Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtátok? Bizonyos esetekben...

Tudtátok? Bizonyos esetekben még jár a szocpol! Én ma adtam le az igénylőlapot!

Figyelt kérdés

Amikor a kormány eltörőlte a szocpolt azt azért "elfelejtette" közölni hogy aki még az eltörlés előtt igényelt lakáshitelt, de azóta született gyermeke az visszamenőleg igényelheti.

Az én példám: 2006-ban vettük a lakást, 2007-ben született a fiam, de akkor úgy voltunk vele hogy majd a második után igényeljük, időközben eltörölték, majd 2010-ben született a lányom, így visszamenőleg 2 gyermekre tudtam leadni az igénylést.

Ezt csak azért írtam le mert hátha van itt is pár szülő akinek még hasznos lehet ez az infó.

Ha kérdésetek van még nyugodtan írjatok!


2011. ápr. 8. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:
Kedves 19:41, igen, használt ingatlanra is jár, de csak fél szocpol.
2011. ápr. 8. 21:30
 22/71 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is nagyon nagyon köszönöm Neked, hogy kiírtad ide ezt a kérdést! Mindenképpen utána fogok járni jövő héten, és megpróbálom nem hagyni magam. Amúgy a K&H-nál van a hitelünk.

Jutalékot érdemelnél:))))

2011. ápr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok!

Mindenképpen írjatok hogy mit tudtatok intézni!

2011. ápr. 8. 21:54
 24/71 anonim ***** válasza:
Házasság feltétele? Mi nem vagyunk összeházasodva,2 gyerekünk van.2003-ban vettünk fel lakáshitelt.
2011. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
100%

A lakáshitel vásárlásánál mindig az akkori jogszabály érvényes, mikor megkaptátok a lakáshitelt!

A jelenlegi jsz. csak azokra vonatkozik akik most veszenek lakást.

2011. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
Ha valakinek sikerült megkapnia két gyerekre a félszocpolt, az legyen szives majd írja meg itt. Határozottan emlékszem rá, hogy annak idején azért nem kaptuk meg, mert azt csak három gyerekre adtak.
2011. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:

Én is nagyon örülnék neki, ha megírnátok mit sikerült intézni!

i anno azért nem kaptunk szocpolt-félszocpolt, mert meglévő házra építettünk külön bejáratú, önálló lakást, és ahhoz 2 gyerek kell. Ebben a hónapban születik a 2. gyermekünk, és ha másnak is sikerül, akkor mi is utánajárunk majd szülés után.

HÁLÁS KÖSZÖNET!!!

2011. ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:

Ennek már én is utána jártam!

Mi bővítettünk 2006-ban,akkor kaptunk egy gyerekre fél szoc-polt,ami 250ezer volt.Azóta lett még kettő babánk,és én is hallottam ezt a szoc.pol-os dolgot.Írtam is pestre,de elutasítottak,hogy mivel bővítettünk és akkor meg kaptuk az egy gyermekünkre,így a továbbira nem vagyunk jogosultak.

Nem tudom,lehet,hogy kicsit több utánjárással elérnék valamit,de már belefáradtam.Ez is úgy derült ki,hogy az adóbevalláshoz kértem igazolást,erre mondja a hölgy,hogy az már nem jár,mert lejárt az 5 év,de mivel vannak újabb gyermekeink,így a szoc-polt megkaphatjuk,na gondolhatjátok mit éreztem,jól elhuzta az orrom előtt a mézesmadzagot.Örültem mint majom a farkának,hogy hitel elfelejtve,mert már nem sok van vissza.Aztán meg kiderül,hogy nem is jár.

Ezért legyetek szívesek meg írni,ki milyen szerencsével járt,hátha van valaki hasonló helyzetben,és esetleg pozitív választ kap.Segítség volna nekünk is.

2011. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
Félszocpolnál csak akkor adják,ha hiteligényléskor volt már egy gyerek. Erstében kérdeztem.
2011. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:

12.45-ös vagyok.

Az én elutasított levelembe,úgy értelmezem,hogy az tudja csökkentetni a hitelét a szocpollal,aki új házat épített,vagy új lakást vett.Bővítésre,használt lakásra úgy írja nem lehet.Én legalábbis így értelmeztem.

2011. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!