Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtátok? Bizonyos esetekben...

Tudtátok? Bizonyos esetekben még jár a szocpol! Én ma adtam le az igénylőlapot!

Figyelt kérdés

Amikor a kormány eltörőlte a szocpolt azt azért "elfelejtette" közölni hogy aki még az eltörlés előtt igényelt lakáshitelt, de azóta született gyermeke az visszamenőleg igényelheti.

Az én példám: 2006-ban vettük a lakást, 2007-ben született a fiam, de akkor úgy voltunk vele hogy majd a második után igényeljük, időközben eltörölték, majd 2010-ben született a lányom, így visszamenőleg 2 gyermekre tudtam leadni az igénylést.

Ezt csak azért írtam le mert hátha van itt is pár szülő akinek még hasznos lehet ez az infó.

Ha kérdésetek van még nyugodtan írjatok!


2011. ápr. 8. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Három gyereknél, főleg új lakásnál elég szép összeg lenne, mindenféleképpen járj utánna!

Melyik banknál vagytok?

Az igénylőlapon van egy jó pár pont ami alatt megszabják a feltételeket, de egyikben sem volt korhatár.

2011. ápr. 8. 16:03
 12/71 anonim ***** válasza:

Mikor torolték el a szocpolt? mi 2006 nyarán vettünk házat, 2007 és 2009ben született a gyerekeink.

Hallod ha ez igaz virtuálisan korbecsókollak :D Hétfőn megyek a bankba.

2011. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
De jó,hogy kiírtad! Ezer kösz! Én nem tudtam erről semmit,de ha ez így van,akkor 2 gyerekre mi is megigényelnénk.
2011. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
Tőlem is várhatsz majd egy virtuális puszit. Hétfőn én is elcaflatok a bankba. Utolsó vagyok
2011. ápr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére mi tudtunk róla!!! :)

A héten voltunk a bankban, úgyhogy akit el akarnak zavarni, hogy ilyen nincs, ne hagyja magát, mert bizony lehetséges!

Nekünk az Erste Banknál van a hitelünk. Annál a fióknál kell intézni, ahol a hitelt is felvettétek.

Amit itt kértek:

- igazolás az önkormányzati jegyzőtől, hogy még nem vettél igénybe szocpolt (elviekben nekik is tudni kell, hogy mi ez, nálunk szerencsére nem kötekedtek, azonnal megvolt)

- a hitelszerződés

- az összes cókmók (személyi-, lakcím-, adókártya)

- a gyerek(ek) születési anyakönyvi kivonata

- gyerek(ek) adókártyája (nekünk erre még várni kell, addig áll a dolog)


Ami még fontos, hogy egyik igénylő félnek sem lehet más ingatlanban tulajdoni hányada.


Remélem, én is tudtam segíteni egy kicsit! :)

2011. ápr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
És ezt akkor is lehet ha nem új lakást vettünk, hanem használt kertes házat?
2011. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
Köszi az infót, majd utánanézek nekünk jár-e.
2011. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:

Tényleg, kedves Kiíró, mikor törölték el?

Semmit nem tudok erről az egészről.


Van némi esélyünk, ha 2009 márciusban vettünk használt lakást, a baba most 2011 májusban születik (első), én 37, férjem 38 éves?

2011. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:

Bocsánat, utolsó vagyok!

Hülyeséget írtam, 2010 márciusban kaptuk meg a lakáshitelt....

De úgy látom, ahogy utána néztem, nekünk nem fog járni...

2011. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ha jól emlékszem 2009 nyarán törölték el, de nem tudom pontosan melyik hónapban.

Örülök hogy vagytok egy páran akiknek talán segítettem.

2011. ápr. 8. 21:27
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!