Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon vágyom a babára,...

Nagyon vágyom a babára, nyugodt szívvel így bevállalnátok a helyemben? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Tudtam, hogy hamar szeretnék kisbabát, nem szeretnék 30-35 éves koromig várni ezzel.

Két legjobb barátnőm is terhes, így több helyről jön a "babacontent" és emiatt egyre inkább azt érzem, hogy legszívesebben azonnal abbahagynám a fogamzásgátlót és babáznék... Párom picivel idősebb nálam, így nála a végzettség, munka, egzisztencia kérdés nem jelent gondot. Nekem viszont még nincs diplomám, harmadévet kezdtem most az egyetemen (21 éves vagyok). Nem szeretnék azzal jönni, hogy a pénz nem fontos és csak szeretet legyen, mert szerintem ez nem így van. Jelenleg részemről kb. az egyetlen akadálya a babának a pénz... Mert amink van, az a páromé, ha vége lenne a kapcsolatunknak akár holnap, engem utána a szüleim tartanának el. Nevetségesnek érezném, hogy még akkor tartsák el a gyerekemet is...

Ezért ő azt mondta, hogy házasodjunk össze és legyen egy olyan papír közöttünk, ami egy esetleges válás esetén számomra lenne biztosíték. Tehát nem őt, mint vagyonosabb felet védené.


De nem tudom, nekem ez így furcsa, nem tudom megfogalmazni, hogy miért. Olyan üzleti az egész, hogy így megbeszéljük ezt. Vagy túlgondolom? Ti hogyan döntöttétek el, hogy akkor legyen babátok?

Nem most került ez szóba először közöttünk, beszéltünk már róla többször és a célok, tervek egyeztek nálunk ebben is. De azóta én egyre jobban szeretném és ezt neki is elmondtam. Ő mondta, hogy ilyen tekintetben kicsit régimódi, nem a "vadházasság" híve és szeretné, ha hozzámennék előtte azért. Akkor mondta ezt is, hogy legyen szerződés, ha az anyagiak miatt félnék.



2022. szept. 16. 17:37
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Itt pont az lenne a dolog lényege, hogyha "kidobna a bácsi" (amit válásnak hívnak), attól az anyagi biztonságom megmaradna ugyanúgy.

A vagyonjogi szerződést pedig ő szeretné, nem én.

2022. szept. 18. 12:50
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Itt pont az lenne a dolog lényege, hogyha "kidobna a bácsi" (amit válásnak hívnak), attól az anyagi biztonságom megmaradna ugyanúgy.


És miért maradna meg? nem te kerested azt a pénzt. A szüleid büszkék hogy sugarbabyt nevelnek?

2022. szept. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

#32


Igen, épp ez a lényeg. A gyerek lesz az eszköz rá, hogy bebiztosítsa magát anyagilag. Ha csak gyerek nélkül van a pasival, nincs rá garanciája, hogy egyszer nem vált a pasi még fiatalabb pipire. Így meg nem lesz kockázat, mert ha megromlik a kapcsolat, akkor is megkapja a vagyont, cserében, hogy szült neki egy gyereket. És ezért megdolgoznia sem kellett.

2022. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
47%
Én is 21 vagyok, egyetemista, barátom 47. Enis szeretnek babát de ugyanebben a helyzetben vagyunk,de ő nem akar pénzt adni, vagy szerződést írni, nekem meg ez a bajom…😔
2022. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!