Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt a kisgyerm...

Miért csinálják ezt a kisgyermeknevelők és az óvónők?

Figyelt kérdés

Tegnap azzal fogadott délután a kisgyermeknevelő a bölcsiben, hogy a csütörtök (azaz a mai nap) tavaszi szünet az iskolákban, ezért nagyon sok gyereket nem visznek, tehát megkér, hogy én se vigyem a lányomat, mert ő lenne az egyedüli gyerek a csoportban, ne kelljen miatta bejönnie (nekünk nincs iskolás gyerek).

Sok helyről hallom, hogy az oviban is ugyanez megy, hogy ne vidd be a gyereket vagy vidd el már ebéd után. Miért nem értik meg, hogy dolgozik a szülő? Nekem is akár van munka, akár nincs, ott kell ülnöm a munkahelyemen 8-16 óráig.

Persze tudom, hogy én vagyok a hülye, hogy igent mondtam, hogy akkor megoldom és veszek ki szabadságot. Ő csak megkért, mondhattam volna nemet, de félek, hogy akkor a gyerek issza meg a levét. De úgy gondolom, hogy eleve pofátlanság ilyet kérni. Nálatok is ez megy a bölcsiben, oviban?


márc. 28. 12:15
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mát kb. 2 hete jelezték, hogy 1 összevont csoportban működnek a szünidő alatt ügyeleti jelleggel, de nem szabták meg viheted-e a gyereket vagy nem.
márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
84%

Igaz nálunk óvóda, de mindig van összevont csoport.

Itthon vagyok várandósan, 28 hetesen, most elég problémás(1 hónap alatt 3 vesekövem jött ki, tegnap este a 3-ik), a fele időt itthon van a felét meg ügyeletben, de senki nem jegyezte meg mégcsak azt se, hogy itthon vagyok miért viszem a gyereket.

Én biztos nemet mondtam volna, hiszen ne ő döntse már el én hogyan használjam fel amúgy is kevés szabit.

márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
30%
De, te hőbörögsz. Nem itt kell nekünk, ott kellett volna, esetleg az igazgatónál.
márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
91%
Csináljatok a szülőkkel közös Messenger chatet, oda be lehet dobni ezeket, ellenőrizni hogy tényleg egyedül lenne-e a gyereked. Erre utalhatsz finoman a gondozónak is, utána nem fog többet az arcod a hazudni.
márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
34%

Bölcsiben nincs tavaszi szünet, nem oktatási intézmény, fentartónak jelezni kell.

Én meg pont azon gondolkoztam, hogy hozták be a gyerekeket az ovis, iskolás nagyobbal tényleg a legkisebbekel lehet mindent is?

Nálunk az az 1 hónap van és mostanába a kb 2 hét téliszünet, van olyan gyerek aki kb ennyit van szabin mint mi 2 évesen.

Ma is behozta anyuka a 2 évest, egész héten nem volt mert beteg, dőlt belőle a trutyi, sírt olyan jól volt, tényleg ennyire fontos a látszat, a nagy húsvéti menü, hogy ilyen állapotban behozza.

márc. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
55%
Van tavaszi szünet. Nálunk a teljes kerület összes bölcsijében van,cserébe persze vannak összevont csoportok annak aki nem vehet ki szabit.
márc. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
93%
Nem hogy oviban, meg suliban is allandoak nekunk a kiirasok fb ra, alsoban, hogy ma 13kor meg 13 kor vigye mindenkinhaza a gyereket mert ilyan olyan verseny, program, nyemvizsga akarmi van es nagyon csendben kell am maradni. Sportnapokon,gyereknapokon stb meg rendszeres hogy 9 kor kell beérni,illetve kellene. De mi 7kor kezdunk a munkahelyen, es a tanarok nem tartanak reggel ugyeletet. Allando problema ez a suliban is. Meg kirandulni is ugy mennek hogy hetkoznap delben ernek haza a 2 naposrol es mar el kell vinni a gyereket. Nem tart kinaz sem 16 ig. Szoval nem csak ovi,bolcsi...
márc. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
84%
36# Ha van tavaszi szünet,pedig nem oktatási intézmény,nem pedagógusok,stb. tehát nem is értem ezt,na de jó,akkor hogy lehet,hogy több helyen nem jelzik előre?Csak aznap,hogy ne vidd már. HA valóban van,akkor bizony ezt előre szokták jelezni írásban is akár,hivatalosan. Iskolában is tudod előre mikortól van szünet. Amúgy se tiszta hogy lehet olyan intézményben tavaszi szünet,ami pont a gyerekfelügyelet miatt van fenntartva,míg a szülő dolgozik.
márc. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
87%
37# Hát akkor bizony benézték,mert ha aznap szól,hogy 13-kor vigyem haza a gyerekem,akkor bizony ott fog maradni egy gyereket felügyelni délutánig a munkaidejében,ami amúgy is van neki. Legközelebb szól előre,a mi munkahelyünk ilyenért nem fog elengedni. :) Ez van,cumi. Majd tanul belőle az óvónénike.
márc. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%
39 es En atrohanok erte es behozom ilyenkor a munkahelyemre. Rajzolgat meg szamitogepezik.
márc. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!