Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon vágyom a babára,...

Nagyon vágyom a babára, nyugodt szívvel így bevállalnátok a helyemben? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Tudtam, hogy hamar szeretnék kisbabát, nem szeretnék 30-35 éves koromig várni ezzel.

Két legjobb barátnőm is terhes, így több helyről jön a "babacontent" és emiatt egyre inkább azt érzem, hogy legszívesebben azonnal abbahagynám a fogamzásgátlót és babáznék... Párom picivel idősebb nálam, így nála a végzettség, munka, egzisztencia kérdés nem jelent gondot. Nekem viszont még nincs diplomám, harmadévet kezdtem most az egyetemen (21 éves vagyok). Nem szeretnék azzal jönni, hogy a pénz nem fontos és csak szeretet legyen, mert szerintem ez nem így van. Jelenleg részemről kb. az egyetlen akadálya a babának a pénz... Mert amink van, az a páromé, ha vége lenne a kapcsolatunknak akár holnap, engem utána a szüleim tartanának el. Nevetségesnek érezném, hogy még akkor tartsák el a gyerekemet is...

Ezért ő azt mondta, hogy házasodjunk össze és legyen egy olyan papír közöttünk, ami egy esetleges válás esetén számomra lenne biztosíték. Tehát nem őt, mint vagyonosabb felet védené.


De nem tudom, nekem ez így furcsa, nem tudom megfogalmazni, hogy miért. Olyan üzleti az egész, hogy így megbeszéljük ezt. Vagy túlgondolom? Ti hogyan döntöttétek el, hogy akkor legyen babátok?

Nem most került ez szóba először közöttünk, beszéltünk már róla többször és a célok, tervek egyeztek nálunk ebben is. De azóta én egyre jobban szeretném és ezt neki is elmondtam. Ő mondta, hogy ilyen tekintetben kicsit régimódi, nem a "vadházasság" híve és szeretné, ha hozzámennék előtte azért. Akkor mondta ezt is, hogy legyen szerződés, ha az anyagiak miatt félnék.



2022. szept. 16. 17:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%
De jó, hogy nagyanyaink nem várták az egtisztenciat, meg a diplomát és csaladkent értek el mindent közösen.. Sokkal spontanabb, szeretetteljesebb volt mint ez az x ev munkaviszony ez meg az.. Nem mindenki akar 30-40 evesen szülni..
2022. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Igen, házassági vagyonjogi szerződésről lenne szó. Kb. bármilyen tartalommal létrejöhet, akár benne lehet az is, hogy minden házasságban töltött év után a közös vagyon felén túl jár nekem még X millió/év stb. Ez teljesen a szerződő felektől függ. Ezzel megoldott lenne a "csupasz fenékre gyerekvállalás" kérdése is.


Szeretjük egymást és a kapcsolatunk is biztos lábakon áll. Viszont sok ilyet, sőt nagyobb szerelmet láthatott a világ, aminek a vége bizony nem lett happy end. Ezért gondolom azt, hogy a mai világban semmire sincsen igazából garancia.

Semmire nem akar ő rábeszélni engem, igazából én vagyok az, aki ezt az egészet szeretné.

2022. szept. 16. 18:16
 13/34 A kérdező kommentje:
Igazából nekem azzal sincs problémám, aki később szeretne gyereket. Valószínűleg nálunk sem jött volna elő a babatéma, ha az anyagi biztonság nem lenne adott... Lehet, hogy "spontánabb" volt a világ, de a körülmények sem voltak ennyire nehezek. Ma megtakarítások, befektetések nélkül kb. lehetetlen boldogulni.
2022. szept. 16. 18:18
 14/34 A kérdező kommentje:
Elnézést, láttam, hogy páran kérdezték, a párom mennyi idős. Ő 43 éves.
2022. szept. 16. 18:19
 15/34 anonim ***** válasza:
96%
Nem te vagy akinek az anyja erőltette a gyerekvállalást egy pár hete?
2022. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
87%

11# Ja ezért mondták nagyanyàink ,hogy egy jó asszony mindent megbocsát,meg egy asszony kötènye mindent eltakar 🤔 meg, hogy nem baj ha mashol éhezik meg, csak otthon lakjon jól, meg, hogy nem baj ha nőzik de legalább nem ver,meg nem alkoholista... Soroljam még??? Nehogy kitaláld, hogy régen olyan boldog házasságban éltek....

Szerintem nem baj, sőt ...ha egy nő tanult és van egy megbízható,stabil munkahelye! Ez még egyeltalàn nem jelent nagy karriert, erről szó nincs. De én szeretném ,ha el tudnàm tartani a gyerekem akkor is ha az apjuk ne adj isten beteg lesz, meghal, vagy lelép a titkárnőjèvel.

2022. szept. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
91%

A 43 éves az rohadtul nem “picivel” idősebb nálad kategória 😂😂

Bocs, de ezen felröhögtem, sejtettem, hogy ez lesz. Az apád lehetne. Kapuzárási pánik, persze, hogy meg akarja fogni a fiatal kis 20 évest, akinek egy perc munkatapasztalata nincs még, iskolapadban éli az életét még évekig és kvázi zsebpénzt lehet neki adni meg teljes mértékben uralkodni felette.

2022. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Nem, nálunk a szülők ebbe nem nagyon szólnak bele. Pontosabban, nem vitatjuk meg velük ezt a témát.
2022. szept. 16. 18:30
 19/34 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy többen ellene vannak a nagyobb korkülönbségnek és tele van a világ a sztereotípiákkal.
2022. szept. 16. 18:31
 20/34 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj kérdező, én most leszek 22, 3 éve van munkahelyem, ami nem is fizet rosszul, a kapcsolatom szintén 3 éves lesz. Van hol laknunk (saját), jól keresünk és teljes mértékben megbízunk egymásban, tudjuk, mit akarunk elérni. Igazából nem egy ember mondta már, hogy szerinte semmi akadálya nem lenne, hogy belevágjunk.

Mégis úgy érezzük, hogy ezzel még várni kell 2-3 évet legalább, mert egyszerűen kell munkahelyi meg legfőképp életbeli tapasztalatot szereznünk, főleg nekem (ő 26 éves). Ez ugyanis ma egy 20-22 évesnél nagyon nem ugyanazon a szinten van, mint egy 30 éve ennyi idősnél, de még 20 éve is sokkal könnyebb volt fiatalon kialakítani mindent.

2022. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!