Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt a kisgyerm...

Miért csinálják ezt a kisgyermeknevelők és az óvónők?

Figyelt kérdés

Tegnap azzal fogadott délután a kisgyermeknevelő a bölcsiben, hogy a csütörtök (azaz a mai nap) tavaszi szünet az iskolákban, ezért nagyon sok gyereket nem visznek, tehát megkér, hogy én se vigyem a lányomat, mert ő lenne az egyedüli gyerek a csoportban, ne kelljen miatta bejönnie (nekünk nincs iskolás gyerek).

Sok helyről hallom, hogy az oviban is ugyanez megy, hogy ne vidd be a gyereket vagy vidd el már ebéd után. Miért nem értik meg, hogy dolgozik a szülő? Nekem is akár van munka, akár nincs, ott kell ülnöm a munkahelyemen 8-16 óráig.

Persze tudom, hogy én vagyok a hülye, hogy igent mondtam, hogy akkor megoldom és veszek ki szabadságot. Ő csak megkért, mondhattam volna nemet, de félek, hogy akkor a gyerek issza meg a levét. De úgy gondolom, hogy eleve pofátlanság ilyet kérni. Nálatok is ez megy a bölcsiben, oviban?


márc. 28. 12:15
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Értsétek már meg, hogy nem az a fő bajom, hogy itthon kellett maradni, hanem maga a szituáció. Ha nemet mondok, akkor puffognék, hogy mégis ezt hogy képzelik?!
márc. 28. 15:49
 22/43 anonim ***** válasza:
48%
Te is értsd meg, hogy ilyenek. Ha tetszik ha nem. Óvodában is ez lesz.
márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
95%

"Értelemszerűen, ha szabadságon vannak, akkor nem tudják ellátni a gyerekeket, ezért megkérik a szülőket, hogy lehetőleg oldják meg a gyerek felügyeletét"


Elég szomorú hogy úgy, hogy elvileg oviban dolgoztál nem érted a pedagógus szabadságok működését... Amikor a pedagógusok HOVATALOSAN elszámolt szabadságon vannak olyankor az intézmény vagy zárva van vagy valóban ügyelet van, de az ügyeletes óvónök nincsenek szabadságon. Ezeket az időpontokat év elején meghirdeti minden intézmény, a szülők előre tudnak készülni, ügyeletnél hetekkel előre ki kell tölteni a papírt és attól függően hogy hány gyerek van osztják be hogy hány óvónő és mikor dolgozik. Nem szivességet tesz azzal hogy dolgozik, ez még mindig a munkája, az évi 50 nap szabadságát akkor is mindegyik meg fogja kapni, mert tavaszi szünetben az egyik óvónő felügyelő, nyáron meg a másik.


Amiről itt szó van az az, hogy megpróvál ak a hivatalos szabadnapjaikon felül szabadnapot csinálni maguknak azzal, hogy a szülőket presszionálják, hogy ne vigyék a gyerekeket oviba/bölcsibe, mert milyen rossz lesz ott neki.

Nekik van 50 munkanapnyi szabadságuk és ezen FELÜL szeretnének még csípni egy-egyet a szülők kemény évi 25-30 szabadnapja kárára. Ez a pofátlanság ebben a dologban.

márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező én értem a problémát. Ettől még nekem is furcsa,hogy sok szülő itt mondja el ezeket,ott viszont meghunyászkodnak. Velem ezt nem játszák el. De ezer meg ezer anyával látom,hogy bármit megtehetnek. Egyébként ha sértő,ha nem,de nekem a kisgyermeknevelő nem pedagógus,óvónőtől kezdődik. Miért is ne kéne ma vinni? Mikor dolgozik a szülő és a dolgozó embereknek van fenntartva a bölcsőde.
márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
89%
23# Amúgy igen,ez a probléma. Nekik nincs ma szünet,különben zárva lennének illetve előre készülnének ügyelettel. Pofátlanok.
márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy igen, 24-es, én is ezt látom, sok anyuka úgy fél az ovónőktől, mintha még ô is ovódás lenne.
márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk pont most derült ígyvovibutám beszélgetve pár szülőivel h reggel mindannyiunknak azt mondták csak a mi gyerekünk lenne jövő héten.
márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Viszem a gyereket és kész.

Ha nem tudom megoldani a szabit, akkor megy a gyerek, és nem izgatna a gondozó problémája.


Én is melózok, ennyi a helyzet.

márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
92%

Hanem azért, mert semmi hivatalos tájékoztatás nem volt, mintha csak a gondozónő maga találta volna ezt ki az utolsó pillanatban, hogy meghosszabbítsa a saját szabadságát. - 99%-ban ez a helyzet.


Minden szülőnek behazudja, hogy az ő gyereke lenne ott egyedül, a sok nemet mondani képtelen meg bólogat.


Hasonló helyzetben kedvesen közölni kell vele, bocs, dolgozom, a gyerek jön, ha tetszik, ha nem.

márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
91%

hogy ne 17 órakor szóljak be a munkahelyemre, hogy másnap nem megyek - kérdező, mit szóltál volna, hogyha erre közli a főnököd, oké, holnapután szeretnék elbeszélgetni a munkamorálról.


Igen, VAN ilyen surmó főnök, aki már ennyiért kirúgatja az alkalmazottját, ha megteheti.

márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!