Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként úgy érzem, kimaradok...

Anyaként úgy érzem, kimaradok mindenből!!! Hogyan lehet ezt átvészelni és lesz-e könnyebb?

Figyelt kérdés

Konkrétan muszáj kiírnom... Megbeszélni nem lehet, nincs rá vevő. De néha úgy kimozdulnék. 4 éve szültem, csodás gyermekem van. Szeretem, és nagyon élvezem a közös időt. Ezt leszögezném.

De.

Párommal programra elmenni lehetetlen. Van pl érdekes előadás, szervezett kirándulás, és arra az időre nincs alternatíva. Kicsim még nem tud 15 percig sem nyugton lenni, nemhogy egy izgalmas 2 órás előadást végignézni. Másoktól sem várható, hogy elviseljék a hisztijét, mert annó én sem értettem, minek visznek kicsi gyereket komoly előadásra, vagy tengerpartra?

Ventillálok... De a párom vett egy különleges autót, és nem mehettem el vele próbakörre, csak 2 barátunk, mert a gyerkőc beteg. Elengedtem, elfogadom, csak mindig ez van. A kevés szabadidő, amikor oviban van, az meg csak munka. Korán viszem, épphogy beérek érte, rohanok. Bevásárlást alig tudom megoldani . Úgy érzem, szétszakadok.

Aztán ránézek az ügyes kezeire, ragyogó szemeibe, csacsogó szájára, és imádom.

Marha nehéz szülőnek lenni. A legnagyobb kihívás egy ember életében.

Végszó: Minden Anyának és Apának kijár az elismerés. Most már látom, és csodállak benneteket. Akik nap mint nap igyekeztek a legjobbat kihozni magatokból!



márc. 10. 10:04
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%

Elküldtem előbb...

Persze lesz könnyebb de még nem most. Majd ha nagyobb,onallobb a gyereked. Addig ez van. Nem vagytok család,sajnos akárhogy is szeretnéd. Csak egy egyedülálló anya vagy,akinek van most egy pasija (direkt nem párkapcsolatot írtam,ott minimum együtt éltek). Ha nagyon hiányzik a szabadidő,fizess néha segítséget,és csianld néha azt,ami tölt. Rendelj kaját,gépesíts amit lehet,stb.

márc. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
55%
Ja most látom a fizetett segítség sem opció.akkor most tényleg ez van.tulelni,és szeretni a gyereket. Nevelni. Majd lesz időd még magadra,semmi sem állandó. El fog múlni ez az időszak is. A pasid meg vagy a párod lesz,vagy csak egy pasi. Mivel már két és fél éve együtt vagytok, és még osszekoltozni sem sikerult,így vannak tippjeim, melyik,de nem az én tisztem megítélni. A színes mélyén valószínű te is tudod melyik,de hát a nők nagyon szépen tudnak maguknak hazudni,mentegetni egy férfit,egy kapcoslatfélét. Ne értsd félre,semmi baj ezzel,egy pasival, szabadidőpartnerrel,annak is megvan a helye,de az nem igazi kapcsolat,nem olyan társ,aki tűzbe menne érted. Bár lehet neked nem is ez hiányzik,csak a közös programok. Az más kategória,abban nem tudok segíteni,nektek kell rá időt szakítani és megoldani valahogy ha igazán fontos. A gyereked ahhoz már elég nagy,hogy vigyétek ide oda , na legalábbis olyan helyre,ahol nem ülnie kell hosszú ideig.
márc. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:

Az én házamban lakunk. Kint sokat dolgozik a ház körül. Úgy volt, hogy összeköltözünk, de megtudtam, hogy csak magának nézeget kicsit, amíg én közöset. (Tegnap késő délutánig csavargott, házat nézett. Magának.) Jól kiszagoltátok, mégha fáj is.

Természetesen van bennem feszültség emiatt is. Lehet tényleg csak sokat képzeltem bele.

De legalább szerelmes lehettem. Előtte pokol volt. Ha vége is lesz, úgy érzem, több lettem. De még mindig egy naív marga...

Maradok a gyerekem nevelésénél.

