Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
 381/429 anonim ***** válasza:
77%
A kérdező szerintem GyK komment rekordra hajt! 😁
2022. dec. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 382/429 A kérdező kommentje:

És az miért baj, hogy "szürke" vagyok, meg annak mi köze van a korhoz?



Nem tudom, én ismerek fiúsabb csajokat, szintén olyan semmilyen csajokat, "csajos" csajokat, csitris csajokat...

Az életkorától függetlenül.

És sokaknak van párja, sokaknak gyereke is.

2022. dec. 21. 14:14
 383/429 anonim ***** válasza:
81%

Én dolgoztam étteremben, nem is egyben, és nem is rossz étteremben.

Maradjunk annyiban, hogy csak akkor rendelek, ha nagyon-nagyon muszáj...

2022. dec. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 384/429 A kérdező kommentje:

380


Köszi, hogy leírtátok.

Elfogadom.



Bár 100-ból 1 negyvenest ismerek ráncok nélkül.

De az is lehet, hogy nekem is van, csak én vagyok hiú


Úgyhogy köszi, hogy leírtátok, ennyi.

2022. dec. 21. 14:15
 385/429 anonim ***** válasza:
77%
te kérdezted bakker, szerintem szürke egyéniség vagy és öregít a hajad, meg az öltözéked.
2022. dec. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 386/429 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon nagyon ritkán hasznàlok bolti szósz alapot, vagy leveskockàt. A rendelt menzás kajaban viszont tuti ilyesmik vannak.

Mindenki magábol indul ki ugye....gondolom nàlad a leves az a kocka+víz aztàn mindenki màsnál is az 🤦

Le kehetne állni màs életének megszakértésével, mert eddig se jött be meg még mindig nem jön be.

2022. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 387/429 anonim ***** válasza:
77%

354-es vagyok.

Én ránézésre kb 37-38 évesnek tippelnélek. Rossz a hajad, a ruhád, tényleg olyan semmilyen vagy. Nem a ráncoktól vagy öreges, összességében vagy az. Nem bántásból, tényleg, de nagyon nem az a típus vagy, aki csettintésre talál párt, ahogy itt előadtad.

2022. dec. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 388/429 A kérdező kommentje:

386



Bárkivel kerül szóba a főzés, azon szörnyülködik, hogy nem használok leveskockát meg alapokat, látatlanban ízetlennek tartják.

2022. dec. 21. 14:24
 389/429 anonim ***** válasza:
77%
Majd megkapjuk hogy rondának tituláljuk, azért csak van abban valami hogy 3-4-en is úgy látjuk olyan semmilyen vagy és inkább menj fodrászhoz meg vásárolni pár új cuccot.
2022. dec. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 390/429 anonim ***** válasza:
0%

A középosztálybeli életszínvonal meg kb. mi vagyunk. Nagy ház, jóval millió feletti havi bevétel, 2 autó (egy mondjuk céges), utazás gyerekekkel és nélkülük is, jelentős megtakarítás.

354-es vagyok.

2022. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!