Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtátok? Bizonyos esetekben...

Tudtátok? Bizonyos esetekben még jár a szocpol! Én ma adtam le az igénylőlapot!

Figyelt kérdés

Amikor a kormány eltörőlte a szocpolt azt azért "elfelejtette" közölni hogy aki még az eltörlés előtt igényelt lakáshitelt, de azóta született gyermeke az visszamenőleg igényelheti.

Az én példám: 2006-ban vettük a lakást, 2007-ben született a fiam, de akkor úgy voltunk vele hogy majd a második után igényeljük, időközben eltörölték, majd 2010-ben született a lányom, így visszamenőleg 2 gyermekre tudtam leadni az igénylést.

Ezt csak azért írtam le mert hátha van itt is pár szülő akinek még hasznos lehet ez az infó.

Ha kérdésetek van még nyugodtan írjatok!


2011. ápr. 8. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:

Bennt voltam a K&H-nál. Kapásból nemet mondott, hogy ilyen nincs. aztán csak nem hagytam rá, nekiült a számitógépének. Azt mondta már akkor , hogy ha 2006-ban jeleztük volna hogy igényt tartunk majd a fél szocpolra és lesz gyerek, ezt megnyilatkoztuk volna, akkor járna, vagy ha valami kamattámogatásban részesültünk volna, szóval ha új házat vásároltunk volna. Túl sok a volna....

De azért ideadta az igénylőlapokat próba szerencse címén.


Kedves kérdező:

-ti akkoriban kértetek szocpolt?

-jeleztétek hogy lesz gyerek?

-uj vagy használ házat vettetek?

Mostmár borzasztó kíváncsi vagyok erre az egészre. Hát kitöltöm azon ne múljon, de félek és a sok volna miatt.

2011. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

Mi 2006-ban használt lakásra vettünk fel kamattámogatásos hitelt és akkor még nem terveztünk gyereket így a hitelfelvételnél sem jött szóban a majdani szocpol igénylés. De olvasva a válaszokat nagyon-nagyon várom a bank visszaigazolását, ez még kb. 2 hét, de akkor talán okosabbak leszünk.

2011. ápr. 11. 22:21
 33/71 anonim ***** válasza:

Aki az erstében kérdezte,kifejtenéd bővebben?Nekünk volt már akkor is gyermekünk,rá meg is kaptuk,a felét,merthogy bővítés történt.A további gyermekek után mikor igényeltük,azt már elutasították,mert már igénybe vettük anno és mivel bővítés volt így már nem jár,csak ha építettünk volna,vagy új házat vettünk volna.Tényleg nagyon sok a volna,ahogy az előttem lévő is írta.

Azért ha van még valakinek infója írja ám meg.

Üdv:Szilvi

2011. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem az erstétől. Nekünk a hitelfelvételkor még nem volt gyerekünk,engem csak az a része érdekelt. Szerintem hívd fel a 40/555-444 számot és ott érdeklődjél. Készülj fel,hogy átkapcsolnak néhányszor a kollégáknak:-P

Sok sikert!

2011. ápr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
Valakinek van valami híre az üggyel kapcsolatban?
2011. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredmény kedves kérdező?
2011. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várjuk a válaszodat!!!
2011. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Múlt héten telefonáltam a központi Otp-be, ott azt mondták hogy 26-án kapták meg a papirjaimat és már elbírálás alatt van, legyek türelemmel, értesíteni fognak.

Egyenlőre ennyi történt, ha van válasz azonnal írok!

Nektek sikerült valamit intézni?

2011. máj. 16. 12:30
 39/71 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Megjött a válsz, minket sajnos elutasítottak az alábbi Kormány rendeletre hivatkozva:"A lakáscélú támogatásokról szóló, többször módosított 12/2001.(I.31.) Korm. rendeletet módosító 3/2005 (I.12.) Korm. rendeletet 5.§.(6) alapján az igénybevevők csak abban az esetben igényelhetik a szerződéskötést követően született

gyermek(ek) után is az otthonteremtő támogatást - az adásvételi szerződés keltének időpontjában érvényben volt összegben - fenálló kölcsöntartozás csökkentésére, ha korábban született gyermek(ek) - szerződéskötéskor meglévő gyermek(ek) - után már igénybe vették."

Mi sajnos ennek a feltételnek nem feleltünk meg.

Valaki esetleg utánnajárt és tudott intézni valamit?

2011. jún. 5. 22:07
 40/71 anonim ***** válasza:

Leírom nekünk mit írtak vissza!Mi bővitettünk ,akkor megkaptuk egy gyerekre,majd lett még kettő gyermek,rájuk szerettem volna meg igényelni,hogy csökkentsék a fenn maradt hitelből.De elutasítottak:


"A kölcsönszerződés megkötésének időpontjában hatályban volt jogszabály rendelkezéseinek megfelelő adóst az ott meghatározott mértékű kedvezmény a kölcsönszerződés megkötését követően született gyermekek után is megilleti,számításba véve a születés időpontjában meglévő(1)bekezdés szerinti gyermekeiket,személyi és egyéb-a kölcsönszerződés megkötésekor hatályban volt rendelet szerinti-feltételeket.A mennyiben a támogatásra jogosult adós a kedvezményt a 20.§(1)bekezdésében meghatározott határidőt követően igényli,akkor a kedvezményt a 5.§(2)bekezdés a, és b,pontjában meghatározott célra nyújtott és a születés időpontjában meglévő kölcsönből még fennálló tartozás csökkentésére használható fel."


5.§(2) a,új lakás építése,a családi vagy ikerház emeletráépítésnek nem minősülő tetőtérbeépítésének a kivételével,


b,az értékesítés céljára újonnan felépített és a felépíttetett lakás megvásárlása


A fenti jogszabály értelmében:lakóház bővítése esetén,építési költségek csökkentésére a szerződéskötéskor meglévő,együtt költöző gyermek(ek) után vehető igénybe az erre a célra meghatározott mértékű lakásépítési kedvezmény.



Ennyi,ezt írták nekem vissza.

Várjuk mások válaszait is.

2011. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!