Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Be merjem vállalni az utazást...

Be merjem vállalni az utazást a babámmal?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislányom, és el tudnánk végre utazni. Viszont a repülőút kb 10 óra 1 átszállással.

Nem tudom be merjem e vállalni az utazástól azért tartok.


jan. 19. 11:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
72%
Jogos, ez nem nagyzolás, hanem önzőség. Hogy van egy gyereked, de neked az az elsődleges, hogy teljesüljenek a (feltételezhetően) megszokott igényeid. Ha az lenne a célod, hogy együtt elutazzatok valahova, amit a gyerek is élvezne, akkor nem egy ilyen utat céloznál meg, és kérdezősködnél, hogy jaj hogy oldjuk meg egy 6 hónapos gyerekkel. Szerintem hagyjátok a reptéren, majd visszafelé felveszitek.
jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
94%

Én nem. Amikor baba volt a fiam autóval utaztunk, országon belül. Előttem már tök jól leírták miért.


Kérdező utazhattok még nagyon sokan, gyönyörű helyekre. De mindenkinek (gyereknek, nektek és a többi utasnak) is sokkal könnyebb, jobb ha vártok vele pár évet.


A mi fiunk 4,5 évesen repült először. Hatalmas élmény volt neki, a mai napig (most 6) emlegeti.

jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
14%

11# A kérdező hol írta hova mennének? Ennyi erővel a közelbe is felesleges menni ennyi időssel,mivel őt még az sem érdekli. Marad a szoba.:D Nagyzolás neked kimozdulni? Akkor el nem tudom képzelni nálatok mi a nyaralás, felüdülés. Gondolom a fürdőkád otthon. Azt sem gondolnám,hogy önzőség magukkal is foglalkozni ugyanúgy.

Kérdező,te ismered a picit. Én az enyémmel nem akartam volna akkor még,de van ismerősöm aki Egyiptomba ment 5 hónapossal. Nem bánták meg,nagyon jó volt. :)

jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
88%

Én iszonyú laza anya vagyok. De ezt én sem vállalnám be.

En is országon belül utazgattam a gyerek kb 3éves koráig.

(Csecsemővel nem mentem volna külföldre. Utána meg beütött a dackorszak, lehetetlen volt hosszabb távra menni vele)

jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
77%

#13: nem kezdtem el találgatni, de leírta, hogy 10 órás repülőút 1 átszállással. És nem azt írtam, hogy nagyzolás, hanem azt, hogy önzőség. Országon belül 10 órát, ha akarnál se tudnál közlekedni, hacsak nem az ország egyik sarkából tervezel a másikba menni kocsival, bár az sincs 10 óra. Azt sem írtam, hogy olyan helyre menjenek, ami a gyereket is érdekli. Azt írtam, hogy ő is élvezze. Ha nem megy a szövegértés, nem muszáj ám hozzászólni.

Mi amíg ketten voltunk elmentünk távolabbra is nyaralni, de előtte már bejártuk az országot majdnem A-tól Z-ig. Onnantól, hogy 3-an lettünk, eszünkbe sem jutott volna 3 éves kora alatt ilyen beteg utakra elindulni.

Az ismerősöd, aki Egyiptomba ment 5 hónapossal, az se a gyerek miatt ment, vagy azért, hogy a gyerek is jól érezze magát, hanem saját maguk miatt. Én ezt hívom önzőségnek.

jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te már eldöntötted, hogy mész, így teljesen felesleges volt másokat megkérdezni. Jó utat!
jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
90%
Én biztos nem vallalnam be, akármilyen nyugodt is a babám. Jól írta az egyik válaszoló, itthon is rengeteg szép helyre lehet utazni, a többi pedig ráér akkor , ha nagyobb lesz, akkor talán már fel is fog belőle valamit. Ez így csak a szulokrol szól, akik mindenáron a világ másik végén akarnak nyaralni, semmi másról.
jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
23%

Önzőség akkor minden olyan,ami gyerek után magukkal törődést jelent, értem. 6 hónapos semmit nem fog semmilyen hasonlókból élvezni, tehát 3 éves korig a kis kerti tóhoz is hülyeség kimenni. Egyiptomba nem az 5 hós miatt mentek,ez egyértelmű. De attól még emberek maradtak,mert lett gyerek. Egy percig nem sírt, jól érezték magukat,a szülők pedig feltöltődtek. Picinek meg mindegy volt,hogy otthon szoptatja vagy más országba.

Én azt gondolom,hogy majd a kérdező eldönti. Lehet én nem mernék bevállalni ilyet, ő viszont simán és még jól is érezné magát. Az is lehet, hogy nem és borzasztó lesz. Én a 2 órás útra is félve indultam el a nagyszülőkhöz, amiért sokan kiröhögtek akkoriban. De kérdező én a másik véglet vagyok, másodiknál már nem lesz most ez.:D Nekem két külföldi barátnőm van, két külön országból. Nekik ott senkijük,minden rokon több felé van, több országba. Ők igazából utaztak picivel,de nem ennyit, pár órás út repülőn,mert különben soha nem találkoztak volna a rokonokkal. De nem 10 óra.

jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
82%

A szomszédok csak Horvátországba mentek egy 10 hónapos gyerekkel, autóval. Természetesen ott kapta el a Rota-vírust (noha oltva volt), meg kellett szakítani a nyaralást, a gyerek 1 hétig kórházban volt.

Nekik "csak" 4-5 órát kellett autózni haza a gyerekkel. Mi van, ha ez egy tengerentúli szigeten történik?

jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
84%
18# vagyok. Ismerősömék Spanyolba jártak így,az egész család beteg lett. Na, én ezért vagyok parás és legszívesebben soha sehova sem mennék.:D De így nem lehet élni,nem állhat így hozzá az ember,sajnos.
jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!