Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes családok miért...

Több gyerekes családok miért nem tudnak viselkedni?

Figyelt kérdés

Voltam tegnap egy étteremben egy ismerősömmel.


Alig hogy leültünk, rendeltünk, láttam hogy érkezik egy több gyerekes család nagyszülőkkel. Már fogtam a fejem, na mondom itt vége a dalnak.


Hát így is volt....a szülők fennhangon társalognak szinte kiabálnak, a gyerek vonyít, a másik elkezd futkározni, hangosan tárgyalják hogy ki mit kér. Aztán megérkeztek az ételek, ott is végig a magyarázás, de full úgy csináltak mintha otthon lettek volna, nem is zavartatták magukat.

Zengett az étterem, a többi ember kis túlzással a saját hangját nem hallotta. Természetesen amilyen gyorsan lehetett léptünk le.


Viszont fel nem tudom fogni hogy az ilyen emberek hol szocializálódtak?


Ezt sok helyen tapasztaltam már hogy ha megjelenik egy több gyerekes család olyan hangulat kerekedik mintha az ember egy gyerekmegőrzőben lenne.


Miért kötelessége a többi embernek más gyereke vergődését hallgatni?



2023. jún. 3. 15:56
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
44%
Egy gyerekesek sem tudnak.
2023. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
73%

Anyaként mondom, a neveletlenség a parasztság engem is idegesít nyilvános helyen. Nemcsak gyerektől, felnőttektől is. Nem a gyerek a hibás, hanem a szülő, aki nem neveli meg. Nekem csak egy gyerekem van, de másnak egy is tud kálváriát csinálni, ha minden meg van engedve. Az én gyerekemre büszke vagyok, hogy bárhová megyünk, érzi, hogy ott nem lehet a húrt túlfeszíteni. Meg van rá tanítva.

A gyermekmentes övezet nyitott felület ilyen panaszkodásra, néha még én is benézek hozzájuk, mert a pofátlan viselkedés nem egyedi eset sajnos a családoktól :/

2023. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
61%
12:Onnan (is) jönnek át folyamatosan és próbálnak provokálni hasonló kérdésekkel. Kb naponta 2 naponta 1-2 hasonló kérdés tuti van itt. Valószínűleg tőlük:)
2023. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
Most voltunk étteremben, baromi nagy zaj volt, mint általában az éttermekben. A lányom csendben volt végig, 6 éves. Igaz, ő nem több gyerek, de olyanok is voltak, nem tűnt fel a zajban, hogy ők rosszabbak lennének.
2023. jún. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
75%

Én ritkán találkoztam étteremben zavaró gyerekekkel. Talán 1-2 alkalom volt. Bezzeg zavaró felnőttel elég gyakran.

Egyébként sem kell úgy ülni egy étteremben, mint valaki halálos ágyánál. Enni mentetek, nem? A villát ugyanúgy megtaláljátok, mint csendben.

2023. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
69%

Legutóbbi éttermes látogatásunk alkalmával sikerült megtapasztalni azt ,hogy milyen az amikor a saját gyermekemmel nem tudok 2 értelmes szót váltani ,mert az egyel arrébb lévő asztalnál olyan hangosak és ittasak voltak a felnőtt!!!!emberek. Hát ilyen is van. 2 gyerekünk van amúgy, úton a harmadik. Általában véve ügyesek, okosak. De van amikor nekik is rossz ,nyűgös napjuk van. Vagy már nagyon éhesek, fogy a türelem. Semmi baj nincs ezzel. Emberek vagyunk ,ahogyan ők is. Mi felnőttek könnyebben uralkodunk magunkon. ( Már aki) mint egy kisgyerek.. Engem sosem zavartak a gyerekek! Hangosak, halkak, szaladgálók,csendben ülők. Ellenben a hangos,kulturálatlan felnőttek teljesen kiakasztanak.

Erről ennyit... Ja kérdésedre a válaszom. Miért nem tudnak viselkedni? Nevelés, szoktatás, fáradság,éhség,unatkozás( sok ember ilyenkor telefont ad a gyereknek) mi viszünk szinezőt.

Ha lesz gyermeked megtapasztalod.

Ha nem lesz ,akkor válassz olyan helyet ahol 95%,hogy nem megy több gyerekes család ebédelni. Probléma megoldva 😉

2023. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
85%
9 eves lanyomnal siman beulok,de az 1 eves fiammal soha...nem neveletlen,hiszen kicsi meg,de nem akarunk zavarni masokat...ha ettermi kajat akarunk enni,rendelunk es hazhoz szallitjak.
2023. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
86%

Én ilyenkor sose értem, miért nem a turisták zavarnak. Mondjuk lehet, hogy a rájuk panaszkodók az emberek kategóriában vannak, majd szétnéznek.🤔

Mint az állatok. És nem az éjjeli szórakozóhelyekről beszélek, ahol mindenki részeg... Csak simán Bp.közepén élek. Étteremben, buszon, az utcán, úgy üvöltenek, mintha mind süket lenne. Mellette, mint az óvodások. Megállnak a járda közepén beszélgetni, pontosabban üvölteni, és arrébb nem mennének, hogy el lehessen menni tőlük, csak ha arrébb lököd. Múltkor megyek ki a földalattiból. A bábszínházasok valami saját fotózást tartottak, ezért volt náluk pár színes szalag. Ez emberünket úgy lenyűgözte, hogy a maga 60 évével megállt az utolsó lépcsőn, orrát túrva bámulta a csodát, mit sem törődve azzal, hogy mögötte 30 ember próbál kijutni, de ők elállják az utat.

Nem azért, de ezeknél a 4 évesek már értelmesebbek.

2023. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól értem, itt a felnőttek is hangosak voltak. Valószínűleg ilyen a stílusuk, számukra egyszerűen ez a normális. Olaszos család. Semmi köze ahhoz, hogy hány gyerek van.
2023. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
97%
Napi provokatív kérdés... Vannak gyerek barát éttermek. Ha vki nem bírja a gyerekeket, kerülje az ilyen helyeket. Mert egy gyerek (különösen ha kicsi) nem egy szobanövény, hogy végig üljön több órát. Még egy felnőttnek is nehéz. És ha már a felnőtteknél tartunk, nem egyszer volt olyan, hogy étteremben iszonyat zajt keltettek, egy gyerek sem volt ott. Amúgy nekem két kicsi (óvodás és bölcsődés) gyerekem van, én nem szívesen megyek velük étteremben, mert tudom, hogy nem tudják kívárni, míg megérkezik az étel.
2023. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!