Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottátok a szmogriadót? Én...

Hallottátok a szmogriadót? Én a kislányom viszem mindennap suliba és érte megyek. Mit szóltok hozzá? Nekünk minden kocsink páratlan, de nem érdekel.

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 13:22
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
81%

"Szépek vagytok,mit ne mondjak!Sok válaszból süt az írigység!"

Először is: köszönjük szépen. Valóban szépek vagyunk, de külön hálás vagyok neked azért, hogy ezt így megelőlegezed számunkra látatlanul a virtuális világban. :-)

Másodszor: miért is irigyek (így, mindkettő rövid i betűvel) és kik? Én ugyan külföldön élek, de áruljátok már el nekem, hogy mennyibe kerül ott egy autó? Két éve még ott éltem, akkor még nem számított luxuscikknek, sőt, elég sok családnak (majdnem az összesnek) volt minimum egy a környezetemben. Talán most annyira elhúztak az árak, hogy az emberek a sárga irigység miatt dobálják magukat csorgó nyállal egy autó láttán? Ha esetleg mégis így van, akkor gondolom, hogy nem sok van (luxusból nem lehet sok, ha sok, akkor már nem luxus), de akkor meg nem lenne szmogriadó. Vagy nem?

2009. jan. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
90%

A kérdező enyhén korlátolt.. És BUTA. Vágd csak hozzánk, hogy tartsunk be minden szabályt, itt nem a szabály betartásáról van szó, hanem szabály nélkül is korlátozni kéne az autóhasználatot, tudatosan, és nem azért mert a kormány vagy akármi más azt mondja. És érdekes módon, sokan vannak akik meg tudják oldani kisbabástól a bkv-val való utazást, persze, tényleg nem egy leányálom, de ki lehet bírni és talán a gyereked is edzettebb lesz és életrevalóbb. És az irigyes válaszolóból meg a süt a tipikus autós gondolkodás: ha idáig felküzdöttem magam, vazzer, hogy autóm legyen, akkor nehogy már lesüllyedjek a mocsokba és bkv-ra szálljak a büdös emberek közé..

Egyébként meg ha így megy tovább ez az autóbuzulás, biztos aktiválódni fognak jó kis autóellenes csapatok, és valószínűleg nem fogja megúszni egyik dugóban álló autós sem egy kis autórugdosással a dolgot..

2009. jan. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
34%
Az utolsó előtti vál.nak:Bocs,késő volt és fáradt is voltam.DE!!!Nekem nem a luxus miatt kell az autó,hanem,mert perem kerületben lakom,és 2 gyerekkel(a pici 8 hós),egy állandóan dolgozó férjjel,belvárosi munkahellyel(ahova be kell járnom-most éppen a babával-,mert részben érdekeltségem van benne,ezért én semmiféle járandóságot nem kapok,tehát kell a pénz is).És ha a színvonala jobb lenne8a BKV-nak),és innen kintről is jól be lehetne járni,lehet,h elgondolkoznék a dolgokon.De így nem!!!És az idő-mint tudjuk-pénz.Ezért nekem gazdaságosabb az autó.És még egy fontos mondata az előző válaszomnak:PÁROS ÉS PÁRATLAN RENDSZÁMÚ AUTÓVAL IS RENDELKEZÜNK.Tehát én betartom a szmogriadó miatt hozott rendelkezést,csak leírtam a véleményemet.Sztem ez az oldal ezért is jött létre,ugye???
2009. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
96%

Az utolsónak.

Természetes, hogy a véleményedet írtad le. Én nem is arra reagáltam, hogy neked miért is van szükségleted autóra. Akkor még nem is írtad. Azt sem firtatom, hogy szükséged van rá. Szerintem nincs olyan autótulajdonos, aki ne tudná megindokolni, hogy miért is van autója, hiszen ha nem tudna mellette egyetlen (számára fontos) érvet sem felsorakoztatni, akkor valószínűleg nem vette volna meg és nem adózna utána, nem használná és nem fizetné ezáltal a fenntartási költségeket.

Én egy olyan mondatodra reagáltam, aminek köze sem volt az általad másodszorra említett témához.

Én a szépség-irigység-autótulajdonlás közötti összefüggést nem értettem (bár még mindig nem tudom, hogy az utóbbira akartál-e célozni az irigységgel, vagy ha nem, akkor mire).

Én úgy látom, hogy speciel a ti esetetekben van értelme a szmogriadónak, amennyiben a korlátozás hatására mindkettő helyett csak az egyiket használjátok ezekben a napokban, ahogy írod. Mert így a ti háztartásotokban már felére csökken a használt autók száma.

(Legalábbis józan paraszti ésszel gondolom, hogy egyébként mindkettőt használjátok, azért van kettő.)

