Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miről marad le az az ember,...

Miről marad le az az ember, aki nem vállal gyereket?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, mit hagy ki, miről marad le, aki nem vállal gyereket? Milyen dolgok, élmények maradnak ki neki?

2022. aug. 13. 21:23
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
23%
#10: Ezek alapján a gyerekeseknek kellene gondoskodni a gyereknélküliekről és nem fordítva
2022. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
54%
Amiről lemarad, az az évekig tartó alvásmegvonás, a rengeteg hiszti, a dackorszakok, az állandó betegeskedés, a harc más anyukákkal a játszótéren, a párkapcsolat/házasság megromlása, rengeteg aggodalom, lemondás, megbánás.
2022. aug. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a csodáról marad le. Amikor átöleled, rád mosolyog az a legjobb érzés a világon. Legalábbis én így élem meg...ami engem is meglep, mert nem voltam oda a gyerekekért.
2022. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
59%
Több rosszről, mint jóról...
2022. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
66%

Szinte lehetetlen megfogalmazni.


Attól is függ épp milyen passzban vagy.

Amúgy egyet ertek, hogy igazán “felnőtt” ezzel lesz az ember, bármilyen korú is.


A felnőttséget pedig nem véletlenül tettem idézőjelbe.



Akinek nincs gyereke az nem tudja elképzelni ezt a típusú felelősséget.

Kicsit inesztő is, hogy 0-24 valaki tőled függ.( legibkább ovis kor elejéig)


Ő nem tud magának vizet önteni, kenyeret szelni, a febekét sem kitörölni, vagy korábban pelenkát cserélni, még csak helyet sem változtatni.



De ez a lemaradás megfogalmazhatatlan.


Ahogy mondták a vidámparkot.

Egyiknek élmény.. nekem a véleményem, hogymondjuk hullámvasútra menjen, akinek 6 anyja van.



Egyébként pedig amig valaki ilyenen agyal, addig biztos ne vállaljon gyreket

2022. aug. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
97%
Sok jó és sok rossz dologról.
2022. aug. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
55%
11, miről beszelsz...? A tamogatasokat sajnálod már megint, gondolom. Nyugodj meg, a nyugdijadat a mi gyerekeink fogjak fizetni, az utadat a mi gyerekeink fogjak felújitani, a seggedet a mi gyerekeink fogjak törölni.
2022. aug. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
45%

#17: Nem, egyáltalán nem zavarna, ha olyan támogatásokat osztogatnának, amivel valóban a gyereket támogatnák, nem a szülőket pénzelnék és ezzel a gazdaságot pörgetnék. A magyar rendszer teljes kudarc. Pusztán el lehetett érni, hogy az ilyen egyszerű emberek tudjanak gyűlölködni és veszettül ragaszkodjanak ahhoz a kis plusz pénzhez, amit hozzájukvág az állam, miközben észre sem veszik, hogy mennyire sarokba szorítja őket ezzel.

Hagyjuk már ezt a nyugdíjas mantrát. Én fizetem be a nagyszüleid és a szüleid nyugdíját, az én befizetésemből van a gyerekednek iskolája és orvosa, három generáció útjait az én pénzemből újítják fel. Sőt tovább megyek, a CSOK-od, babaváród, adókedvezményed is ebből van. A seggemet az törli majd ki, akinek fizetek érte. Ha gyereked ennyire fogja csak vinni, akkor magadban kell keresni a hibát, nem abban, aki három generáción át pénzelte az államkasszát, hogy egy ilyen sikeres embert kitermeljen a társadalom.


Szóval, száz szónak is egy a vége. Nem, senki nem irigyli a könyöradományokat tőled. A többséget az zavarja, hogy másodrendű polgárnak tekintik azt, aki nem hogy nem alapít családot, de nem azonnal ahogy biológiailag és törvényileg lehetséges szül agyra főre. Hanem, hogy a másodrendű állampolgártól várjuk a pénzt, megértést, együttműködést meg úgy mindent, teljesítsen többet, mert az elsőrendűt kell vakon vezetni.


#11

2022. aug. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
52%
18, peldául így gyűlölködnek veszettül az egyszerű emberek, mint te is itt most. Mire jó ez...?
2022. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
65%

#19: Hol a gyűlölködés? Üdv. a valóságban, így működik az ország.

#17 Fejtette meg nagy okosan egy mondatból, hogy nekem aztán bármi bajom is van, és hogy az ő gyerekére nekem feltétlen szükségem van.


#18

2022. aug. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!