Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottátok a szmogriadót? Én...

Hallottátok a szmogriadót? Én a kislányom viszem mindennap suliba és érte megyek. Mit szóltok hozzá? Nekünk minden kocsink páratlan, de nem érdekel.

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 13:22
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
84%

Kedves hozzászólók (akik az adókra meg az állampolgárok lehúzására hivatkozva nem hajlandók betartani az intézkedést). Szerintetek a szmogriadó tényleg erről szól? Hogy ki.asszanak pont veletek, és persze kizárólag csak veletek? Politikai megfontolásból? Ha igen a válasz, ne olvassatok tovább.


További megjegyzések, amik szemet szúrtak: minden kocsitok páratlan???

BKV jegyről nem gondoskodnak???


Nem lehetne, hogy esetleg veszel magadnak és kis családodnak aznapra jegyet? Persze csak ha nem kenyérre kell a lóvé.


Egy birka, akinek nincs autója, és örömmel megfullad a szmogban, csakhogy a te fajtádnak több hely legyen a metrón.

2009. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
88%
Azért annyit még elárulhatnál drága kérdező,hogy miért szánalmas az ha valaki félti a gyerekét!? Nyilván a tiéd az autóban ülve nem szívja be a kinti levegőt,de az enyémhez és még sok más picihez a babakocsiban fekve eljut az a sok mocsok ami a levegőben van.
2009. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

Továbbá, bocsánat, hogy kifizetem a fizetésemből az autómra vonatkozó kötelezettségeket, mikor terhesen, és a kislányom törött lába miatt is megbüntettek, hát az már felháborító. Ja és dobtam be pénzt, az automata nem volt jó és nem lehetett felhívni a parkolási céget.

Kicsit bosszantó, hogy a bkv-ra ez nem vonatkozik, a majdnem 300 Ft-os jegyért. Ez is elgondolkoztató.

Nem a szmog ellen vagyok és tudom, hogy valós dolog. De nem hiszem, hogy ezzel a páros páratlan rendszámmal kiküszöbölhető, hiszen vannak kiskapuk.

Na jó, ennyit az egészről. Ja a szmogról és bkv összefüggésről még annyit, hogy jobb autóban ülni, mint a metrón terhesen, vagy kisgyerekesen helyet át sem adó, ránk köhögőkkel együtt utazni.

Tudom, hogy egyfajta luxusnak számít autóval közlekedni, de lassan a bkv is az lesz.

A munkábajárókról, szállítókról, egyszóval kenyerükért dolgozókról nem is beszélve.

2009. jan. 11. 14:23
 24/53 anonim ***** válasza:
96%

Értelmetlen vitákat fakasztó kérdésekre nem szoktam válaszolni, most viszont megteszem, mert ezzel a mondatoddal mosolyt csaltál az arcomra. Egyik szemem sír, a másik meg nevet.

"Ha valakinek lázas lesz a gyereke, vagy bármilyen akadály felmerül, akkor is így gondoljátok?"

A tiéd holnap reggel csak nem "lázas" lesz véletlenül?!

A szmoghoz a jelenlegi politikához semmi köze. Legfeljebb annak, amelyik annak idején megálmodta a kapitalizmus intézményét. De még a kapitalizmust sem illik hibáztatni. Bár tény, ha annak idején nem váltja fel az akkori gyakorlatot, akkor most nem lenne szmogriadó, mert lényegesen kevesebb embernek kellene munkába mennie, még kevesebb autó lenne legyártva. De ezzel egy kicsit elkalandoztam.

Mellesleg személy szerint, ha választanom kell, hogy mi a fontosabb, iskolába vinni vidékről a gyermekemet (akár pocakosan, akár járókerettel), vagy tömegközlekedéssel beutazni nyugodt lelkiismerettel azzal a tudattal, hogy én legalább tettem valamit a szmog ellen, akkor minden további nélkül az utóbbit választanám. Ha nagyon nagy strapa lenne, akkor nem vinném aznap a gyermekemet. Néhány napot a szülő is igazolhat. Felesleges későbbi kirándulásokra tartogatni azokat a napokat, mert ki tudja, hogy lesz-e még hova kirándulni.

Mellesleg mi történne akkor, ha valamilyen oknál fogva kikerülne az autód az eszköztáradból és nem lenne másik?

Akkor nem járna a gyerek iskolába? Vagy rászánnád magad a tömegközlekedésre? Esetleg már megfelelne egy közelebbi iskola is?

Költői kérdés volt.

2009. jan. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
3%
Ugyanmár a kbv el sem bírna ennyi emberrel.
2009. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

Drága Utolsó előtti!

Örülök, hogy pici örömöt hoztam az életedbe, és mosolyt csaltam az arcodra. Nekem nincs igazán jókedvem ettől a témától.

