Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák, ti mennyire "slamposodt...

Anyák, ti mennyire "slamposodtatok" el öltözködésügyileg, mióta anyák lettetek?

Figyelt kérdés

Van még erőtök és időtök csinivé varázsolnotok magatokat, ha a gyerekkel az utcára mentek, vagy már inkább a kényelem került előtérbe, és a famer + bő pólós vonalat követitek?

Ha kort is írtok, azt megköszönöm :)



2022. aug. 27. 17:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 anonim ***** válasza:
62%

Igaz, nem olvastam a korábbi válaszokat, de szerintem ez attol is függ, kinek mi a slampos, illetve gyerek(ek) / baba elott mennyit foglalkozott azzal, hogy mit visel, milyen a haja, stb. En azt vallom, hogy smink es kis kosztüm, magassarkú nélkül is nézhet valaki ki jol, csinosan, vagy stílusosan. En magam szeretem a divatot, van egy bizonyos stílusom, amiben öltözködtem baba elott, de én inkább az “edgy/quirky” stílust képviseltem, illetve viszonylag egyszerűbb alapdarabok, mint mom jeans, Vans vagy martens, oversized blézer, sima toppal, stb… sminket sem használtam legtöbbször, sokkal fiatalabbak nézek ki a koromnál (35 vagyok), jó bőrtípust örököltem a szuleimtol, azonban mostanában többször teszek fel sminket, mint gyerek elott (másfél eves a gyermekem es jelenleg varandos vagyok). Smink alatt ertem pl a highlighter es kis pirosito, ruzs, enyhe színű szemhej púder es szemöldök kiemelése meg parfüm kombot. Ez elott legtöbbször csak a szemoldokomet erősítettem meg, kis pirosito es Covid elott kis ruzs (amikor maszkot kellett hordani, akkor nem ruzsoztam) es ennyi volt, max csak különleges alkalomra tettem fel picit több sminket.

A játszótérre általában kényelmes ruhában megyek, most nyaron ez legtöbbször biciklis nadrag es valami kis rövid felső. Amikor nagyon pici volt a baba, par hónapig nem használtam parfümöt es sminket sem. Egyébként a farmer, pl az idén divatos bő vagy akár trapéz farmer egy bo poloval most kb pont divat 🙈 ha valakinek ez a stílusa… egy biciklis nadrag is jol tud kinézni bő poloval pl szerintem, de itt mindenkinek mas az ízlése es a stílusa. En a sminkre max 8-10 percet szánok, de ez nálam mar több, mint alap smink. Alap az kb 5-7 perc.

2022. aug. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/110 anonim ***** válasza:
47%

Én most fogok szülni, eddig végig csinos voltam, sőt a vége felé még csinosabban öltöztem mert nem kényelmesek már a terhes farmerjaim se, így állandóan egybe ruhákat hordok, pedig alapvetően inkább sportos/ sportosan elegáns a stílusom.

Szülés után nem tudom mi fog rámjönni, egy korábbi hozzászólóhoz hasonlóan nézgettem hogy mik lehetnek majd jók, de igazából nem merek elöre semmit venni, mert nem tudom mi fog jól állni, mi lesz kényelmes.

A sminket moat visszavettem minimálra, csak alapozó púder maximum szempillaspirálozok, nincs kedvem már nagyon odatenni magam, nem is akarom hogy a kórházban összekenjem a párnát.

Utána a smink szerintem legalább az alapozásig megmarad, én a boltba se megyek pigmentfoltos bőrrel.

