Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként úgy érzem, kimaradok...

Anyaként úgy érzem, kimaradok mindenből!!! Hogyan lehet ezt átvészelni és lesz-e könnyebb?

Figyelt kérdés

Konkrétan muszáj kiírnom... Megbeszélni nem lehet, nincs rá vevő. De néha úgy kimozdulnék. 4 éve szültem, csodás gyermekem van. Szeretem, és nagyon élvezem a közös időt. Ezt leszögezném.

De.

Párommal programra elmenni lehetetlen. Van pl érdekes előadás, szervezett kirándulás, és arra az időre nincs alternatíva. Kicsim még nem tud 15 percig sem nyugton lenni, nemhogy egy izgalmas 2 órás előadást végignézni. Másoktól sem várható, hogy elviseljék a hisztijét, mert annó én sem értettem, minek visznek kicsi gyereket komoly előadásra, vagy tengerpartra?

Ventillálok... De a párom vett egy különleges autót, és nem mehettem el vele próbakörre, csak 2 barátunk, mert a gyerkőc beteg. Elengedtem, elfogadom, csak mindig ez van. A kevés szabadidő, amikor oviban van, az meg csak munka. Korán viszem, épphogy beérek érte, rohanok. Bevásárlást alig tudom megoldani . Úgy érzem, szétszakadok.

Aztán ránézek az ügyes kezeire, ragyogó szemeibe, csacsogó szájára, és imádom.

Marha nehéz szülőnek lenni. A legnagyobb kihívás egy ember életében.

Végszó: Minden Anyának és Apának kijár az elismerés. Most már látom, és csodállak benneteket. Akik nap mint nap igyekeztek a legjobbat kihozni magatokból!



márc. 10. 10:04
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

Na igen, pont ezért nem várom el a páromtól, hogy többet tegyen értünk. Mert nem vagyunk házasok, van neki 2, nekem 1 gyermek, kapcsolatunk 2,5 éves. Csak kiírtam magamból, hogy ez van.

Az én házamra én költök, ennek ellenére nagyon szorgalmas a párom, és nagyon jó ember. Sokat segít itt, de nem fogom túlterhelni. Ez a része most más.

Csak tele lettem egy kicsit keserűséggel, hogy alig jut időnk egymásra.

A hétvégéit hanyagolta egy ideig miattam, de láttam rajta, hogy hiányoznak neki a gyerekei. Ők csak hétvégén vannak itt. Oda direkt küldöm, mert úgy helyes.

Viszont én nem mehetek, érzem, hogy nincs meg az összhang velük, feszélyezem őket. Lehet sok nekik, hogy megjelenek a 4évesemmel, de ezt maximálisan tiszteletben tartom. Annak ellenére, hogy ritkán egész jól kijönnek együtt a "gyerekek".

Lehet még kell pár év amíg kialakul egy patchwork család. Addig is hagyom őket hogy legyenek együtt.

márc. 10. 12:50
 22/55 anonim ***** válasza:
27%
Te rontottad el, te viseled el. A gyakori népének itt nincs szerepe. Így döntöttél.
márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

Az meg igaz hogy alul értékelem magam. Elég karakteres vagyok és nem szeretnék senkit elnyomni ezért kicsit őrlődöm. Sokszor visszautasítom a párom segítségét, ő is túl van terhelve, most neki ez a munkahely szintén megterhelő. Ő is szeretne többet velem lenni... a különleges autó az pedig csak egy különleges autó, ami egy régi vágy volt, egyáltalán nem drága de sokat spórolt rá. Megbeszéltük hogy lehet-e, belefér-e, és én támogatom benne. Alapból az álmainkat meg kell hogy éljük, és ez számomra nagyon fontos. Csak olyan jó lenne néha egy kicsit kiszakadni... Talán ha nagyobb lesz a fiam, működni fog a bébiszitter dolog is.

Az a helyzet tulizgulom a közös megjelenéseket, mármint a fiammal, egyáltalán nem tudok kifele figyelni csak rajta van minden fókuszon hogy nehogy valami történjen vele. Nem igazán logók a nyakán csak arról van szó hogy a fél szemem folyamatosan követi hogy mit csinál. Ezen lazíthatnék, tudom, de hajlamos hirtelen eltűnni és valamit tönkretenni. Vagy magában esetleg kárt tesz.

márc. 10. 12:57
 24/55 A kérdező kommentje:
22-es hsz: gondolom élvezed, hogy beletaposhatsz abba aki a sárban van. Grat 👏🏻
márc. 10. 13:00
 25/55 anonim ***** válasza:
44%
Csak világossá tettem a helyzetet. Neked így nem jó, mégis benne maradsz. Ez a te döntésed.
márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
83%
Ez így nem tűnik nekem olyan összetartónak. A lakásfelújításból biztosan kispórolnék egy 10-est,havi egy alkalom bébisziterre és legalább havi egy közös időtök lenne. Nyilván ehhez akarni kell. Amúgy ez így komolytalan párkapcsolat,hétvégétek nincs is együtt. Picit szolgalelkűnek is tűnsz.
márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a pici nem közös gyerek.

Az ő apukája nem tart rá igényt? Én úgy alakítom a párkapcsolatomat, hogy akkor programozunk, amikor a kisfiamnak apás napja van. (Bár nekem a párkapcsolat még nem együtt élős, csak ilyen kezdődő.)

De amúgy megértelek. Nekem is sok minden kimarad, viszont ez most ez a korszak, szerintem könnyebb, ha elfogadod. Majd lesz másképp is, fel a fejjel. 🙂 Nem lesz örökké 4 éves a gyerek.

márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
27 köszönöm 😊 tényleg csak ki kellett írjam magamból. Apás napokon többször annyit kell dolgozzak, pàrom éjszakás. Ha egy nap kimarad a munkámból, már húzós a hónap. 🫤 Egyszer majd csak jobb lesz. Ami fix, a köztünk lévő barátság-szerelem-szeretet erős. Csak a szituációk nem jönnek ki túl jól.
márc. 10. 15:17
 29/55 anonim ***** válasza:
62%
Kinek a háza? Ki mellett öregedtek meg a költséges kutyák? Vannak itt zavaros pontok ...
márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:
Én házam, én kutyáim. Egyik a nagymamámé volt, örököltem ... Ha mindent leírok, akkor az már regény 😄
márc. 10. 15:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!