Hajrá egyedülálló anyák! Utólag is boldog Nőnapot, amire még egy árva puszit sem kaptam....

márc. 11. 06:21
 44/55 anonim ***** válasza:
100%
43...az én házam van lakunk... ő magának nezeget egyedül...nagyon sajnállak. Ez alapján és a leírtak alapján ez a férfi csak használ téged,kényelmes neki ott lenni,amíg dobbanthat. Van szállás,pnci,esetleg kaja is...Kenyelmes,mint a férfiak nagy része,na nem.kindenki hála isten,ezért ne add fel. Te tudod,hogy így neked mennyire felel meg,és ennek megfelelően döntsd. Viszont a fiad már sokat felfog,érdemes figyelni rá,milyen példákat lát napi szinten,úgy mi g férfi,úgy mint,nevezzuk így,párkapcsolat. Nagyon sajnállak,de fel a fejjel,erős vagy! Van hol laknod,hála isten,ha úgy döntesz egyik pillanatról a másikra ki is teheted. Nonapra egy árva puszi se...hát..van vastag pofa. Nem vagyok orvos,meg ennyit látok amit írsz,de ezek alapján egy nárcisztikus fkalappal élsz együtt.
márc. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
83%

Na de mindegy ne is diagnosztizaljunk! Ha narci ha nem,én páros lábbal rugnam ki. El fogsz jutni te is erre a pontra. Én úgy látom itt a megbeszélés sem segít,de te tudod,talán..talán még lehet próbálni. Tisztázni kell a hosszútávú célokat,egy párkapcsolat hosszú távú célok nélkül csak szabadidő partnerség.

#41,42,44 vagyok

márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Légy lassú és óvatos a pasikkal. Így van, elsősorban most anyuka legyél, annak van itt az ideje. És igyekezz először pár nélkül kiegyensúlyozott lenni. Inkább építs ki barátságo(ka)t, a párkapcsolat meg majd jön, ha önálló vagy és békében vagy önmagaddal.
márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az első pillanattól kezdve gyanús volt, hogy kamu, kidolgozatlan és kifejtetlen, utólag beletett részletekkel, de hogy valaki 20 óra leforgása alatt egy anonim fórum néhány hozzászólása hatására hátat fordítson addigi magánéletének, és új életet kezdjen, na az végképp betette a kaput a hihetőség terén.
márc. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
A ferjeddel kellene valahogy kikommunikálni ezt a dolgot, hogy legyen jobban partner, akar a közös kikapcsolódásotokban, akar abban, hogy egyedül kimozdulj néha. Bár az én kisfiam még csak 5 hónapos lesz, a férjem igyekszik néha úgy intézni, hogy 1-2 órára én is ki tudjak menni, ez mindenkinek jár. +Ő segít a hazimunkaban is, szeret főzni, meg minden, pedig 3 műszakban dolgozik, mellette vannak magantanitvanyai matekból.. ő is ki szokott mozdulni, de azért szorít ránk is időt. Ösztönözd a férjed, hogy lehet így is, te is ember vagy...remélem, találtok megoldást.
márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

"Párommal programra elmenni lehetetlen. Van pl érdekes előadás, szervezett kirándulás, és arra az időre nincs alternatíva. Kicsim még nem tud 15 percig sem nyugton lenni, nemhogy egy izgalmas 2 órás előadást végignézni."

Nem is kell neki 2 órás előadást végigülni. Nagyszülő, más rokon, barát vagy végső soron bébiszitterre lehet bízni a gyereket, amíg te/ti elmentek felnőtt programra.

Hisztizni fog. És? Tanulja meg, hogy nem mindig az van, amit ő akar. Egyébként meg nem normális, hogy csak veled van és az ovi. Rettentő káros tud ez lenni a gyerek szempontjából, hogy sosem tanul meg bízni más felnőttben.

- "Anyu elmegy, mert dolga van, addig te játszol szépen XY-nal és anya visszajön hamarosan, nem hagy el örökre." De ezt meg kell tanulnia.

Egyik barátnőm lassan 8 éve nem mozdult már ki a gyereke mellől (azóta több is van neki). Pedig én is felajánlottam a segítséget, de nem. Szeretem nagyon, de kicsit mártírtípus ő is.

márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:

Közben úgy alakult, hogy ember a gyerekeihez költözik. Naíva voltam. Levontam a tanulságot. Lehet nevetni, de őszintén szenvedek. Hittem a boldogságban, ebben a szerelemben. Azt hittem erős, de egyedül tartottam... Eddig bírtam.


Mindenkinek köszönöm az építő és a romboló hozzászólásokat.

márc. 12. 21:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!