Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtátok? Bizonyos esetekben...

Tudtátok? Bizonyos esetekben még jár a szocpol! Én ma adtam le az igénylőlapot!

Figyelt kérdés

Amikor a kormány eltörőlte a szocpolt azt azért "elfelejtette" közölni hogy aki még az eltörlés előtt igényelt lakáshitelt, de azóta született gyermeke az visszamenőleg igényelheti.

Az én példám: 2006-ban vettük a lakást, 2007-ben született a fiam, de akkor úgy voltunk vele hogy majd a második után igényeljük, időközben eltörölték, majd 2010-ben született a lányom, így visszamenőleg 2 gyermekre tudtam leadni az igénylést.

Ezt csak azért írtam le mert hátha van itt is pár szülő akinek még hasznos lehet ez az infó.

Ha kérdésetek van még nyugodtan írjatok!


2011. ápr. 8. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
Én elmentem az anyakönyvvezetőhöz, hozzá kell menni itt, ő adja oda a papírokat a jegyzőnek aki aláírja ha akarja. Ez 2200 ft illetékbélyeggel. szóval pénzbe került. Plusz hülyének nézésbe, hogy mit akarok én már. :( De ha nem próbálom meg, esélyt se adok neki, max buktam 2200-t meg egy óriási reményt, hogy nem kell havonta 75-öt nyögni mostmár :( Csak elég rossz, hogy lenézik az embert.
2011. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
Mi is ma intéztük, és érdekes, minket is hülyének néztek. Itt a szociális osztályon kell intézni, szintén 2200 illetékbélyeggel.
2011. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:

Van itt köztetek olyan, akinek nem volt baba,amikor a házat vették,és csak később született.

Minket azzal ráztak le,hogy kellett volna babának lenni a szocpolos időkből,és akkor járna???

2011. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
Amikor mi a házat vettük rá fél évre született a baba, szocpolos időkből. ettől függetlenül mindenhol leráznak, hogy úgyse fog sikerülni. De én nem hagyom magam. Érzem, hogy nem fog sikerülni, hisz sorra hülyének néznek,l de legalább megpróbáltam. Az első 2200-as illetéklbélyeges vagyok tegnapról.
2011. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:

2007-ben vettük fel a hitelt építkezésre, 2008-ban és 2011-ben születtek a gyerkőcök. Most intézzük a papírokat, nagyon remélem, hogy sikerül és megkapjuk a szocpolt. Nagyon jól jönne, mert a mostani CHF árfolyammal már 120.000 fölött van a részletünk.

Nekünk azt mondta a bankban az ügyintéző, hogy az utólagos szocpol csak új lakás vásárlására és új ház vagy lakás építésére vonatkozik.

2011. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
utlosó előtti vagyok. Kérdésem lenne, hogy akinek itt sikerült elintéznie, az új vagy használt lakást vett vagy építkezett???? Mert nekem is ilyesmit mondtak, de nem tudták 100%-ra mondani, ezért is próbálkozom
2011. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:

Mi bővitettünk anno,és akkor egy gyerekre megkaptuk a felét,mivel bővítés történt.Az utóbb született gyerekeinkre elutasítottak,azzal az indokkal,hogy utólagosan csak akkor járna ha új házat építünk vagy új lakást,házat vettünk volna,bővítésre nincs utólagos szocpol,de szerintem használt lakásra sem jár.Azért próbálkozzatok,hátha valami sikerül.Én sem nyugodtam bele,most az egyik kis sógórnőm gyakorlatozik bankban,neki is mondtam járjon utána,hátha csak összejönne valami pozitív,igaz nem igazán bízok benne,mert törvény szabályozza,de hátha....

Az egyik nagyon régi válaszoló voltam.

2011. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
Mi 2006-ban vettünk új építésű házat, kisfiam 2009. szept. 28-án született, és most kaptuk meg a szocpolt utólagosan, egész pontosan 1.022.000 Ft-ot vonnak le a tőketartozásból (900ezer+kamat). Még nem tudjuk, hogy mennyivel csökken a törlesztő, jövő februárban fog kiderülni (nem kértünk azonnali szerződésmódosítást, mert annak külön költségei lettek volna).
2011. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:

Ma adtuk be a papírokat, 60 napjuk van elbírálni. Nagyon kíváncsi leszek!

Kedves Kérdező! Akár megkapjuk, akár nem, hálás köszönet Neked, mert ha nem olvasom a kérdésedet, akkor nem is tudtuk volna, hogy van utólagos szocpol!

2011. aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
Ma adtam be a papírokat, nagyon gyanús, alig nézte át. :( Azt mondta 2-3 nap múlva telefonál, hogy mit mondanak, jogosultak vagyunk e vagy sem. Ha véletlen azok vagyunk, akkor kell vinni be a mi személyes papírjainkat. Nekem ez azért érdekes, mert senki nem így írta közületek az elbírálás menetét. Azt hittem eleve megy az államkincstárnak és majd ők bírálnak...
2011. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!