Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt a kisgyerm...

Miért csinálják ezt a kisgyermeknevelők és az óvónők?

Figyelt kérdés

Tegnap azzal fogadott délután a kisgyermeknevelő a bölcsiben, hogy a csütörtök (azaz a mai nap) tavaszi szünet az iskolákban, ezért nagyon sok gyereket nem visznek, tehát megkér, hogy én se vigyem a lányomat, mert ő lenne az egyedüli gyerek a csoportban, ne kelljen miatta bejönnie (nekünk nincs iskolás gyerek).

Sok helyről hallom, hogy az oviban is ugyanez megy, hogy ne vidd be a gyereket vagy vidd el már ebéd után. Miért nem értik meg, hogy dolgozik a szülő? Nekem is akár van munka, akár nincs, ott kell ülnöm a munkahelyemen 8-16 óráig.

Persze tudom, hogy én vagyok a hülye, hogy igent mondtam, hogy akkor megoldom és veszek ki szabadságot. Ő csak megkért, mondhattam volna nemet, de félek, hogy akkor a gyerek issza meg a levét. De úgy gondolom, hogy eleve pofátlanság ilyet kérni. Nálatok is ez megy a bölcsiben, oviban?


márc. 28. 12:15
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%

Ha neked ez probléma, akkor nem-et kell mondani, mást nem tudok tanácsolni.

Ebben az esetben én is szabit vettem volna ki, de a gyerekem miatt, nem a gondozó miatt. Nem akarnám hogy egyedül legyen bent.

márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%

Nekem még nem ovis a fiam, de tesóm mesélt elég sokat. Bölcsis volz most ovis az unokahúgom. Mindeketten dolgoznak, de mégis folyton bepróbálkoztak és próbálkoznak, hogy vigyék el délben a gyereket. Mellesleg egy vidéki kis faluról van szó 10-15 az átlagos létszám. Egyik évben a bölcsiben 7 gyerek volt.

Ezt én sem értem soha, hogy ha a bölcsi és ovi azért van mert a szülő dolgozik, sőt az ovi még kötelező is akkor miért akarják lepasszolni a gyereket.

Tovább megyek. Bemegyek reggel 8-ra dolgozni, majd mondom a főnöknek figyelj 12-kor hazamegyek nincs kedvem dolgozni, de persze a napom fizessétek ki. Megnézem hány főnök mondja azt, hogy persze Pirikém menj csak haza és fizetjük. Nekik ez munkaidő. Tesóm mesélte volt olyan, hogy 16 kor ment a gyerekért a bölcsis már kabátban várta kinn a gyerekkel, úgy hogy 17-ig van nyitva.

márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Összességében nem volt probléma, bár szólhatott volna hamarabb is, hogy ne 17 órakor szóljak be a munkahelyemre, hogy másnap nem megyek. Persze jó a szabadnap, legalább itthon lehetek többet a kislányommal, de akkor is pofátlanságnak érzem... A bónusz, hogy ma reggel boltba menet összefutottunk az egyik bölcsis csoporttárssal (nekik sincs iskolás gyerek) és nekik is ugyanezt a szöveget adta be a gondozónő, hogy egyedüli gyerek lenne a fia a csoportban. Tehát már eleve 2 gyerek lett volna és még ki tudja hánynak mondta ezt.
márc. 28. 12:32
 4/43 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk már február végén adtak papírt az oviban, hogy ekkor kezdődik a tavaszi szünet, jelöljük be, hogy menne e a gyerek vagy nem.

Ezt március elején kellett visszavinni, aztán a következő héten szóltak, hogy annyira kevés az ügyeletben maradó gyerek, hogy mégse nyit ki az ovi jövő héten.

Szerintem a bölcsödének is így kellett volna eljárni, szerintem.

márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
93%

"annyira kevés az ügyeletben maradó gyerek, hogy mégse nyit ki az ovi jövő héten.


Szerintem a bölcsödének is így kellett volna eljárni, szerintem."


Egyáltalán nem így kellene eljárniuk, mert kötelező ügyeletet tartani akkor is, ha kevés a gyerek.

márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
78%
Fura nekünk időben szóltak és mondták hogy másik bölcsődében van összevont csoport ha szükség van rá. Az más kérdés hogy inkább kivettem a szabit,de nálunk rendesen jártak el. Az b. Ssza fel az agyam hogy nem lesz bölcsi a bölcsődék vilagnapján🙄
márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
8%
Igen, tényleg ez van az óvodában. Ez azért van, mert ez ilyenkor csak ügyelet. Ha iskolás lesz, akkor hogyan fogod megoldani a szüneteket???
márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

"ez ilyenkor csak ügyelet" Ez nem ügyelet volt, hanem semmi, be se lehetett vinni a gyereket.

A nyári szünetet meg tudom oldani (pl. tábor), mert ott tudom előre mikor lesz a szünet és nem pár órával előtte szólnak. Nem az a bajom, hogy meg kell oldani, mert meg tudom oldani (ahogy ezt is megoldottam). Az a bajom, hogy a kisgyermeknevelők és az óvónők önkényesen eldöntik, hogy mikor és meddig maradnak bent. Nem volt semmilyen hivatalos tájékoztatás erről, a nyári és téli szünetről viszont van. Ráadásul még hazudnak is, hogy az én gyerekem lett volna az egyetlen, aztán kiderült, hogy nem is így van.

márc. 28. 13:37
 9/43 anonim ***** válasza:
90%
Ha ennyire kiakaszt, legközelebb mondd hogy nem tudod megoldani, be kell vinnem.
márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk annó a bölcsi is bezárt az ünnepekre, pedig sok csoportos nagyvárosi bölcsi volt. Nem volt kérdés, tartsanak-e ügyeletet, közölték nem lesz nyitva.
márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!