Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon vágyom a babára,...

Nagyon vágyom a babára, nyugodt szívvel így bevállalnátok a helyemben? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Tudtam, hogy hamar szeretnék kisbabát, nem szeretnék 30-35 éves koromig várni ezzel.

Két legjobb barátnőm is terhes, így több helyről jön a "babacontent" és emiatt egyre inkább azt érzem, hogy legszívesebben azonnal abbahagynám a fogamzásgátlót és babáznék... Párom picivel idősebb nálam, így nála a végzettség, munka, egzisztencia kérdés nem jelent gondot. Nekem viszont még nincs diplomám, harmadévet kezdtem most az egyetemen (21 éves vagyok). Nem szeretnék azzal jönni, hogy a pénz nem fontos és csak szeretet legyen, mert szerintem ez nem így van. Jelenleg részemről kb. az egyetlen akadálya a babának a pénz... Mert amink van, az a páromé, ha vége lenne a kapcsolatunknak akár holnap, engem utána a szüleim tartanának el. Nevetségesnek érezném, hogy még akkor tartsák el a gyerekemet is...

Ezért ő azt mondta, hogy házasodjunk össze és legyen egy olyan papír közöttünk, ami egy esetleges válás esetén számomra lenne biztosíték. Tehát nem őt, mint vagyonosabb felet védené.


De nem tudom, nekem ez így furcsa, nem tudom megfogalmazni, hogy miért. Olyan üzleti az egész, hogy így megbeszéljük ezt. Vagy túlgondolom? Ti hogyan döntöttétek el, hogy akkor legyen babátok?

Nem most került ez szóba először közöttünk, beszéltünk már róla többször és a célok, tervek egyeztek nálunk ebben is. De azóta én egyre jobban szeretném és ezt neki is elmondtam. Ő mondta, hogy ilyen tekintetben kicsit régimódi, nem a "vadházasság" híve és szeretné, ha hozzámennék előtte azért. Akkor mondta ezt is, hogy legyen szerződés, ha az anyagiak miatt félnék.



2022. szept. 16. 17:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem vállalnám be, mert önismeret útján felismerném, hogy csak mások babázása tüzelt fel a témára.


Az meg, hogy 21 évesen azt mondod, nem akarsz 30-35 évesen szülni, az ok, de mintha a két kor között 9-14 év a különbség.

Mi történne, ha mondjuk csak 5 év múlva vállalsz gyereket? Hol van akkor még mindig a 35 éves kor?

2022. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Igazából ez nem mások miatt van, mert már korábban is ezt éreztem, csak akkor még arra koncentráltam, hogy elnyomjam magamban, másra fókuszáltam stb. Ezt érzem kb 1-1,5 éve, a barátnőim még a terhesség felénél sincsenek, szóval nem miattuk jött ez a gondolat.
2022. szept. 16. 17:46
 3/34 anonim ***** válasza:
93%
Biztos nem vállalnék gyereket csupasz seggre. A megállapodás meg csak addig tart, amíg nincs új nő. Vagy milyen papírt írnátok? Hogy válás esetén kapsz 30 milliót, amiből felneveled a gyereket? És mi van, ha te akarsz válni, mert olyan helyzetet teremt?
2022. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem 30 vagy, de basszus 21 évesen hova sietsz ezzel? Ez a babázós érzés elmúlik csak azért van mert körbevesznek kismamák és nem akarsz kimaradni te sem tudatalatt. 10 év múlva sem vagy elkésve róla.
2022. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%
Mi is előbb döntöttük el, hogy jöhet a baba, mint az esküvő, mert annyira vágytunk rá, de hasonló “régimódi” ahogy te írod elveink miatt úgy döntöttünk inkább gyorsan házasodjunk össze akkor. Egy percig nem féltünk az anyagiak miatt mikor összeházasodtunk, mert stabil és szeretet teljes kapcsolatunk volt. Már 12 hetes várandós voltam mikor esküdtünk. Nem szerződtünk. Szerintem gondold ezt át mégegyszer. Ne vágj bele egy házasságba amibe bizonytalan vagy csak mert babázni szeretnél és főleg ne akarj gyereket egy olyan embertől, akivel a házasság is bizonytalan. Akkor házasodj, ha biztos vagy benne hogy vele tervezed a jövőt és akkor vállalj gyermeket, ha tőle a közös családotokba szeretnél szerelem gyereket, ne akkor amikor csak úgy babázni szeretnèl.
2022. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Gyereket mindig magadnak szülöd. A mai világban fel kell készülni arra hogy egyedül kell eltartanod a babát. Mindenféleképp végezz el valami képzést és dolgozz elötte kicsit hogy a saját lábadon is tudj állni, ne a párodén. Egyébként párod hány éves?
2022. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
73%
Más az is gáz hogy mással tartatod el magad. Csupasz fenékre nem, nem szülnék. Végezd el az egyetemet, dolgozz, legyen meg az egy év munkaviszonyod stb.
2022. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért ő azt mondta, hogy házasodjunk össze és legyen egy olyan papír közöttünk, ami egy esetleges válás esetén számomra lenne biztosíték."


A házasság előtt szerzett vagyon nem lesz közös, csak mondom, kivéve ha neked kedvez a házassági szerződésben.

De nekem nagyon gyanús ez, ahogy a párod ennyire rá akar erre beszélni téged. Ezzel iszonyat függést alakítasz ki felé, főleg, mert abszolút az ő jóindulatán múlna minden a továbbiakban.

2022. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%
Hány éves a párod?
2022. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

ELvileg lehet olyan házassági szerzödést kötni, ahol éppen a vagyontalan fél lesz biztosítva, azaz a másik fél saját vagyona egy részét hivatalosan odaadja neki válás esetén pl. a közös gyerek felnevelésére.

Szóval nem CSAK az a változat lehetséges, hogy a vagyonosabb fél mentesüljön minden kötelezettség alól.


De ettöl függetlenül, 21 évesen, végzettség nélkül nagyfokú felelötlenség lenne gyereket vállalni. Elöször szerezd meg a diplomádat, kezdj el dolgozni egy-két évet, és utána vállalj csak gyereket.

3 év múlva megvan a diplomád, meg 2-3 év munkaviszony után is még csak 26-27 éves vagy, ami abszolút nem késö gyerekvállalásra, söt ennél korábban lenne túl korai.

2022. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!