Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes családok miért...

Több gyerekes családok miért nem tudnak viselkedni?

Figyelt kérdés

Voltam tegnap egy étteremben egy ismerősömmel.


Alig hogy leültünk, rendeltünk, láttam hogy érkezik egy több gyerekes család nagyszülőkkel. Már fogtam a fejem, na mondom itt vége a dalnak.


Hát így is volt....a szülők fennhangon társalognak szinte kiabálnak, a gyerek vonyít, a másik elkezd futkározni, hangosan tárgyalják hogy ki mit kér. Aztán megérkeztek az ételek, ott is végig a magyarázás, de full úgy csináltak mintha otthon lettek volna, nem is zavartatták magukat.

Zengett az étterem, a többi ember kis túlzással a saját hangját nem hallotta. Természetesen amilyen gyorsan lehetett léptünk le.


Viszont fel nem tudom fogni hogy az ilyen emberek hol szocializálódtak?


Ezt sok helyen tapasztaltam már hogy ha megjelenik egy több gyerekes család olyan hangulat kerekedik mintha az ember egy gyerekmegőrzőben lenne.


Miért kötelessége a többi embernek más gyereke vergődését hallgatni?



2023. jún. 3. 15:56
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%
Derjaderja, én se szeretem az úton-útfélen való tegeződést, de azért te egy külön szintet képviselsz, ha egy 4 éves (kiscsoportos) ovis korú gyereken felháborodsz, ha letegez.
2023. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
30%
Remélem lesz egy izig vérig eleven, határfeszegető, érdeklődő, egy helyben megulni nem tudó gyereked. Vagy kettő. 😉
2023. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Derjaderja ***** válasza:
0%
41. Dehogy háborodom, engem természetesen tegez a lányom. De azt már nem szeretem ha flegmán a válla fölött integetve sziázik felnőtteknek (itt most a pincérek) meg azt mondja, hogy köszi. Ezért szoktam szólni és nem is értem honnan szedi.
2023. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy a (nem)nevelés minősége egyenesen arányos a gyerekek számával. Aki a mai divatos “jajj nehogy rá merjen bárki is szólni, mert sérül a lelkecskéje” hisztiáradatot követi, az egy gyerekkel sem tud bánni, aki viszont tényleg nevel, az többet is fog tudni kezelni.

Sőt, több elkényeztetett kis egyke hisztikrisztit láttam, mint nagycsaládokban, testvérekkel/mellett tomboló gyereket.

2023. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
11%
Most akkor elmondom mivan. Azért mert ezek bunkòk! A nyugdíjas mama is meg a kölke meg annak is a kölke. Taplòk! Pont
2023. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!