendelés..hova jutot a világ😂

Akkor üljetek kenyeret rágva otthon a mosatlan halmon, mert gyereketek van, komolyan mit lehet erre mondani😅 a kérdező legalább átlátja hogy ez nem így kellene hogy legyen

2022. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/142 anonim ***** válasza:
35%

Mi lesz, ha a gyerek nő és neki is kell kaja? Persze van drága bébiétel dögivel, nem is akkora tragédia, én is vettem többször, de azért az emberne jól esik saját maga főzte ételt adni a picinek, főleg hogy tele voltunk mi is kajszi, őszi barackkal, meggyel, cseresznyével, ribizlivel, körtével. Magam főztem neki gyümis kekszes pépeket, hasonlókat. Reggel zabkását, ilyeneket. De még a bolti poros grízes valamit már azt se tudom mi a neve is idő kikeverni, megcsinálni. Hogy fog hozzátáplálni ha ekkora gondban van?

Szerintem becsületére legyen, hogy látja hogy ez így nem normális.

2022. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/142 anonim ***** válasza:
28%

Majd főz a gyereknek a férj, ha hazajön, hiszen kutya kötelessége :D


Nem tudom amúgy az anyáknak hogy esne ha a férj arról beszélne a munkahelyén a kollégáinak hogy mi az asszony kutya kötelessége otthon amíg ő dolgozik.

2022. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!