Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kenguru vagy hordozó kendő 5...

Kenguru vagy hordozó kendő 5 hetesnek?

Figyelt kérdés
Melyiket tudnám már most használni és persze legtovább?Melyik miért jó?Köszönöm.
2012. júl. 14. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:
Ha nem fér el a babakocsi a boltban, vagy nem lehet bevinni, akkor hagyjam a gyerekemet a bolt előtt?
2012. júl. 22. 18:57
 22/72 anonim ***** válasza:
88%

Bocsi, nem neked (a kérdezőnek) írtam azt, hogy inkább használjon babakocsit, mint kengurut, hanem a kenguru"párti"aknak... Én a 16/19/20 vagyok, aki abszolúte kendő, illetve SSC "párti" vagyok. A babakocsi egy fokkal rosszabb, kényelmetlenebb megoldás, a kengururól meg már leírtam, mit gondolok :-s

Megértelek, mi is vettünk babakocsit a gyerek születése előtt, mert azt hittem az "kell", aztán két alkalommal kipróbáltuk a gyerekkel és eldöntöttem, hogy soha az életben nem rakom bele többet :-s Kengurunk is volt (merthogy olyan dologról nem mondok véleményt, mit nem próbáltam...) Egyszer beletettem a gyereket, megnéztem, hogy miként rogyik össze a gyerek gerince, és mennyire rossz tartásban van az egész gyerek, nekem mennyire kényelmetlen, majd kivettem belőle a gyereket, és az egész 23 ezres cuccot a kukába hajítottam...

2012. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
13%
Figyi, nekem ne linkelgess fórumokat. Már többször leírtam, hogy én inkább hiszek az orvosoknak, mint a névtelen, laikus fórumozóknak. Én is tudnék linkelgetni olyan oldalakat, ahol leírják, hogy a 2 hetes gyereket nyugodtan hagyjuk este üvölteni a kiságyban akár órákig is, mert akkor majd jól megtanul egyedül elaludni. Most akkor ha valaki ezt így leírta és közzétette a neten, akkor tudományos ténynek kell venni? Ne röhögtess már.
2012. júl. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
12%

"Egyszer beletettem a gyereket, megnéztem, hogy miként rogyik össze a gyerek gerince, és mennyire rossz tartásban van az egész gyerek, nekem mennyire kényelmetlen"

Akkor valamit nagyon rosszul csináltál. Azért, mert nem tudod helyesen használni a kengurut, azért még nem biztos hogy a kenguruval van a baj. Érted, ha nekimész a falnak akkor nem a fal a hülye :)

Az én babám nem "rogyik össze" a kenguruban, rendesen alátámasztja az egész gerincét, a lába sem lóg. És még nekem sem kényelmetlen. Nem tudom milyen kengurut használtál, de az enyémnek annyi a "titka", hogy jól be kell állítani oldalt a baba méretének megfelelő szélességet. Gondolom a te 23 000 Ft-os kengurud is tudott ilyet, ha az én 7000 forintosom igen :)

2012. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok.


17-esnek (bár ezeket nem nekem írtad, de nem bírom ki, hogy ne reagáljak rá...):

"Elég magas lehet a fájdalomküszöbe a kisfiamnak, ha mindez igaz, ugyanis mindig vigyorog a kenguruban, még soha nem volt olyan, hogy ott sírt volna. Ja de egyszer, amikor megcsípte egy szúnyog..."

Persze, hogy vigyorog a kenguruban, mert neki abban pillanatban sokkal fontosabb az, hogy testközelben, ringatva van, mint hogy kényelmetlen neki.

De személyes példa: az első gyereknél vettünk egy kengurut, mert szerettem volna hordozni őt, de csak ezt ismertem (sajnos). Amikor először beletettem, láttam, ahogy egy totál természetellenes pózban van. Ez eléggé zavart, plusz fél óra után már eléggé húzta a vállamat, a derekam is fájt. Elkezdtem keresgélni a hordozók között, hátha találok valami jobbat. És így találtam a hordozókendőre, később az SSC-re. Kipróbáltuk a kendőt, és nagyon jó volt. A baba ugyanúgy volt, mintha kézbe vettem volna, nem esett össze benne, a lábai is szépen, terpeszben voltak és nekem is kényelmes volt. És utána néhányszor beletettem a kenguruba, és mindegyik alkalommal ordított. A kendőben pedig nem. Én ebből azt szűrtem le, hogy ő érezte a különbséget, és ezután már nem tetszett neki a kenguru (pedig egyébként egy BB kengururól van szó).


