Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miről marad le az az ember,...

Miről marad le az az ember, aki nem vállal gyereket?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, mit hagy ki, miről marad le, aki nem vállal gyereket? Milyen dolgok, élmények maradnak ki neki?

2022. aug. 13. 21:23
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
17%
30, Egy átlagos emberi életben mi lehet nagyobb öröm?
2022. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
53%

#31: "egyik sem egzakt fogalom. Egyszerűen relatív." Bármi.


#30

2022. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
13%
De mondj konkrét példát, ami neked nagyobb boldogságot jelentett mint a gyereked létezése.
2022. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
80%

#33: Nem létezik gyerekem, így minden ami öröm, annál nagyobb öröm. Mi olyan felfoghatatlan azon a kifejezésen, hogy az öröm/boldogság relatív fogalom. Mindenkinek mást jelent.


#32

2022. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
38%
De ugye érzed mennyire visszás a kérdést elolvasva, hogy épp te magyarázol arról, hogy milyen érzés szülőnek lenni, aki nem tudja, mert nem is tudhatja ezt?
2022. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
55%

Figyelj, lehet nagyon boldognak lenni gyerek nélkül is. Ezer jo dolog van azon kívül is az életben. Le lehet élni egy teljes tartalmas életet.

De a többség, aki kipróbálja mindkettőt, köztük én is, azt mondja, hogy a gyereknél nincs nagyobb boldogság.

Előtte is szép jó életem volt, de össze nem lehet hasonlítani ezzel a mostanival, csak mert ő létezik.

Igaz, előtte gondom se volt semmi (a mostaniakkal összehasonlítva)

2022. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
75%
#35: De ugye érzed, hogy nem arról váltottunk már kb. 6-8 üzenetet, hogy milyen szülőnek lenni, hanem arról, hogy nem értelmezhető abszolút értékben a szülőség öröme (nem mindenkinek a világ legnagyobb öröme), amire a szülők oly előszeretettel hivatkoznak?
2022. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
32%

Abszolút értem h miről beszélünk.

Csak kicsit furcsa, hogy olyan valamiről teszel kijelentéseket, amit nem ismersz. A szomszéd meg a testvér gyerekével játszani nem olyan.

2022. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
72%
#38: Szerintem az sokkal furcsább, hogy olyan dologról állítják emberek kétséget kizáróan, hogy a világ legnagyobb öröme, ami relatív. Lehet, hogy nekik az a legjobb, de egyáltalán nem garantálható, hogy másnak is az. Hogy jön ide a szomszéd gyereke?
2022. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
9%

"Itt is a példában is csak munkamàniàsokròl és szinglikről ìrtatok. (Mellesleg ők is lehetnek bokdogok) Mi van azzal aki megtalàlta élete szerelmét és ketten együtt élvezik az életet, amiből már "csak" a gyerek hiányzik v nem. Ki, hogy érzi." - azert irtam ezekrol mert az ismeretsegi koromben ez a ket no mondta h nem fer bele az eletebe a gyerek annyira elfoglalt v annyira farasztonak es nyugnek erzi, tul sok feladassal jar. Es azt is leirtam h ha valaki talal mas ertelmet ami maximalisan kielegiti, miert ne tehetne es miert ne lehetne boldog ugy.


Nem hiszek az Eletem szerelme dologban:)

2022. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!