Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt a kisgyerm...

Miért csinálják ezt a kisgyermeknevelők és az óvónők?

Figyelt kérdés

Tegnap azzal fogadott délután a kisgyermeknevelő a bölcsiben, hogy a csütörtök (azaz a mai nap) tavaszi szünet az iskolákban, ezért nagyon sok gyereket nem visznek, tehát megkér, hogy én se vigyem a lányomat, mert ő lenne az egyedüli gyerek a csoportban, ne kelljen miatta bejönnie (nekünk nincs iskolás gyerek).

Sok helyről hallom, hogy az oviban is ugyanez megy, hogy ne vidd be a gyereket vagy vidd el már ebéd után. Miért nem értik meg, hogy dolgozik a szülő? Nekem is akár van munka, akár nincs, ott kell ülnöm a munkahelyemen 8-16 óráig.

Persze tudom, hogy én vagyok a hülye, hogy igent mondtam, hogy akkor megoldom és veszek ki szabadságot. Ő csak megkért, mondhattam volna nemet, de félek, hogy akkor a gyerek issza meg a levét. De úgy gondolom, hogy eleve pofátlanság ilyet kérni. Nálatok is ez megy a bölcsiben, oviban?


márc. 28. 12:15
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
53%
En nem értelek. Felnőtt nő vagy, ahelyett hogy itt hőbörögsz, miért nem nyitottad ki ott a szádat és mondtál nemet???
márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
89%
Falusi bölcsi, viszem a gyereket ma reggel. A nevelő első kérdése hozzám, hogy el tudom-e vinni a gyereket délben. Csak pislogtam, mondtam hogy bocsi, nem tudom, dolgozom... nagyon nem örült neki. És utána kérdezte a jövő hetet, mert sokan nem lesznek, nem-e maradna otthon a gyerek. Nagyon feldühített, nem hobbiból dolgozunk. És nem ez az első eset, már írtam ki kérdést is, ahol én lettem a hülye, mert akkor szintén aznap reggel derült ki, hogy nem lesz bölcsi, mert "betegek" lettek a nevelők. Mi több szülővel írtunk panaszt, azután jöttek, körbenéztek, minimálisan jobb lett a helyzet, mert legutóbb küldtek helyettesítőt, de akkor is nagyon bosszantó, amit csinálnak.
márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
91%

"megkér, hogy én se vigyem a lányomat, mert ő lenne az egyedüli gyerek a csoportban, ne kelljen miatta bejönnie (nekünk nincs iskolás gyerek)."

Hát, akkor így járt... Üzenem neki, hogy munkanapnak hívják azt, amikor be kell menni dolgozni.

Volt tanárként írom, hogy ez a hozzáállás elég rossz fényt vet a pedagógusokra. Minden munkakörben létezik egy olyan dolog, hogy munkaidő. Vagy ha ez nem tetszik, akkor el lehet menni vállalkozónak.

Egyrészt oldja meg a szülő szabival, másrészt ha el is engedik szabira vagy mondjuk hamarabb elkéredzkedik (mert ez nem magától értetődő), akkor az ő munkáját bent valaki másnak kell elvégeznie, mert a tisztelt pedagógusnak épp nincs kedve bemenni dolgozni (de gondolom a fizetés azért járjon).

márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Mivel beleegyeztél, teljesen lényegtelen már. Nyilván egy csomó más szülő ugyanígy konfliktuskerülő, ezért inkább megoldották ők is. (Esetleg mindenkit azzal riogattak, hogy az ő gyereke menne egyedül. 😉)
márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
34%
Ezt nalunk is bejatszak,h csak az en gyerekem lenne egyedul. De nyilvan mi is megoldjuk vhogy, mert akkor biztos sirna. Ha lenne 4-5 gyerek akkor beviszem siman.
márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan munkám van, ahol nem hogy 1 nappal, de egy hónappal korábban is bőven kevés lenne tudnom az ilyen helyzeteket. Ezt én jeleztem is a bölcsiben (a jövőben az oviban is), hogy mivel ezek nem váratlan szünetek, hanem hosszú hónapokkal előre tud róla, ezért legyen kedves előre gondolkodni és megkérdezni róla a szülőket, mert ennyivel előre megkér nagyon valószínű, hogy nem lesz a válasz, és mivel neki kötelessége a munkáját elvégezni, a részemről meg csak szívesség lenne nem bevinni a gyereket, így nyilván az lenne az eredmény, hogy akkor 1 gyerek miatt megy be. 2 hónappal korábban tudjuk csak megoldani (még az is necces). Persze azért igyekszünk mi is érdeklődni időben amúgy, hogy ugye lesz bölcsi ekkor meg akkor.
márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
27%
A pedagógus szakma egyik árnyoldala, hogy nem rendelkezhetnek szabadon a szabadságukkal, tehát őszi-téli-tavaszi és nyári szünetben kell kivenniük. Értelemszerűen, ha szabadságon vannak, akkor nem tudják ellátni a gyerekeket, ezért megkérik a szülőket, hogy lehetőleg oldják meg a gyerek felügyeletét. Persze mindig van 1-2 olyan szülő, aki nem tudja megoldani, ezért is találták ki az ügyeletes óvodai ellátást. Ezt a szülőnek előre kell jelezni, hogy igénybe szeretné venni. Nyílván ez nem azt jelenti, hogy amelyik szülő dolgozik, az nyugodtan adja be a gyereket az ügyeletes oviba, mert akkor kb minden gyerek menne. A legtöbb szülő valljuk be, dolgozik. Ilyenkor kell kivenni a szabit a szülőnek. S ha valami oknál fogva nem tudja kivenni a szabit és nem ér rá se a nagyszülő, se a rokon, se a barát, se a szomszéd vigyázni a gyerekre, na akkor be lehet adni a gyereket az ügyeletes óvodába. Nem emiatt fogja hátrányos megkülönböztetés érni a gyereket, hanem minden más miatt. Az óvónők többsége mindenért fröcsög a szülő háta mögött. Pl.: nincs megfésülve a kislány, szemébe lóg a haja, nincs váltó ruhája, túl lazán öltöztette fel a szülő, túl hamar hozta az oviba, túl soká jött érte, pont akkor jöttek mikor már zajlott a foglalkozás és megzavarták azt, elfelejtették hozni az orvosi igazolást, csúnyán beszél a gyerek, nem fogad szót a gyerek, stb..... sorolhatnám holnap reggelig. Oviban dolgoztam, sajnos ezt mind megtapasztaltam...
márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
97%

Biztos nem mondtam volna igent. Miert kell meghunyaszkodni, miert nem lehet felnott no letedre kiallni magadert ?

Azert tart itt a magyar nep, , ahol.

Betojnak az ovonoktol, dadaktol, orvosoktol, boltostol.

márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
97%

Elozo vagyok. Nem kell azt partolni, hogy lusta disznok.

Nover vagyopk, rendeloben. Van egy munkaido, amikor is ott KELL lenni, akkor is ha nincs beteg. Nemtudom, ez a kedves dadus mit szolna hozza ha vinne a korhazba a gyereket, es nincs ott senki mert hazamentunk, hisz nincs beteg. Vagy a boltos hazamenne ha nincs vevo.

Sajat magadnak csinaltad a problemat, a munkavallalonak meg adtal egy plusz szabadnapot.

márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Aki írta, hogy mondjak nemet, ne hőbörögjek: ha nemet mondtam volna, akkor is hőbörögnék és nem azért, mert nem tudtam vinni a lányomat, mert nem teher itthon lenni vele. Hanem azért, mert semmi hivatalos tájékoztatás nem volt, mintha csak a gondozónő maga találta volna ezt ki az utolsó pillanatban, hogy meghosszabbítsa a saját szabadságát. Én se jöhetek el a munkából délben, mert nincs munka, muszáj kitöltenem a 8 órát. A drága ebédet is erre fizetem, hogy be se vihetem a gyereket?
márc. 28. 15:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!