Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Be merjem vállalni az utazást...

Be merjem vállalni az utazást a babámmal?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislányom, és el tudnánk végre utazni. Viszont a repülőút kb 10 óra 1 átszállással.

Nem tudom be merjem e vállalni az utazástól azért tartok.


jan. 19. 11:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 A kérdező kommentje:
A gyerek is meg mi is betegek lehetünk itthon is. Mindenhol vannak normális egészségügyi intézmények, ahol megfelelő ellátást kapunk.
jan. 19. 13:24
 22/87 anonim ***** válasza:
71%
Csak más egy 6 hónapos, más egy nagyobb gyerek.
jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
83%

#21 persze egy rakás pénzért valamit lehet ,hogy kezdenek vele valamit.

De nyilván nem így kell hozzá állni egy utazáshoz, hogy betegek leszünk.

jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 hónapos korában is utaztatok, az nem volt még olyan régen, hogy úgy emlegesd, hogy "végre". ;)

Menj ha annyira akarsz!

Mi két gyerekkel utazunk, de a MAGUNK kényelme miatt még jó sokáig nem mennénk átszállással, se 10+ óra utazásra ha nem muszáj. Elég szép hely van repülővel 3-4 órán belül is.

jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
90%

Én egy évessel mentem Ciprusra, mindenki tökéletesen jól érezte magát, a gyerkőc is élvezte, a felnőttek is, a repülés is könnyen ment.

Viszont nekünk más lehetőségünk tényleg nem is nagyon volt utazni, mivel nem vezetek, autónk sincs, szóval vagy repülő, vagy semmi (a sima tömegközlekedés ugyanaz, mint a repülő, csak sokkal kényelmetlenebb) 🙃

Az más kérdés, hogy ennyi idős gyerekkel én sem vállalnék be ekkora utat, szerintem még idén is elég lesz neki valami közelebbi tengerpart (16 hónapos most.)

jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem kérdező te ismered a legjobban a babádat, mennyire viselné meg az út. Mi a kisfiammal nyáron mentünk autóval tengerpartra kb 4-5 órás volt az odaút. Előtte én is tettem fel itt kérdést, hogy volt e valakinek hasonló tapasztalata, ugyanígy beszólogattak mint neked. Nekünk nagyon jól sikerült a nyaralás, a kisfiam is együttműködő volt. Beszéltem a háziorvossal indulás előtt, mik legyenek mindenképpen nálunk ha esetleg baj van, utánna néztem az ottani ügyeletnek kórháznak stb.

Barátnőmék viszont repülővel mentek az akkor kb 8 hónapos babájukkal Törökországba és sajnos mikor hazaértek lebetegedett a kislányuk kórházba is került (egyébként az utat, nyaralást jól viselte).

Szerintem azért nem mindegy hogy hova mentek, ha nem is országon belül de vannak olyan helyek amiket kisbabával biztos nem vállalnék be betegségek miatt. Más viszont bevállalja, és legtöbb esetben nem lesz semmi bajuk, de nagyobb az esély rá hogy mégis elkap valamit ezzel azért jobb tisztába lenni.

jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
86%
Nem vállalnám. Nemrég jöttem haza Thaiföld-ről az hasonló út, 2-300 ezer ft volt a jegy, a business class 2 millió. Nem hiszem, hogy nyaraláshoz vesznek ilyen jegyet az emberek, de ilyen hosszú út business-en is szívás.
jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem.


Egy 6 hónaposnak sok 10 óra utazás, ki fog akadni, ordítani, k*rva nagy élmény lesz mindenkinél, nektek is, meg a többi utasnak is.

jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
83%

Én nem értem, ennyire nem lehet megülni kicsit gyerekvállalás után, hogy 10 órát útra kell vinni egy 6 hónapost?


Ne már, nem kell anyaként elzárkózni a világtól, de hogy valaki ennyire lefossa a gyerek igényeit... Ez mindenkinek megeröltető, nemhogy egy 6 hónaposnak, aki nem érti meg, hogy most nyugalomban kell maradni, mert felszáll a gép, most nem szabad sírni, ülni kell, stb. Majd lerakod oda a játszószőnyeget neki a repülőre, ahol 100 ember jár-kel, ha megunja, hogy kézben van? Vagy ordít majd 10 órát?


Egy kicsit tudd már a gyerekedet magad elé helyezni..

jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
100%
Az utazással nincs gond. Inkább a repülőút hosszával. A 10 óra autóút sem lenne kifogásolható ha közben megtudtok többször állni vagy épp amikor a baba igényli. Így ugye nem 10 óra lenne de legalább kötetlen. Ezek alapján én nem merném. Max 1-2 órásat.
jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!