Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon vágyom a babára,...

Nagyon vágyom a babára, nyugodt szívvel így bevállalnátok a helyemben? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Tudtam, hogy hamar szeretnék kisbabát, nem szeretnék 30-35 éves koromig várni ezzel.

Két legjobb barátnőm is terhes, így több helyről jön a "babacontent" és emiatt egyre inkább azt érzem, hogy legszívesebben azonnal abbahagynám a fogamzásgátlót és babáznék... Párom picivel idősebb nálam, így nála a végzettség, munka, egzisztencia kérdés nem jelent gondot. Nekem viszont még nincs diplomám, harmadévet kezdtem most az egyetemen (21 éves vagyok). Nem szeretnék azzal jönni, hogy a pénz nem fontos és csak szeretet legyen, mert szerintem ez nem így van. Jelenleg részemről kb. az egyetlen akadálya a babának a pénz... Mert amink van, az a páromé, ha vége lenne a kapcsolatunknak akár holnap, engem utána a szüleim tartanának el. Nevetségesnek érezném, hogy még akkor tartsák el a gyerekemet is...

Ezért ő azt mondta, hogy házasodjunk össze és legyen egy olyan papír közöttünk, ami egy esetleges válás esetén számomra lenne biztosíték. Tehát nem őt, mint vagyonosabb felet védené.


De nem tudom, nekem ez így furcsa, nem tudom megfogalmazni, hogy miért. Olyan üzleti az egész, hogy így megbeszéljük ezt. Vagy túlgondolom? Ti hogyan döntöttétek el, hogy akkor legyen babátok?

Nem most került ez szóba először közöttünk, beszéltünk már róla többször és a célok, tervek egyeztek nálunk ebben is. De azóta én egyre jobban szeretném és ezt neki is elmondtam. Ő mondta, hogy ilyen tekintetben kicsit régimódi, nem a "vadházasság" híve és szeretné, ha hozzámennék előtte azért. Akkor mondta ezt is, hogy legyen szerződés, ha az anyagiak miatt félnék.



2022. szept. 16. 17:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
82%
21 vagy, ő 43, vagyonos. Hm, így már kicsit úgy tűnik kívülálló számára, mintha tudatosan megjátszanád neki ezt az egész "nem merek gyereket vállalni, de úúúgy szeretnék" dolgot, hogy ezzel az érzelmi manipulációval érd el nála, hogy bebiztosítsd magad anyagilag egy életre a sugardaddy által.
2022. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
A szerelmem, nem a sugar daddym.
2022. szept. 16. 18:45
 23/34 anonim ***** válasza:
96%
Ezért írtam, hogy: úgy tűnik. De ha csak ez az egy szó nem volt helyénvaló abból, amit leírtam, akkor pardon. 🙂
2022. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Semmi probléma! :)

Igyekszünk megfelelni az emberek sztereotípiáinak, más egyéb?

2022. szept. 16. 18:53
 25/34 anonim ***** válasza:
84%
Talán csak annyi: sok sikert a terveidhez!
2022. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképp házasságot ajánlok a gyerekvállaláshoz. De ha a barátod is akarja, sőt még kedvezőbbet is az "alap" házasságnál akkor mi a probléma?

Mi nem házasodtunk össze, "mert majd papír nélkül is minden úgy lesz, mintha lett volna házasság", hmm, aztán nem úgy lett, hanem mindig azért maga felé hajlik a keze....

2022. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
96%

Én 21 évesen fejeztem be a szakmám (nem tanultam tovább) egyből elkezdtem dolgozni. Bár én is vágytam már akkor a babára tudtam hogy hülyeség úgy bele vágni, hogy se házasok nem voltunk se munka tapasztalatom se volt. Nekem nem ált mondomba úgy szülni, hogy mindent a férjem finanszírozzon. 23 éves koromba volt az eskűvönk, utána kezdtünk el próbálkozni (addigra már meg volt a biztos munka hely). Most 26 évesen várjuk a babánkat ami inszeminációval jött össze.

Én azt mondom hogy járd ki az iskolát, dolgoz minimum 1 évig, legyen meg az esküvő (ha akartok). Utána jöhet a gyerek.

2022. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Mióta vagytok együtt, kérdező?
2022. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 hosszúhajú ***** válasza:
91%
semmiképp. ha eddig akartad, ezután is akarod majd és majd akkor lehet. húgom megtette pénz nélkül. azóta is egy stresszben élnek, nem a gyerekről szól a gyereknevelésük, hanem a pénzről. teljesen elrontja azt az örömet, amit pont hogy meg kellene élned, de a türelmetlenség megbosszulja magát. 21 éves vagy ezen kívül. el kell döntened, hogy hogyan akarod nevelni majd őt. rá szeretnél figyelni nyugodtan, vagy ideges anyuka akarsz lenni és ezzel jól megrongálod az ő gyerekkorát. szóval ne magadat nézd, hanem őt. van néhány ismerősöm aki alig tudja már észrevenni a napi jó dolgokat, mert úgy ki van hegyezve az agya arra hogy pénzen kattogjon. nem éri meg pár évért előrehozni, ha 40 lennél, akkor nem ez lenne a helyzet.
2022. szept. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nálunk a szülők ebbe nem nagyon szólnak bele. Pontosabban, nem vitatjuk meg velük ezt a témát.


De azért tartsanak majd el purdéstól ha kidob a bácsi.


Ha te mint csupasz fenekű kislány előadnád nekem hogy házassági szerződést akarsz bizony kinevetnélek. Maximum olyat lennék hajlandó kötni hogy egyikünknek se lesz soha semmi köze a másik vagyonához

2022. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!