Azt,hogy a politikának mennyi köze ehhez, azt inkább ne is fejtegessük. Azt sem, hogy ne adj isten lázas lesz a babánk, akár holnapra, akkor szaladjunk vele héven és metrón, mert hű de jó lesz! És azt sem, hogy a politikusok hogyan járnak be halaszthatatlan dolgaikat elvégezni. Azt sem, hogy a szállítók járhatnak páros rendszámmal, mert ugye utánnuk adóznak bőségesen, és járulékosan. Azt sem hallottam, hogy az Eon elrendelte a kettes szintű riasztást, hát érdekes.

Emberek vagyunk, még jó, hogy nem egyformák, különféle véleményekkel. Csak vannak észérvek is. Ennyit erről, többet nem is érdemel ez a téma.

2009. jan. 11. 17:17
 27/53 anonim ***** válasza:
89%
Az utolsó előtti válaszolónak maximálisan igaza van. A kérdező elég beszűkült...
2009. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
95%
Én csak most olastam el a hozzászólásokat és hát nekem is van autóm. 37 hetes kismama vagyok aki nagyon nehezen viselte végig és veszélyeztetett is vagyok. Én is fel bírok szállni a buszra és még élek. Nem kaptam el semmi betegséget. Ha a gyerek lázas lenne a körzeti orvos nem hiszem hogy kilométerekre lenne a lakhelyedtől. Ez csak egy kifogás, de itt nem a beteg gyerek szállításáról van szó hanem a túlságosan is elkényelmesedett emberekről akik nem figyelnek oda azokra az emberekre akik rákényszerülnek a nem túl tiszta levegő beszívására és esetleg órákig is. De kedves kérdező lehet hogy igazad van és nem kell foglalkozni másokkal. Csak ilyen elven te se legyél felháborodva ha valaki veled nem foglalkozik. Én is fizetem a kocsim után azt a sok pénzt pedig nekem egy ezer éves ladám van. A buszon meg lehet kérni az embereket hogy adják át a helyet ha úgy érzed jobb lenne neked úgy. Hát erről ennyit. Ja és én soha nem jártam kocsival iskolába, de még mindig élek. Lehet ő is élvezné. De ha annyira megterhelő neked a busz vagy bármi kérd meg az egyik osztálytársa szülőjét hogy egyik nap te másik nap meg ő vigye a gyerekeket a suliba. Talán van olyan akinek páros a rendszáma. Tegyük még azt is hozzá hogy ez nem évekig lenne így de nyugodtan csináljátok csak mert így tovább tart. GRATULÁLOK!!!
2009. jan. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


A válaszolók nagyrészével egyetértek maximálisan.

AZt írtad valahol "birka magyar nép".Az egy dolog,de a magyar nép nem csak birka,hanem néha hihetetlen ostoba és sz@arik bele mindenbe.Mint ahogyan te is a kérdésed alapján,mert téged "nem érdekel".Nem a birka magyar miatt szar ez az ország,hanem az olyan "engem nem érdekel,hogy szmog van,berakom a gyerekem segge alá a kocsit,nehogy már tömegközlekedéssel kelljen járnom" ostoba emberek miatt,mint amilyen te vagy.

Külföldön,pl Franciaországban évek óta megy ez a gyakorlat és nem pár napig tart,mint itt nálunk,hanem hetekig,és érdekes ők kibírják,hogy egyik nap páratlan másik nap páros kocis mehet.Te nem bírod ki?A sznob magyar fejedbe nem fér bele,hogy ha mindent leszarsz és semmi sem érdekel,sose fog változni semmi ebben az országban??Én tuti külföldön fogok élni,és az ilyenek miatt,mint te megy el a normálisabb külföldre....meg persze,aki megteheti.

Szóval gratulálok a beszűkült,idióta gondolkodásmódodhoz,tegyél még fel pár ilyen kérdést,és a gyerekedet is neveld ilyen szellemben,nehogy esélye legyen ennek az országnak megváltozni.

2009. jan. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
4%
Szépek vagytok,mit ne mondjak!Sok válaszból süt az írigység!Én 2 gyerekes anyuka vagyok;és ESZEM ÁGÁBAN SINCS BKV-val közlekedni.Koszos,büdös,drága,kényelmetlen,várni kell rá,stb.És szerencsére nekünk is 2 kocsink van,az egyiknek páros,a másiknak páratlan a rendszáma.És nem fogom a babámat húzni-vonni a töm.közl.eszközökön.A 13.40 vál.nak üzenem,h nem az a megoldás,h megrugdosná az autókat(igaz,az se az,h én meg simán eltörném a lábát...)Talán olyan szinte kellene hozni a BKV-t,h szívesen utazzon vele az ember.Az meg aztán nonszensz,h ha mindenkinek a családban megvennénk a bérletét(2 felnőtt+1 gyerek)többre jön ki,mint az autók ktsgei.Persze,a nagyokos politikusok is csak dumálnak,mert biztos vagyok benne,h ha le is teszi a kocsját,NEM a BKV-t veszi igénybe,hanem taxival fog menni.
2009. jan. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!