Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
 371/429 anonim ***** válasza:
39%

Mondod te a műkaját, amikor cseszel főzni, hanem veszed a szarokat :) mert nincs időd ugye, ami fél óra

Segítek, lehet online piacról is rendelni, kihozzák - 0 perc

Főzés 30p

Mosogatógép - 5p

De mivel te annyira elfoglalt vagy nincs rá időd.

Amúgy ha ennyire szarul vagy, akkor nem is kéne élni, nem?

2022. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 372/429 anonim ***** válasza:
81%

Igazad van, akkor rettegjünk egész életünkben, és ne csináljunk semmit, ne tervezzünk, ne vállaljunk gyereket, mert mi van ha lerobbanunk 35,40,50 évesen??? Ez egy agyrém..

De ha nem akarsz, NE VÁLLALJ GYEREKET. Csak állj már le. Értjük rossz a genetikád, le leszel robbanva, nem tudsz majd sportolni meg aludni. Kívülről fújjuk a történtet.

2022. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 373/429 A kérdező kommentje:

Csak online vásárlok, 5-10 perc, elrakással, mindennel együtt.

Főzés a diétámnak megfelelően 45-60 perc.

Mosogatás 20 perc.

2022. dec. 21. 14:00
 374/429 anonim ***** válasza:
100%
#371: Milyen igaz! Itt pattog reggeltől estig, majd éjszaka is, de arra nincs ideje hogy főzzön :D
2022. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 375/429 A kérdező kommentje:

372



Miből gondolod, hogy te nem leszel lerobbanva, amikor ma minden körülmény egészségtelen?


Gyerekkel eléggé alapvetés, hogy nincs idő sportolni és aludni...

2022. dec. 21. 14:02
 376/429 anonim ***** válasza:
82%
Miért ne lenne? Egyik ismerősöm sincs rágyógyulva a gyerekre, meg van apja is a gyereknek, lehet felváltva kelni/sportolni, együtt kirándulni. Gyerek meg 2 évesen mehet bölcsibe, mehetsz dolgozni. Meg bakker itt cseszed magad egész nap, sok magánéleted lehet, így se veszítesz semmit.
2022. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 377/429 A kérdező kommentje:

Én pont minél később akarnék visszamenni dolgozni...



Miből gondoljátok, hogy nem fogtok lerobbanni?


Mit értetek középosztálybeli... Nem tudom mi alatt, amit írtatok?



Amúgy mennyinek nézek ki?

Én azért mondanám, hogy max 31-32-nek, mert nincs még ránc a szemeim körül, a homlokomon és a számnál is csak alakul.

De akkor többnek is... Mennyinek?

2022. dec. 21. 14:08
 378/429 A kérdező kommentje:

Amúgy miért lenne minden rendelt kaja műkaja?

Mikor a 99,99%-nak az a főzés, hogy szószalap, leveskocka, fűszerkeverék.....

2022. dec. 21. 14:08
 379/429 anonim ***** válasza:
100%
Nálam kb 40-nek, nem vagy fiatalos, hajad semmilyen, ruháid is, olyan szürke vagy.
2022. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 380/429 anonim ***** válasza:
100%
40-nek! Most boldog vagy?
2022. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!