Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miről marad le az az ember,...

Miről marad le az az ember, aki nem vállal gyereket?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, mit hagy ki, miről marad le, aki nem vállal gyereket? Milyen dolgok, élmények maradnak ki neki?

2022. aug. 13. 21:23
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
60%

Én minden gyerekemmel újra élem azt a csodát ahogy egy apró sejtből élet lesz, majd bukdácsolva napról napra rácsodálkozik az élet minden kis mozzanatára, alakul a szókincse, a személyisége és mivel én ugyanezeket tudattalanul éltem át amikor én voltam kisgyerek, ilyenkor újra tudatosul mennyire szép a világ, az amire felnőttként sokszor már nincs időnk/energiánk észrevenni. Hogy a totyogós még elszórakozik egy kaviccsal, egy virággal, egy szélforgóval, órákig elmolyol valamivel, mi már csak elrohanunk mellette.


Én végiggyalogoltam az El Caminot, egyik este program volt megnézni a naplementét,ült a sok bamba felnőtt tátott szájjal, pedig itt van a naplemente, minden du és mégis csak kb nyaraláskor ülünk le élvezni. Na a gyerekek minden nap találnak ilyen "naplementenézés" szerű elmélyülést az életben.

Ehhez persze jön kialvatlanság, aggódás, ha neked jó a napod jön egy fogzás, egy dackorszak és elrontja a tiédet is, de leírhatatlan az a mérhetetlen szeretet és rajongás, öröm és érintés ami napi szinten ér ha gyereked van. Az enyémek ráadásul bújósak és szóban is nagyon sokszor mondják mennyire szeretnek. A leglángolóbb szerelmes élményem sem okozott tartósan ennyi melegséget a szívemben. És igen rengeteg lemondással jár, de ha mérlegre tesszük, utazni, szórakozni, felnőttként kikapcsolódni ráérek akkor, ha majd önjáróak, ezeket viszont csak bizonyos időkorláton belül tapasztalhatom meg.

2022. aug. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
40%

Egyebkent nekem vannak baratnoim akik tudatosan nem akarjak ezt a "macerat", az egyiknek jelenleg pasija sincs, a masik munkamanias, de valojaban ha a kov 10 evet nezzuk, egy gyermektelen ember keptelen megtolteni annyi elmennyel, erzelemmel (erzelmek szeles skalajaval minden iranyban) es tortenessel az eletet amit akar egy gyerek meglete is okoz a napi szintu elete mellett.

A munkamanias elfoglalja magat munkaval munkaidon kivul is, a szinglinek ugyanugy van meloja mint barki masnak, nekem is, de szignifikansan semmi extra elmennyel, tapasztalassal nem gazdagodik munkaidon kivul amiatt h nincs gyereke. Tehat hazamegy, takarit,olvas, filmezik, elmegy jogara, idonkent bulizik, felevente nyaral. Tehat nem el tartalmasabb eletet azzal h nem tartja vissza egy gyerek. Tobbet alszik, tobbet jar mukormoshoz, tobb ideje van magara es ennyi.


Termeszetesen ertheto ha valakinek nincs affinitasa, nem erzi keszen v alkalmasnak magat erre vagy nem vagyik ra, nem kotelezo gyereket vallalni es en nagyra becsulom azokat akik ezt beismerik es felvallaljak csak amikor azt az ellenervet hallom h egy gyerek miatt mennyi mindenrol kell lemondani mikozben azt latom h a nem lemondo valojaban semmi mast nem csinal, az nekem ellentmondasos.


Ha valaki viszont azt mondja h tudatosan nem vallal gyereket es helyette tenyleg csinal vmi egesz eletere szolot, akar a hivatasaban akar elmegy es vilagot lat,talal egy hobbit ami feltolti folyamatosan, az szerintem tudja helyettesiteni a gyerekvallalast.

2022. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
18%

Tényleg igaz az a mondás, hogy akinek nincsen gyereke, annak nincsen bánata, de öröme se.

Ebben minden benne van.

2022. aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
28%
Arról hogy a gyermeke kimutatja felé hogy szereti, ezer féle módon
2022. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
42%
Mitől érzed magad másodrendű állampolgárnak? Attól, hogy nem kapsz könyöradományt?
2022. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
19%

Se bánata, de öröme se.

Hülye, aki tagadja hogy nem jár nehézségekkel. Rengeteg aggodalom, eleinte sok éjszakázás, sok sírás, hisztizés, anyagilag sok lemondás, nem is sorolom.

De azt a boldogságot és azt a szeretetett amit a gyerek adhat, azt más nem adhatja meg, és ezt a kettőt mérlegre téve még mindig simán megéri. Nekem legalábbis.

2022. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
90%
23# Szerintem ilyet mondani eléggé bunkóság. Én pl szeretnék gyereket, de ha nem jön össze àssam el magam mert semmi öröm nem lesz az életemben? És ne gyertek azzal, hogy más ha valakinek nem jön össze, mintha nem akar meet a vegkimenetele ugyanaz, hogy élhetem a sivár életem. Azzal egyetértek , hogy a legnagyobb boldogság a gyerek, amit szinte lehetetlen überelni, de igenis lehet boldog és tartalmas élete bárkinek gyerek nélkül is. Csak hozzáàllàs kérdése. Néha olyan, mintha magatokat (is) nyugtatnàtok ezzel, hogy igen, jól döntöttem, a többieknek tiszta szar. Itt is a példában is csak munkamàniàsokròl és szinglikről ìrtatok. (Mellesleg ők is lehetnek bokdogok) Mi van azzal aki megtalàlta élete szerelmét és ketten együtt élvezik az életet, amiből már "csak" a gyerek hiányzik v nem. Ki, hogy érzi.
2022. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
67%
27. Én egyetértek veled, nekem gyerek előtt is nagyon boldog életem volt. Én úgy értelmezem ezt, hogy akinek nincs nem tudja milyen a gyerekkel járó bánat, de az öröm sem. Mert tény, hogy ezt az örömöt és ezt a nehézséget csak az tudja akinek van.
2022. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
18%
Ez egy ilyen szólásmondás, ami azt próbálja kifejezni, hogy ha nincsen gyereked, akkor szép nyugodtan el fogsz éldegélni, semmi igazán nagy problémád nem lesz, csinálod a saját dolgaidat, telik az élet, viszont az igazán nagyon nagy boldogságot nem fogod megtapasztalni.
2022. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
84%
#27: Én még továbbmennék. Nem a gyerek a legnagyobb bánat és öröm, méghozzá azért, mert egyik sem egzakt fogalom. Egyszerűen relatív. Van akinek akármilyen jó gyereke van, akkor sem az lesz a legnagyobb öröm az életében, mert neki más a fontos, vagy fordítva. Ahogy írod, ez ilyen önnyugtatás csak.
2022. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!