Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes családok miért...

Több gyerekes családok miért nem tudnak viselkedni?

Figyelt kérdés

Voltam tegnap egy étteremben egy ismerősömmel.


Alig hogy leültünk, rendeltünk, láttam hogy érkezik egy több gyerekes család nagyszülőkkel. Már fogtam a fejem, na mondom itt vége a dalnak.


Hát így is volt....a szülők fennhangon társalognak szinte kiabálnak, a gyerek vonyít, a másik elkezd futkározni, hangosan tárgyalják hogy ki mit kér. Aztán megérkeztek az ételek, ott is végig a magyarázás, de full úgy csináltak mintha otthon lettek volna, nem is zavartatták magukat.

Zengett az étterem, a többi ember kis túlzással a saját hangját nem hallotta. Természetesen amilyen gyorsan lehetett léptünk le.


Viszont fel nem tudom fogni hogy az ilyen emberek hol szocializálódtak?


Ezt sok helyen tapasztaltam már hogy ha megjelenik egy több gyerekes család olyan hangulat kerekedik mintha az ember egy gyerekmegőrzőben lenne.


Miért kötelessége a többi embernek más gyereke vergődését hallgatni?



2023. jún. 3. 15:56
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes, hogy nekem egyik ismim pl.3 kisgyereket nevel. Otthon borzasztó rosszak stb. De ha elmennek egy étterembe, olyanok, mint a kisangyal. Tudja őket fegyelmezni. Nem rohangálnak. Nem hangoskodnak. Ülnek szépen csendben és esznek. Meg kell tudni nevelni őket és ennyi a titok.
2023. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
42%

"Úgy csináltok, mintha egy templomban vagy egy könyvtárban óbégatnának a kölykök"

Ott is óbégatnak, ne aggódj. Tapasztalat. Jobb családoknál is egyre gyakoribb sajnos, hogy nem nevelnek. Vagy ha próbál is, a gyerek azért is hiszériázik, mert rá mertek talán életében először szólni.

Sajnos templomban is egyre inkább látom ezt a jelenséget, hogy a gyermek bármit megtehet és ha zavaró is, nekik családosoknak erre "joguk" van és viselje el mindenki. Engem még anno nem is vitték ilyen helyekre, amíg kicsi voltam és hangos, mert mások is léteznek a világon és ne zavarjunk őket.

2023. jún. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
81%

Bennünket még neveltek.


"A mai "nevelés" annyiból áll, hogy a szabad szellemiség jegyében ráhagyok mindent a gyerekre. Nem szólongatom, nem fegyelmezem stb.nehogy sérüljön a kis lelke. Inkább beleállok mindenkibe, akinek ez nem tetszik."


Tisztelet a kivételnek, de ma igenis így zajlik a nagy nevelés. Borzasztó világ ez.

2023. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy az tényleg szomorú,hogy manapság az egymás iránti tisztelet szinte 0,a gyerek utálat a trend. Valóban sok a neveletlen gyerek, de az nem az Ő hibájuk hanem a szüleiké, a gyerek olyan,mint a felnőttek akik nevelik avgy nem nevelik. De nem kell messzire menni sajnos a felnőttek sincsenek tekintettel egymásra, tisztelet a kivetelnek persze. Nekem 3 gyerekem van a legkisebb még pici baba, szoktunk járni étterembe, voltunk múzeumban is emlékparkban stb.sosem volt gond a viselkedésükkel,persze itthon tudják egymást ölni,de ha elmegyünk valahova teljesen normalisan és nyugodtan viselkednek és ez így volt mikor kisebbek voltak akkor is. Viszont mivel engem is zavar más gyereke ha ordibál,hisztériázik,majd fellök meg zeng tőle a ház így mindig is fontos volt,hogy a gyerekeket normálisan neveljem. Amúgy a felnőtt is ugyanúgy zavar mikor tojik mindenkire hangosan ordítva telefonál, vagy osztja qz eszt a mellette ülőnek vagy tolakszik, a másik arcába tolja a cigit stb.
2023. jún. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
60%
Pontosan így van. Nevelés kérdése lenne az egész. Sajnos ma az a trend, hogy nem neveljük a gyereket, hanem ráhagyunk mindent - a többség ilyen - ismételten tisztelet a kivételnek. Na ezzel van a baj. De mit várunk. Felnőtt az a generáció, aki már nem volt nevelve...hogy is tudna nevelni így mást...
2023. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 Derjaderja ***** válasza:
46%

Szerintem meg az a trend, hogy a szülők még ki akarják élni magukat és a szórakozás nevében olyan helyzetekbe viszik bele a gyereket, ami az adott korosztálynak nem való.

Biztos van olyan gyerek, aki bírja, de pl az én 2 évesen nem, és ez nem nevelés kérdése. Majd ha 10 év múlva sem bírja, az már az lesz.

Fel kellene mérni mindenkinek, hogy az ő gyereke mit bír (anélkül hogy teljesen le kellene folytani), és nem vinni oda, mit nem. Nem kell étteremben enni, én majdnem 20 éves koromban ettem pl először, ez nem egy életbevágó dolog.

2023. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 Derjaderja ***** válasza:
32%

Mi most voltunk amúgy kb muszájból (nem értünk volna a szállasra időben), Barcsi, holtszezon, de pontosan tudom, hogy az összes kedvesen mosolygó pincér már akkor gyűlölt amikor beleptünk. És igazuk is van, én is így lennék vele.

Egyik gyerekem sem àllt fel az asztaltól, de percenként rájuk szóltunk, mert alapból hangosan beszélnek. A lányom normálisan megette a kajáját de pl leette magát, a fiam átült az ölembe, folyton csitítottuk őket, egy borzalom volt, párom is én is a föld alá szerettünk volna süllyedni. Ahogy elköszöntünk és rá kellett szólni a gyerekekre h köszönjenek vissza. A 4 éves aki ezredik rendreutasítasra is sziázza néha q felnőttet meg integet.


De amúgy pl itt a szomszéd, akinek a gyereke a becézett ketesztnevemen szólt a (!) tegez, és még kioktat a gyerek előtt, hogy ő nem néni. Én meg nem engedem, nàlunk a párom és sz én testvérem is néni, őket engedjük is tegezni... az óvónőt (dadust) is múltkor tegezte. Mert ezt lehet egy óvodában.... ha ilyen a morál, nem csoda amúgy ha nem viselkednek.

2023. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Derjaderja,


Annó 80 feletti nagymamám mondogatta mindig, hogy magázva is el lehet küldeni valakit melegebb égtájra, és tegezve is meg lehet adni a tiszteletet. Abszolút igaza volt.

Ha nem engeded el ezt a hülyeséget, sokat fogsz te még hápogni, mivel manapság az iskolában is tegezést tanítanak. ;)

2023. jún. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 Derjaderja ***** válasza:
82%

Ebben lehet igazságod, bár az én anyukám pl a saját szüleit is magázta.

Szerintem mégis tisztelettudóbb, de nyilván a hangsúly is számít, de azért a gyerekeknek irányadó, hogy vki Éva néni vagy Évííí.

Mekiben, gyorskavézókban is elég zavaró az a vigyorgó tegezés.

2023. jún. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
41%
Felnőtt az a generáció, akikben semmi tisztelet nincs, elhitték, hogy minden alanyi jogon jár nekik, és semmibe nézhetik a többi embert. Na, ezeknek van most gyerekük. Ebből az önző, énközpontú világ nézetből következik, hogy az ő gyereke minden és mindenek felett áll. Mit várunk ezektől?
2023. jún. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!