Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtátok? Bizonyos esetekben...

Tudtátok? Bizonyos esetekben még jár a szocpol! Én ma adtam le az igénylőlapot!

Figyelt kérdés

Amikor a kormány eltörőlte a szocpolt azt azért "elfelejtette" közölni hogy aki még az eltörlés előtt igényelt lakáshitelt, de azóta született gyermeke az visszamenőleg igényelheti.

Az én példám: 2006-ban vettük a lakást, 2007-ben született a fiam, de akkor úgy voltunk vele hogy majd a második után igényeljük, időközben eltörölték, majd 2010-ben született a lányom, így visszamenőleg 2 gyermekre tudtam leadni az igénylést.

Ezt csak azért írtam le mert hátha van itt is pár szülő akinek még hasznos lehet ez az infó.

Ha kérdésetek van még nyugodtan írjatok!


2011. ápr. 8. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:

Még az első válaszolók egyike voltam. Utánajártunk mi is a dolgoknak. Kellett kérnünk a jegyzőtől egy igazolást, hogy a kisfiunkra még nem vettünk fel szocpolt. Körülményeink egyébként a következők:

- párom egyedüli tulajdonos a házban, amit 2006-ban vettünk (akkor voltunk 30 és 33 évesek)

- 2009-ben született meg a kisfiunk

- nem vagyunk összeházasodva, sőt, akkor még nem is voltunk egy lakcímre bejelentve, tehát még csak élettársi viszony sem állt fenn (ezért nem is kértük a megelőlegezőt, mert csak emiatt nem akartunk összeházasodni)

- otp-nél van a lakáshitelünk, és egy ismerős a hitelosztály vezetője, így kapásból mondta, hogy maga a lakás értéke, ami az adásvételiben szerepel, 16millió 500ezer alatt kell, hogy legyen - nálunk ez megvolt, mert a telek ára is fel van tüntetve külön az adásvételi egy kiegészítő nyilatkozatában.


Szóval beadjuk a napokban a szükséges iratokat, és várjuk az elbírálást. Ha megvan, mindenképpen jelzem.

2011. jún. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:

Előző!


Remélem sikerrel jártok.Majd írd meg a fejleményeket.

Örülök,hogy ennyi idő után is érkeznek még hozzászólások,kinek hogy alakul a további ügye.Várjuk még a többiekét is akik írtak eddig.

12.17-es voltam,

2011. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok. SIKERÜLT!!!! Páromat már be is hívták, hogy mit szeretne, és hogy fizessen be párezer forintot, mert szerződésmódosítás történik.

Egyébként volt három lehetőség a nyomtatványon:

1. futamidő módosítást kérsz

2. részletcsökkentést kérsz

3. semmit sem kérsz.

A bankos csajok mondták, hogy a harmadikat válasszuk, mert akkor a bank állja a szerződésmódosítás nagyobb költségeit, ha az első kettő közül választanánk valamit, akkor szerződésmódosítás, közjegyzői díj, stb, minden minket terhel.

2011. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:

Jovőhéten én is beadom, bár nekem mondta az ügyintéző, hogy csak azok kapják meg visszamenőleg, aki kamattámogatásos hitelt vett fel. Hát mi nem

Mi is 2006-ban vettük a házat, csak élettársak vagyunk, közös néven van a ház. Azóta 2 gyerek született. Hát kíváncsi leszek.

2011. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
Hát ma én is felhívtam őket.2007-ben vettünk egy lakást(egyik fele a hitelnek Fészekrakó Ft. hitel,másik svájci frank).Azóta született egy fiam és útban van a második.Az első mondatból kiderült,h. nekünk nem jár.Ugyan is használt lakást vásároltunk és arra semmilyen formában nem adnak.Legalább is nekem ezt mondták.Ha valaki másképp tudja,szóljon!
2011. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
Én is hívtam ma az erstét, 2007-ben vettünk lakást(használt),kisbabánk tavaly született. Azzal rázott le a csaj,hogy csak akkor kaphatnánk,ha lett volna egy babánk mielőtt eltörölték a szocpolt.:(:( Próbálok még nyomozni!!!!
2011. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
Mi már gyűjtjük a szükséges papírokat. Azt mondta a bankba a csajszi, hogy elvileg megjár, gyakorlatilag nyújtsuk be az igénylést és elbírálják.
2011. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
Aki már benyújtotta az igénylést! Nektek mennyibe került a közjegyzővel kitöltetendő papír?
2011. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
nekünk állítólag az önkormányzat jegyzőjével kell, vagyis az anyakönyvvezető elkészíti, a jegyző meg aláírja. Ma bennt voltam, de nem tudtam kivárni a soromat, remélem holnap sikerül, hát kíváncsi leszek.
2011. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
Mi nem voltunk közjegyzőnél, csak az önkormányzat jegyzőjénél, és semmibe sem került, postán küldték ki az igazolást, amit a bank kért.
2011. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!