"Figyi, nekem ne linkelgess fórumokat. Már többször leírtam, hogy én inkább hiszek az orvosoknak, mint a névtelen, laikus fórumozóknak. Én is tudnék linkelgetni olyan oldalakat, ahol leírják, hogy a 2 hetes gyereket nyugodtan hagyjuk este üvölteni a kiságyban akár órákig is, mert akkor majd jól megtanul egyedül elaludni. Most akkor ha valaki ezt így leírta és közzétette a neten, akkor tudományos ténynek kell venni? Ne röhögtess már."

Én is linkelgettem, és te ezt mindig leírtad. Én spec. a linkekkel nem bizonyítani akarok, csak azt, hogy kicsit jobban gondoljanak bele az emberek a dologba. Nem kell mindent elhinni, de az ilyen cikkek segítségével lehet mérlegelni.

Másrészt pedig sok orvos azt se tudja, hogy mi a különbség az SSC és a kenguru között, a legtöbben összekeverik a kettőt. Ezért én csak akkor hiszek az orvosoknak, ha logikusan meg tudja magyarázni a dolgot, mert rossz tapasztalatom van velük, ld. az egyik előző hozzászólásomat, amiben le is írtam a gyerekorvos "fantasztikus" tanácsait.

2012. júl. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
88%

"Figyi" ( Ebből ki is derült sok minden...)

ORVOSI cikket linkeltem. Olvasni azért tudsz nem?


Nos, akkor itt is feladnám a feladatot, hogy küldjön már valaki egyetlen egy olyan szakvéleményt/cikket/leírást/bármit, ami jólesik, ami előnyben részesíti a láblelógatós kengurut a hordozókendővel vagy SSC-vel szemben. Csak egyet küldjetek! Magam is hosszan keresgéltem, kérdezgettem orvosoktól (akiknek volt halvány fogalma arról, hogy mi a hordozókendő egyáltalán). Találtam is 4-5 "figyi"-zős véleményt Kiskegyedes fórumokon, de nem többet. Így megkérném az összes "figyi"-zőt, hogy szégyenítsenek meg a mérhetetlen tudásukkal, és küldjenek orvos neveket-telefonszámokat, cikkeket, linkeket, BÁRMIT, ami igazolja a nagyképű hozzászólásaikat.

Eddig bármelyik fórumon kértem ezt, mindenhol néma csend lett hirtelen, ami töretlenül fennáll azóta is. (Nem számolom bele a habzó szájú, önigazolásra vágyó, szánalmas ámde témától és tudományos, vagy logikus magyarázattól teljesen elrugaszkodott fikázásokat és anyázásokat.)

Előre is nagyon köszönöm!

2012. júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
84%

25-ös vagyok.

Hát, 26-os ezt nagyon szuperül leírtad, teljesen igazad van. :D

2012. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
13%

A "figyi"-t azért kaptad, mert te is elég lekezelő hangnemben írtál, innentől kezdve ne várj udvariaskodást.

Értsd meg, hogy engem pl nem érdekelnek a linkek, az internet köztudottan tele van szeméttel és hülyeséggel. Ha aszerint nevelném a gyerekemet, vagy én magam élnék aszerint amit összeírogatnak különböző fórumokon, blogokon, vagy kamu orvosi oldalakon akkor kb egy buborékban kéne élnünk.

Nem akarok kendőt használni mert nekem az nem szimpatikus, nem tartom biztonságosnak, ennyi. Ha szerinted a kendő a jobb, hát használd azt a saját gyerekednél, ne máséval foglalkozz, mert az nem a te dolgod.

2012. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
89%

28-as:

Valóban kíváncsi vagyok, hogy te akkor mégis kire hallgatsz... A bababolti eladónak, és a kenguru leírásának biztosan, hiszen az alapján választottad ki a hordozóeszközt. Azok jobbak, mint száz, meg ezer ember véleménye?

