Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként úgy érzem, kimaradok...

Anyaként úgy érzem, kimaradok mindenből!!! Hogyan lehet ezt átvészelni és lesz-e könnyebb?

Figyelt kérdés

Konkrétan muszáj kiírnom... Megbeszélni nem lehet, nincs rá vevő. De néha úgy kimozdulnék. 4 éve szültem, csodás gyermekem van. Szeretem, és nagyon élvezem a közös időt. Ezt leszögezném.

De.

Párommal programra elmenni lehetetlen. Van pl érdekes előadás, szervezett kirándulás, és arra az időre nincs alternatíva. Kicsim még nem tud 15 percig sem nyugton lenni, nemhogy egy izgalmas 2 órás előadást végignézni. Másoktól sem várható, hogy elviseljék a hisztijét, mert annó én sem értettem, minek visznek kicsi gyereket komoly előadásra, vagy tengerpartra?

Ventillálok... De a párom vett egy különleges autót, és nem mehettem el vele próbakörre, csak 2 barátunk, mert a gyerkőc beteg. Elengedtem, elfogadom, csak mindig ez van. A kevés szabadidő, amikor oviban van, az meg csak munka. Korán viszem, épphogy beérek érte, rohanok. Bevásárlást alig tudom megoldani . Úgy érzem, szétszakadok.

Aztán ránézek az ügyes kezeire, ragyogó szemeibe, csacsogó szájára, és imádom.

Marha nehéz szülőnek lenni. A legnagyobb kihívás egy ember életében.

Végszó: Minden Anyának és Apának kijár az elismerés. Most már látom, és csodállak benneteket. Akik nap mint nap igyekeztek a legjobbat kihozni magatokból!



márc. 10. 10:04
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
91%

Szolgaélet, alárendeltség és magány. - igen, akik mártírkodnak, azoknak ilyen a gyereknevelés.


Fizessetek szittert és menj el kikapcsolódni - amúgy apuka meg tipikusan az az ember, aki csinál 2-3 gyereket, de valahogy az összesre szrik jó magasról.


Most épp a tiétekre, mert hirtelen minden hétvégén a már felnőtteknél kell lennie :D - akiket anno elhagyott.

márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
45%

Elképedek a válaszokon. Nagyon sajnálatos.

De nem is értem. Ezeket ti választjátok. Ti alakítjátok az életeteket. Hozott minták alapján. Ti is tudtok változtatni. A minták mindig felülírhatók. Csak ahhoz valós segítség kell. Nem Piri mama válasza a gyakoriról.

márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
85%
12, szerinted a gyakori családi kapcsolatok, felnőtt párkapcsolatok mégis mire való? Rendben, írd oda mindig a szakembert, hisz ez a vesszőparipád, de sokaknak igenis valódi segítség Piri mama válasza, akár adhat egy új nézőpontot, akár megerősítheti a kérdezőt abban, hogy jól látja a helyzetét ha már nincs a közelében senki aki valódi megértéssel fordulna felé. Lehet távolból is támogatni valakit abban, hogy merjen úgy dönteni ahogy neki jó lesz, hogy kilásson a kátyúból amiben épp vergődik. Az életét megoldani a szakember sem tudja, ráadásul nem úgy tűnik, hogy egy BMW árát tudná rászánni a valódi(!) személyiségváltozásra.
márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
84%
Ennek nem kell kötelezően így lennie szerintem. A férjed is lehet néha a gyerekkel. Nálunk például ha reggel edzeni megyek, a férjem készíti össze a gyereket és viszi a bölcsibe. Ezen a héten pont koncerten voltam egyik este, akkor is a férjem fürdette-altatta. Ha meg kettesben programoznátok, lehet fizetett segítséget is kérni (feltételezem, ha különleges autóra futja, akkor ez is belefér, de ez mondjuk nem tartozik rám).
márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
45%

Miért ne mehetnétek tengerpartra. Egy csomóan utaznak pici gyerekekkel. Ha a szüleid Debrecenben te meg Pécsen élnél csak mennétek. A gyerekek egy csomó mindenhez alkalmazkodnak ha a szülő csinálja.

Ördög Nóráék is állandóan utaztak mikor kicsik voltak a gyerekek. Sok ismerősöm is. A gyerek áprilisban született a család meg augusztusban a tengeren nyaralt.

márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, ha jól sejtem, a férjed - aki nálad jóval idősebb, hiszen felnőtt gyermekei vannak -, nem igazán vágyott megint a babázásra. (Ha vágyott is rá valaha..) Max. rábólintott a kedvedért. Vedd észre, hogy ő menekül ebből a helyzetből.

A státuszod - még ha házasságban is élsz -, "egyedülálló anya". Ő nem akar játszótérre menni, se játszóházba, se orrot törölni, se gyereksírást hallgatni. Ő furikázni akar a trendi kocsijával.

Most vagy sürgősen keresed a megoldást - pl. párterápia, ha egyáltalán hajlandó arra -, vagy húzod az igát egyedül, vagy elválsz, és végképp egyedül húzod az igát.

Más választási lehetőséged nem igazán van.

márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
87%

Tévedsz. Nem az anyaság ilyen, hanem az önkéntes rabszolgaság, amiben élsz.

Arra tippelek, a férjed az a típus, akinek csak azért kellett a gyerek, hogy a bejárónője (azaz te) el ne hagyja. Mert ebben a sztoriban a kutyától a felnőtt gyerekeken át a barátokig mindenkinek van becsülete, csak neked nincs.

Esetetekben is rengetek potenciált látok pedig.

Ha a gyerek beteg (gyanítom, azért nem túl komoly), akkor a próbakörre menjen a család, veletek úgyis egy légtérben él a kicsi, egy körtől meg nem lesz baja.

Ha a férjed hétvégéi szabadok, akkor a szombat az övé (takarítás, gyereknevelés), a vasárnap a tied. Vagy esetleg meg is kérhetné a gyerekeit, hogy néha egy-egy órára vigyázzanak a kistesóra. Nem kell a nyakukba varrni, de egy kérdést megér. Amúgy meg apukának csak egy gyereke van, akit nevelni is kell jelenleg, vele kellene többet foglalkozni, hiperszuper autó helyett bébiszitterre költeni, betegség esetén néha otthon maradni, hogy ne rúgják már ki a feleségét állandóan.

Ha maradsz ilyen szolgalelkű, nem sok jóra számíthatsz.

Kimozdulás terén is nem igaz, hogy nem jöhet szóba gyerekkel valami családbarát hely teljes ellátással, hogy neked is pihenés legyen. Ne válasszatok gyerekmentes helyet, többségben vannak a családbarát lehetőségek.

Többre kellene értékelned magad.

márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
82%
Válás. Ennyi. Durván melléválasztottál. Durván. Mi elől menekültél?
márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
73%
A párod a gyereked apja?
márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
46%

Szolgaélet, alárendeltség magány

Nem ez nem a BDSM és Izura a rabszolgalány agybeteg szoba

Apu meg nem magas épp pont ellenkezőleg alacsony

márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!