Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
 331/429 anonim ***** válasza:
80%
Rendkívül vágyom rá hogy 200 kmt utazzak azért, hogy veled találkozzak.
2022. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 332/429 anonim ***** válasza:
84%
Nem vall ép elmére idegeneknek insta profilt közzétenni. Akàrhogy is.
2022. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 333/429 A kérdező kommentje:

Persze arccal már nem írod le, hogy idősebbnek nézel.


Nincsenek kezdődő ráncok a szemem körül, jó az alakom, frissnek látom magam, olyan még huszonéves-formának. Sokat javul a testtartásom. Sokkal jobban nézek ki, mint 3 éve, amikor csak tanultam, nem aludtam eleget, nem sportoltam eleget, nem találkoztam eleget a barátaimmal.


Azért gondolom jó érzés, hogy lehúzol. Miért teszed?

2022. dec. 21. 10:32
 334/429 A kérdező kommentje:

332


Az egész életem nem arról szól, hogy úgy élnék, ahogy "kell", ahogy "elvárják", ahogy "szokás".

2022. dec. 21. 10:33
 335/429 anonim ***** válasza:
83%

Attól, hogy nincsennek ràncaid messze vagy a gyönyörű nőtől. Màrpedig aki előadja magàt, hogy ő egyből mindenkinek kell, annàl minimum arra szàmítok, te meg max àtlagos vagy. Vissza kéne venni a stilusodból meg az elmebajból, aztàn lenne csalàdod.

De ha ismerkedésnél ilyen vadmarha módjára viselkedsz, nem csoda hogy ott tartasz ahol.

2022. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 336/429 anonim ***** válasza:
83%

Egyszer élném meg bszki, hogy ha egy tök ismeretlennek minden érdek nélkül egybehangzóan mindenki azt mondja, hogy nincs igaza, akkor belátná hogy nincs igaza.


Never gonna happen.

2022. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 337/429 A kérdező kommentje:

Miért kell bántani??



Átlagos szépségű nőnek mondom magam.

Mint már leírtam, nem ismerkedtem. Most se, mert élőben akarok majd.

Társkeresőről voltak randik relatív hamar és semmi bajuk nem volt velem...

Élőben is tetszettem baráti körből embereknek, vagy ő rontotta el, vagy én.



Nem fogadom el, hogy csúnyának, átlag alattinak, lepukkantnak tartotok.


Én átlagos egészségi állapotúnak (de genetikailag nagyon rossz reményűnek) tartom magam, rendszeresen sportolok, jó a laborom, 30 körülinek néznek (nem ti vagytok az elsők, akik idősebbnek néznek, de vannak, akik fiatalabbnak), átlagos szépségűnek tartom magam és tagadom, hogy senkinek se kellenék.


Majd ha 2 éve járok csapatos túrákra, közösségi futásokra, munkahelyi rendezvényekre, esetleg neten is ismerkedem ÉS úgy nem kellek senkinek, akkor talán elismerem majd az igazatokat. 😉 32 éves koromban találkozunk, visszatérünk erre.

2022. dec. 21. 11:11
 338/429 anonim ***** válasza:
84%

🤦🤦🤦 írtam, hogy àtlagosnak tartalak, erre jösz azzal, hogy mit bàntunk mert te àtlagos vagy.

A szövegértésed nem épp àtlagos.

És bocs de az egészségi állapotod se, pont azon vergődsz màr napok óta, hogy neked màr most milyen vacak, most meg hirtelen az ellenkezőjén vergődsz? Te valóban nem vagy komplett.

2022. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 339/429 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egészséges, ahogy senki se. Ha megfigyeled, rengetegen diétáznak gluténre, laktózra, refluxosak, hízékonyak, nagyon sok harmincas szed gyógyszert a pajzsmirigye miatt. Ki tudja, hánynak jó a koleszterinje, sokan vallják be, hogy 15 éve nem volt vérvételük. Sokan allergiásak, egy allergiást se mondanék egészségesebbnek, mint magamat a legenyhébb refluxommal és majdnem a legenyhébb szívbillentyű gondommal.



Szóval nem vagyok egészséges, de lepukkant sem. Átlagos.


A leendő gyerekemnek a legnagyobb baja legyen, hogy ezeket örökli majd....



Nagyobb baj, hogy potenciálisan veszélyeztetett vagyok korai rákkal, amire anyám és a lakóhelyem is rátett egy-egy lapáttal.



Mostmár érted...?

2022. dec. 21. 11:32
 340/429 anonim ***** válasza:
74%
Eddig azt írtad van párod - kezdesz belezavarodni :D
2022. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!