2009. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

Nagyon Boldog Vagyok, hogy itt Sok a Környezetkímélő Kismama! biztosan ökopelenkát használnak, a használt olajat külön tárolják, a rossz elemeket külön gyűjtik, mint a pillepalackokat is. Feltettem egy kérdést és nem azért, hogy pocskondiázzuk a másikat, hanem hogy észérvek és vélemények szülessenek.

Ez a szmogriadó olyan, mint az influenzajárvány. Már csak akkor harangozzák be, mikor az egész ország benne van. Addig nincs.

Vagy mint az anyatej és tápszer kérdése. Van, aki olyan korlátozott, hogy csak az anyatej a jó, és milyen bunkó az a szülő, aki NEM tudja szoptatni a babáját.

Sajnálom, hogy ilyen vélemények is születtek, de több kérdést nem teszek fel.

2009. jan. 12. 10:12
 36/53 anonim ***** válasza:
92%

Most Bemásolok ide egy szöveget:



A szabályozás szigorúságát mutatja, hogy az elmúlt öt évben többször is el kellett volna rendelni a szmogriadót, ha a szállópor határérték is benne lett volna a rendeletben. Volt olyan év, amikor ötször, volt amikor hétszer. A környezetvédelmi ügyosztály tájékoztatása szerint, ha a mostani határértékek lettek volna, akkor lett volna olyan év, amikor két-három hétig is élt volna a riasztási fokozat. A rendelet októberi elfogadásakor a szakértők már figyelmeztettek rá, hogy várhatóan már télen elrendelik az első szmogriadót.

2009. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
65%
A 9.46-os válaszolónak:A szépek vagytok alatt azt értettem,ENYJE-BENYJE,miért kell ennyire durván lehurrogni a kérdezőt.Az irigységre abból következtettem,h volt aki "megrugdosná" az autót és volt,aki "sznob f.szkalapnak"titulálta a kérdezőt.A többiek is úgy nyilatkoztak,mintha bűn lenne autótulajdonosnak lenni.És azt azért ismerjük el,h Magyarország-SAJNOS-az irigyek országa.És úgy gondolom,ha valóban ennyi környezetvédő lenne,mint akik most annak látszanak,nem lenne szmog.Én nem vagyok hajlandó beállni azok sorába,akik bort isznak és vizet prédikálnak,még olyan áron sem,h nem kapok 100%-ot a válaszaimra,és lehurrognak.Én merem vállalni a véleményemet.És a mi esetünkben nem fog csökkenni az autók száma a városban,mert az uram nem a városban dolgozik,tehát csak annyi változik,h másik autót használok.
2009. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
84%
Te kérdeztél mi válaszoltunk. Ennyi.
2009. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
92%

A kedves kérdező mintha saját magával többször is ellentmondásba keveredett volna, de mindegy.

Ez az a rendelet, amit addig nem fognak tudni betartatni, amíg nem teremtik meg hozzá a szükséges feltételeket, márpedig tényleg itt az ideje, hogy észbe kapjanak az emberek.

A határoztok és a magyar jogszabályok hiányosságai pedig üvöltenek. Gondoljatok csak bele, hogy szmogriadót rendelnek el és arra szólítanak fel, hogy ne használd az autódat, emellett pedig mindent elkövetnek, hogy ismét elöregítsék a magyar autóállományt például a gépjárműadóval. A BKV buszait sűrítik, miközben olyan állapotban vannak, hogy nem a környezetvédelmi szempontoknak nem felelnek meg, de még balesetveszélyesek is, mert nincs pénz a karbantartásra (a vezetők több milliós fizetésére futja...). Ergo, amit nem pöfögnek ki az autók, behozzák a buszok :-(. Valóban felháborító, amit ebben az országban művelnek és joggal vannak felháborodva az emberek. Szerintem megint nem a megfelelő eszközt választották. A kerékpár napnak kb ugyanennyi hatása volt tavaly és a legtöbb ember örömmel közlekedett azzal (nyílván ez most nem megoldható).

Valahol valóban el kell kezdeni tenni a saját és a gyerekeink környezetéért, pontosan nekünk kisgyerekeseknek még inkább, hiszen a mi felelősségünk erre megtanítani a gyerekeinket. Hiába mondom neki, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, miközben azt látja, hogy én is áthágok minden szabályt.

A legtöbb gyereknek még kalandot is jelent, hogy most nem mehetünk autóval és buszra kell szállni, ez nem őket fogja megviselni. Egyszerűen szerintem nem vagyunk hozzászokva ehhez, eszünkbe se jutott eddig, hogy olyan iskolát válasszunk ami közel van, pusztán azért, mert ezzel is tehetek a környezetemért. A magyar átlag pedig még mindig hajlamos kifogást keresni valós megoldások helyett.

2009. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

Hajrá! Igazán Intellektüell vagy:-)

Még több ilyen okos hozzászólást, ellentmondások nélkül persze.

2009. jan. 12. 14:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!