2022. aug. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/110 anonim ***** válasza:
90%
35 vagyok, két gyerekem van, szerintem nem vagyok slampos, de világ életemben farmeres csaj voltam. Kb heti négyszer abban vagyok, a maradék három napban overall/vászonnaci/legings, mikor mihez van kedvem, ha meg alkalom van, akkor annak megfelelő ruha. Melegítő csak es kizárólag lakásban vagy erdőben.
2022. aug. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/110 anonim ***** válasza:
79%
Én magamhoz képest csinosabb ruhákban járok, és sokkal többet hordok szoknyát. Ugyanis babával nem bubizom, eddig azért volt praktikusabb a nadrág, sportos ruha.
2022. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/110 anonim ***** válasza:
27%
Pont, hogy nőisebben kezdtem öltözni. Sokkal több időm volt magamra, hiszen 2 évig otthon voltam.
2022. aug. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/110 anonim ***** válasza:
100%
Én az 1. gyerek után határozottan elslamposodtam (akkor voltam 27), hónapokig csak a legkényelmesebb, legigénytelenebb ruhákban voltam. Hulla fáradt voltam, erőm sem volt energiát fektetni a külsőmbe. Mondjuk lelkileg sem voltam a legjobb állapotban, és olyan közegben voltam, ahol alig találkoztam ismerősökkel, így igényem sem volt rá. Utána (kb. 1,5 év után) normalizálódott a helyzet, rendbejöttem lelkileg, és a külső megjelenésem tekintetében is visszatértem az eredeti szintre. A 2. gyerek születése után (30 éves voltam) viszont kifejezetten átváltottam a csinos stílusra, amit tovább fokozott, hogy új munkahelyen kezdtem, és ott elkezdtem kifejezetten adni a külsőmre. Azóta nőies ruhákat hordok többnyire, de azért a kényelmet előnyben részesítem, és a játszótérre sem a legcsinosabb ruhában megyek le. Most 32 vagyok.
2022. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/110 anonim ***** válasza:
100%
Ha a farmer bő póló,tunika kombó spampos, akkor én világ életemben az voltam.Utálom a szoknyát,magassarkút csak alkalomra veszek fel.Általában farmer,sportcipő,nyáron rövidnaci atléta,vagy póló,papucs vagy szinten sportcipő van rajtam.Mindig is így öltöztem.
2022. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 anonim ***** válasza:
100%
34 vagyok,5 gyerek anyukája.Elhízva nem vagyok,sportolók rendszeresen,meg rendben tartom magam.Mármint nem szőrös a lábam,meg nem zsíros a hajam,stb Számomra inkább ez jelentené az elslamposodast.
2022. aug. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/110 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest.



Magamhoz képest “slampos” vagyok, mert korábban még a farmer is ritka volt, sportcipőt sportoláshoz, túracipő túrához ment csak.

Amúgy körömcipő, kosztüm, szabadnapokon kényelmesebb, de elegánsabb cipő nyàri ruhával télen pedig olyan ruhával, amihez vastag harisnya mehetett..

Tehát az extrán elegáns, nőies vonalat képviseltem.


Most sok farmerem van, zömmel nadrágot hordok, ha szoknya, akkor is gyakran sportosabb cipővel.


Tulajdonképpen kénytelen voltam változtatni a mostani életvitelemhez.

Futóbicaj mellett futáshoz nevetséges lenne az elegáns cipő ( hiába kényelmes)


De minden nap figyelek a hajamra, enyhe sminket viselek.

Nem vagyok szőrös, nem viselek kitérdesedett mackónacit..


Szóval inkább csak lazult az öltözködésem, nem 1-2 farmerem van, hanem legalább 6-7.. sokkal több leggingsem, pamut nadrágom van, vagy otthoni nyári ruhám, hiszen egyelőre többet vagyok otthon.


Bő pólót nem hordok.



Ha “valahova” megyünk, akkor oda ugyanúgy csinibe öltözöm.



Még 35 éves vagyok.(szörnyű ezt így leírni, 25-nek érzem magam😳)

2022. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/110 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem olyan ruhákat hordok már, mint, amikor még dolgozni jártam. Örökmozgó, nyughatatlan két éves gyerekem van. Legtöbbször leggings, és bő póló van rajtam, amit nem baj, ha agyon koszol a gyerek. Tehát ha a játszótérre menet, vagy pláne onnan hazafelé látnál, lehet, hogy slamposnak mondanál. De inkább koszosnak :). Mert könyörög, hogy homokozzak vele, vagy összekoszol a kezével, vagy, ahogy felveszem.

Ha olyan helyre megyünk, ahol a játszó nem opció, akkor nyilván tudok csinosabban, de sportosan öltözni. Kétszer volt, hogy spontán megjegyezték az utcán emberek, hogy milyen helyesek vagyunk a babával mind a ketten. Akkor nem gondolom, hogy slamposnak néztünk volna ki.

2022. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!