Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes családok miért...

Több gyerekes családok miért nem tudnak viselkedni?

Figyelt kérdés

Voltam tegnap egy étteremben egy ismerősömmel.


Alig hogy leültünk, rendeltünk, láttam hogy érkezik egy több gyerekes család nagyszülőkkel. Már fogtam a fejem, na mondom itt vége a dalnak.


Hát így is volt....a szülők fennhangon társalognak szinte kiabálnak, a gyerek vonyít, a másik elkezd futkározni, hangosan tárgyalják hogy ki mit kér. Aztán megérkeztek az ételek, ott is végig a magyarázás, de full úgy csináltak mintha otthon lettek volna, nem is zavartatták magukat.

Zengett az étterem, a többi ember kis túlzással a saját hangját nem hallotta. Természetesen amilyen gyorsan lehetett léptünk le.


Viszont fel nem tudom fogni hogy az ilyen emberek hol szocializálódtak?


Ezt sok helyen tapasztaltam már hogy ha megjelenik egy több gyerekes család olyan hangulat kerekedik mintha az ember egy gyerekmegőrzőben lenne.


Miért kötelessége a többi embernek más gyereke vergődését hallgatni?



2023. jún. 3. 15:56
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
88%
A hangoskodó felnőttek miért nem zavarnak?
2023. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
84%
Nem véletlen hat évesen kezdődik az iskola. Akkor elvárható, hogy egy gyermek 45 percet elüljön csendben.
2023. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Derjaderja ***** válasza:
64%

Egy étteremben úgy szabad beszélni, hogy a szomszéd asztali ne hallatsszon a hang. Vagy buszon ugyanez csak üléssel.

Igenis legyen az az alap, hogy csend van, akár otthon akár közterületen. Senkinek nincs joga mást zavarni.

Amúgy sajnos az én gyerekeim kibírhatatlan étteremben, 4 meg 2 évesek de hát borzalom. Mi nem is járunk.

2023. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 Derjaderja ***** válasza:
100%
22. Igen az tökre igaz hogy nem a gyerek hibája.
2023. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
40%
Mert amint lerak valaki egy gyereket, azt gondolja, hogy onnantól többletjogokkal rendelkezik másoknál, és hogy az ő gyereke a világ közepe. Ilyen esetben szólni kell a pincérek, mert nem azért megy az ember étterembe, hogy mások üvöltözését és gyerek visítást hallgasson. Kis gyereket aki nem bír megülni egy helyben, az alkalmatlan idióták visznek ilyen helyre. Más kérdés, ha cygányok, akkor az asztalra is sz@rhatnak, az is el van nézve nekik.
2023. jún. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
19%
Nem muszáj étteremben enni
2023. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
97%

Hogy legyen a gyerek csendben ha a szülő is fennhangon beszél? Illik, nem illik étterme válogatja, mondjuk egy lángosos vagy Burger King-Ben sok mindent nem várhatsz.

Szerintem mindenkit időnként zavar a zaj, de mielőtt végleg zsémbes öregemberként szidalmaznátok mindenkit, aki jól érzi magát, veletek még sosem fordult elő hogy rátok szóltak mert a társaságotok túl önfeledten szórakozott? Hacsak nem veszekedés és a neveletlen gyerek céltalan visítása van, nézzétek már el és álljatok tovább legfeljebb szemforgatva.. mert most éppen mások azok akik felpörögve jól szórakoznak.

Egyetértek azzal aki írta hogy a bamba turisták inkább zavarnak.

2023. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
80%

Engem a bepiáló,hangosan viháncoló,majd természetesen összebalhézó felnőttek sokkal jobban zavarnak,főleg a pasik a jó öblös hangjukkal. De a dohányosok szipogása,krákogása is.


Szerintem ha zavarnak valakit a gyerekek,akkor ne olyan helyre menjen,ahol játszósarok meg etetőszék van. Mostmár vannak a guglin feltüntetve direkt gyerekmentes helyek…

Vagy itt a jó idő,ki lehet menni a teraszra.

2023. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése szerintem. Teljesen megértem a kérdezőt, valóban rendkívül zavaró jelenség ez. Míg vendéglátásban dolgoztam, különösen irritáló volt egész nap a kölykök vonyítását hallgatni, mert az egyik család elment, jött a másik. Sajnos én nem léphettem le, amint tudtam. Mikor már nem bírtuk, hogy a kölykök neveletlenül rohangálnak az asztalok között, zavarva a többi vendégek és fellökve a pincéreket, miközben a szülőket ez olyannyira nem zavarta, hogy az hihetetlen, S szóvá tettük, hogy ültessék már le a gyerekeket. Vagy legalàbb legyenek halkabban, mêg nekik állt feljebb és miután távoztak, teleírkálták negatív kommentekkel az étterem honlapját, hogy: "minek megy vendéglátásba dolgozni, aki ezt nem bírja" és hasonló értelmes megnyilvánulásokkal. Na most akkor is megválaszoltuk az ilyen értelmes kommenteket, illetve személyesen is, hogy nyilván egy gyermek hangos, nem fog tudni csendben végigülnk egy ebédet. Lesznek kurjantások, hangosabb megnyilvánulások, esetleg síras. De
2023. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
az még nem jelenti azt, hogyha gyermeked van, akkor bemehetsz egy étterembe és más embereknek azt kell hallgatniuk, hogy a te gyermeked ordítva szaladgál 2 órán keresztül. Lehet kulturáltan is játszani, csak ahhoz meg kellene tanítani neki azt, hogy az mit jelent. Azt is meg kellene tanítani, hogy más emberekre tekintettel kell lenni közösségi tereken stb. Nem hiszem, hogy bárki belekötne egy családba, ha a pici gyermek sírva fakad valamiért és sír pár percig, míg a szülő megnyugtatja. De ha a szülő le se sz@rja, hogy mit csinál a gyereke, S masfél órát ordít egy huzamba, míg a szülő észre sem veszi ezt, vagy nem akarja. Akkor szerintem az már joggal zavarhat másokat. Ha a szülő nem tudja, vagy nem akarja nevelni a gyermekét és emaitt az nem tud viselkedni, akkor ne vigye közösségbe. Ennyire egyszerű. Akkor vigye piknikezni. Vagy maradjon vele otthon és tanítsa meg viselkedni. Aztán ha már tud viselkedni kulturáltan, akkor jelenleg meg vele étteremben. Sokkal kevésbé lenne zavaró jelenség bárki számára. Ebben a túlzott liberalista világban viszont ilyen már nem lesz, mert minden ember azt képzeli, hogy ő sz@rta a spanyol vigaszt és egyáltalán nincs tekintettel másokra. Mindenki azt akarja, hogy fogadják el úgy, ahogy van és ha valaki erre nem képes, akkor egyből gonosz. Pedig ez nem így van. Vannak társadalmi normák, szocializáció, amiket meg kell tanulni, hogy együtt tudjunk élni. Ezt felejtik el sokan...
2023. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!