Van egy pár "ostoba" ember, aki nem kissebb, mint a világgazdaság egyes lépéseinek eldöntésében hagyatkoznak az ú.n. "tömegek döntésére", miszerint ha elég véleményt hallgatunk meg egy témában, akkor az igazság valószínűleg a többség véleménye. És ez nem birka effektus, ahnem a szituáció fordítottja, vagyis pl itt adott egy kérdés: "Kenguru, vagy hordozókendő?" Az emberek 95%-a a kendő mellett szavaz. Ha ugyanezt a kérdést teszed fel akár az orvosok körében, a barátaidnak, vagy a Dalai láma követőinek, a válaszok aránya kb ugyanez lesz. Nos, én csak annyit kértem, hogy egyetlen TÉNYT tudass velem, ami meggyőz arról, hogy neked van igazad.

Rendben van, akkor megírhatod annak az orvosnak a nevét, és elérhetőségét, aki ismeri a hordozókendőket ÉS a kengurukat is, és a kengurut javasolta, hogy azt használd, ne a kendőt.

Egyáltalán nem volt szó arról, hogy te használj hordozókendőt! Vigyed kézben, vagy tedd babakocsiba, vagy vedd a nyakadba, vagy a kapalod mellé, tökmindegy, de NE kenguruba, mert (már leírtuk nem egyszer)

Még azt is elfogadom, ha úgy gondolod, hogy a kendő nem biztonságos (bár alaptalanul gondolod, de még ezt is el bírom fogadni, hogy nem kezdesz bele a kendőzésbe)


A kunklúzió pedig az, hogy te azért használsz kengurut, mert a kendő nem szimpatikus, és nem tartod biztonságosnak.

Jó, rendben van, de arról a dologról meg nem kell véleményt mondani, amiről nem tudsz semmit az ég egy világon. Miért nem lehet ilyen esetben azt írni, ami szerintem a fene nagy igazság, hogy "Nem ismerem a hordozókendőt, nem is akarom kipróbálni, mert nem tartom biztonságosnak sem pedig egyszerű használatúnak, ezért nem tudom, hogy az milyen. Mi kengurut használunk." Igazából az eredeti kérdés tekintetében ez a komment is fölösleges lenne, mivel a kérdés felére nem válaszol, DE még ezt a véleményt is kissebb meggyőzési szándék után el lehet fogadni...

Maradjunk annyiban, hogy te kengurut használsz, mert -gondolom- a babakocsi nem fér el, és a kendőt nem akarod használni. Nem azért döntöttél a kenguru mellett, mert mindennek utánanéztél, és logikus döntést hoztál a gyereked egészsége érdekében, hanem kényelmi döntést hoztál, miszerint bementél a boltba, ahol hittél az eladónak, a kenguru leírásának (...khm... miről is beszélünk mi, amikor "kamu orvosi cikkek"-ről olvasok), megvetted a cuccot és kész.


"ne máséval foglalkozz, mert az nem a te dolgod." Már megbocsáss, de a kérdező feltett egy kérdést, én arra válaszoltam, és az összes kommentem ennek a megerősítését szolgálta, úgyhogy ezesetben sem tudok azonosulni a gondolkozásmódoddal.


És most jön a lényeg:

Itt arról van szó, hogy az emberek 98%-a azon a véleményen van, hogy mindegy, miben viszed a gyereked, csak láblógatós kenguruban NE. Ennek fényében ezt a fajata kengurut reklámozni egy (jó értelemben vett) naiv kérdezőnek egyszerűen elfogadhatatlan, és hogy még továbbra is ragaszkodsz az álláspontodhoz, és az igazság megírása helyett egy számodra ismeretlen dolgot ócsárolsz, az felháborító.

Ez elvi kérdés minden itt kérdező és válaszoló részére.

Érted, hogy miért vagyok mérges?

2012. júl. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
80%

[link]

Szerinted ez kamu? Ott van az oldalon az elérhetőség telefonszámmal, hívd fel, és kérdezd meg!

Rendelés

Magán gyermekortopédia Óbudán.

Előzetes bejelentkezés alapján:

Minden csütörtök 17.00-19.00.

Bejelentkezés:

Tel: +36 20 253 50 01

Email: zoltankormendi@hotmail.com

Rendelő

Óbuda Egészség Centrum

Lajos utca 74-76.

1031 BUDAPEST

Térkép

Tel.: +36 20 253 50 01

Email: zoltankormendi@hotmail.com

Ha keresel, akkor még sok-sok hasonlót fogsz találni

2012. júl. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!